Szkolenia produktowe w zakresie prawidłowego użytkowania oraz kontroli drabin, schodków i rusztowań jezdnych

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych warunków pracy. Dotyczy to szczególnie zadań wykonywanych na wysokości, z wykorzystaniem różnorodnych maszyn, takich jak drabiny, rusztowania czy podesty robocze, które stwarzają dodatkowe zagrożenie dla zdrowia i życia ich użytkowników. Dlatego jako ekspert w dziedzinie prac na wysokości, oferujemy Państwu zarówno szkolenia produktowe, jak i takie, które przygotują i upoważnią wskazanych przez Państwa pracowników do wykonywania obowiązkowych kontroli drabin, schodków czy rusztowań jezdnych. Nasi doświadczeni eksperci przekażą uczestnikom głęboką wiedzę techniczną w zakresie bezpiecznej eksploatacji produktów KRAUSE, zgodną z obowiązującymi rozporządzeniami oraz przepisami prawa. Zdobyte przez nich wiadomości oraz umiejętności praktyczne, z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa pracy w Państwa przedsiębiorstwie, przez co pomogą zmniejszyć ilość wypadków.


Każde szkolenia prowadzone jest przez jednego z naszych wykwalifikowanych pracowników, posiadających wieloletnie doświadczenie w organizacji prac na wysokości i kontroli urządzeń technicznych. Otrzymacie od nich instrukcje dotyczące prawidłowego użytkowania naszych produktów, jak również dowiecie się, dlaczego należy prowadzić regularne kontrole drabin, podestów i rusztowań jezdnych, oraz jak, zgodnie z prawem, je wykonywać i dokumentować.

Szkolenia i seminaria mogą być prowadzone w całym kraju. Zapraszamy na wydarzenia organizowane w siedzibie naszej firmy w Świdnicy, ale nasi specjaliści mogą także przyjechać do Państwa przedsiębiorstwa, gdzie poprowadzą szkolenie indywidualnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Szkolenia KRAUSE – najważniejsze korzyści:

  • prowadzone przez pracowników o bardzo wysokich kompetencjach doradczych
  • utrzymanie  wytycznych w zakresie ochrony pracy
  • zminimalizowanie wypadków przy pracy na wysokości dzięki bezpiecznym produktom  oraz wykwalifikowanym pracownikom
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy
  • obszerny materiał informacyjny
  • wsparcie w przygotowaniu instrukcji montażu i obsługi
  • bezawaryjne i efektywne wykorzystanie sprzętu
  • posiadanie osoby wykwalifikowanej do prowadzenia kontroli maszyn wśród załogi przedsiębiorstwa
  • otrzymywanie regularnych Newsletterów SafetyService

Weź udział w naszych szkoleniach

W zależności od wymagań i preferencji, szkolenie poprowadzimy u Państwa w firmie lub w oddziale KRAUSE w Świdnicy. 

 

Zapisz się na szkolenie już dziś!

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz firmą?

Nasza oferta szkoleń jest dedykowana właśnie Tobie i Twoim pracownikom!

Wykorzystywanie w celach zawodowych drabin, schodków czy rusztowań, które zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy, nazywane są maszynami, wiąże się z obowiązkiem prowadzenia ich regularnych kontroli. Ich wykonanie można zlecić zewnętrznym specjalistom, takim jak firma KRAUSE, lub zadbać o odpowiednie kwalifikacje swoich pracowników, kierując ich na organizowane przez nas szkolenia.

Uczestnicy otrzymają na nich wiedzę i umiejętności wystarczające do tego, by samodzielnie dokonywać kontroli i odbioru, wykorzystywanych do pracy na wysokości, maszyn oraz tworzyć stosowną, zgodną z prawem, dokumentację. Dzięki takim działaniom, będą w stanie wyeliminować wadliwy sprzęt techniczny, który mógłby przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku i narazić pracowników na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Setki uczestników już skorzystało z naszej oferty. A jak jest w Państwa firmie?

Korzystasz już z rozwiązań KRAUSE? Weź teraz udział w szkoleniu, dzięki któremu zdobędziesz kwalifikacje do prowadzania kontroli i odbioru maszyn wykorzystywanych w swojej firmie i sporządzania dokumentacji kontrolnej

 

Pracodawca powinien podjąć działania mające na celu:

1. Zapewnienie, że maszyny udostępnione pracownikom na terenie zakładu pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę są właściwe do wykonywania pracy lub odpowiednio przystosowane do jej wykonywania oraz mogą być użytkowane bez pogorszenia bezpieczeństwa lub zdrowia pracowników.

2. Pracodawca powinien zapewnić, aby maszyny narażone na działanie warunków powodujących pogorszenie ich stanu technicznego (co może spowodować powstawanie sytuacji niebezpiecznych), poddane były okresowej kontroli, a także badaniom przez jednostki działające na podstawie odrębnych przepisów albo osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.

3. Wyniki kontroli, o których mowa, rejestruje się i przechowuje do dyspozycji zainteresowanych organów, zwłaszcza nadzoru i kontroli warunków pracy, przez okres 5 lat od dnia zakończenia tych kontroli, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej.

Więcej informacji dotyczących naszych usług


Wszystkie informacje związane z usługami znajdziecie Państwo w naszym katalogu SafetyService

 

Do pobrania 

 

Aktualności

Mały hak na wiadro – wielka pomoc w pracy

Użytkownicy drabin wolnostojących KRAUSE od dawna doceniają zalety wbudowanego praktycznego haka. W zależności od modelu, może on być zintegrowany z…

Więcej informacji >>

Nowy model w naszej ofercie jezdnych podestów roboczych. Przedstawiamy SkyMatic

Jezdne podesty robocze to grupa produktów wykorzystywana najczęściej w przestrzeniach magazynowych oraz halach produkcyjnych. Pozwalają na komfortową…

Więcej informacji >>

Platforma robocza KRAUSE dla MPK Poznań z Medalem targów TRANSEXPO 2024

Za nami XVII edycja targów TRANSEXPO, najważniejszego wydarzenia branży transportu zbiorowego w tej części Europy. W dniach 16-18 października br.,…

Więcej informacji >>

KRAUSE na VI Ogólnopolskim Forum Służby BHP

Na to wydarzenie czekają co roku wszyscy specjaliści BHP. Mowa o Ogólnopolskim Forum Służby BHP, organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie…

Więcej informacji >>

Kompleksowa infrastruktura techniczna do nowej hali serwisowej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

Produkcja, obsługa oraz konserwacja pojazdów szynowych – niezależnie od tego czy są to wagony pasażerskie, towarowe, cysterny kolejowe czy kolej…

Więcej informacji >>

Optymalizacja bezpieczeństwa pracy podczas obsługi, czyszczenia i konserwacji cystern i pojazdów silosowych

Zapewnienie bezpieczeństwa pracy podczas obsługi cystern i pojazdów silosowych jest dużym wyzwaniem. Tego typu prace często wymagają dostania się w…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Serwis zamiatarek ulicznych – jaki sprzęt ułatwi to zadanie?

Wyspecjalizowane maszyny użytkowe, takie jak zamiatarki uliczne, są intensywnie eksploatowane na terenach miast, co prowadzi do ich stopniowego…

Więcej informacji >>

BHP w rolnictwie – pytania i odpowiedzi

Bycie rolnikiem to praca, która wiąże się z codziennym ryzykiem. Maszyny, chemikalia, zwierzęta – wszystko to wymaga przestrzegania określonych zasad,…

Więcej informacji >>

Serwis żurawi samojezdnych – w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć?

Serwis żurawi samojezdnych to zadanie wymagające nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Biorąc pod uwagę rosnące…

Więcej informacji >>
Terminy Targów

Brak aktualnych wydarzeń.
Wkrótce poinformujemy Państwa o nadchodzących terminach.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!