Uchwyty do przewożenia drabin. Nowość w ofercie akcesoriów KRAUSE

Transport drabiny pomiędzy realizacjami stanowi nie lada wyzwanie dla instalatorów czy innych fachowców z branży budowlanej. Wewnątrz pojazdu zwykle po prostu się nie mieści, a przewożenie drabiny na dachu wymaga specjalistach uchwytów, które pozwolą na stabilne mocowanie i szybką obsługę. I takie uchwyty trafiły właśnie do naszej oferty akcesoriów dodatkowych!

Uchwyty do przewożenia drabin na dachu pojazdu

Przewożenie drabin pomiędzy różnymi lokalizacjami to dla ekip budowlanych codzienność. Jednak wcale nie jest ona łatwa! Firmy, szczególnie te niewielkie, nie zawsze dysponują autami dostawczymi, by móc przewozić taki sprzęt wewnątrz pojazdów. Z kolei przewożenie drabiny na dachu, zamocowanej za pomocą prowizorycznych mocowań, stanowić może zagrożenie – dla kondycji samej drabiny, którą w ten sposób łatwo uszkodzić, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa – przemieszczenie się drabiny w trakcie jazdy może doprowadzić do groźnych sytuacji na drodze.
Jaka jest zatem bezpieczna metoda na transport drabiny?

Uchwyty do przewożenia drabin – długo wyczekiwana nowość

Jako ekspert w obszarze projektowania i produkcji drabin wiemy, jak ważne jest wyposażenie dodatkowe, które pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę komfortu prac na wysokości. Dlatego w naszej ofercie od dawna znajdują się takie rozwiązania, jak szpice do drabin, uchwyt dystansowy czy przedłużenia podłużnicy.

Dziś oferta naszych akcesoriów rozszerza się o wyczekiwane przez bardzo wielu fachowców uchwyty do bezpiecznego przewożenia drabin na dachu pojazdu. To rozwiązanie zaprojektowane m.in. z myślą o instalatorach klimatyzacji, ekspertach instalacji elektrycznych czy fachowcach budowlanych, dla których częsty transport narzędzi pomiędzy realizacjami wpisany jest w codzienną pracę. Uchwyty oszczędzają czas i zwiększają bezpieczeństwo. Wystarczy ułożyć drabinę na belkach dachowych, objąć w 2 miejscach uchwytem (klamrą) zakończonym specjalnym hakiem mocowanym pod belką i mocno zacisnąć. W ten sposób blokujemy umiejscowienie drabiny, która gotowa jest do transportu.

Zalety stosowania uchwytów

Konstrukcja uchwytów jest prosta, a montaż drabiny za ich pomocą jest szybki i wyjątkowo łatwy. Jakie jeszcze daje korzyści?

Bezpieczeństwo. Uchwyt został projektowany z myślą o bezpieczeństwie podczas przewozu drabin. Dzięki innowacyjnym zaciskom i systemom blokującym, sprzęt jest stabilnie mocowany na belkach dachowych, ograniczając do minimum ryzyko przesunięcia lub całkowitego wysunięcia się w trakcie jazdy.

Uniwersalność. Uchwyty posiadają duży zakres regulacji, który sprawia, że są kompatybilne z większością belek i relingów dachowych dostępnych na rynku. Duży zakres regulacji pozwala także na dostosowanie mocowania do drabin o wysokości od jednego do nawet 3 elementów.

Wysoka jakość materiałów. Uchwyt został wykonany ze specjalnego kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu charakteryzuje się sztywnością, zapewniającą całkowite bezpieczeństwo (test zderzeniowy), ale także elastycznością. To z kolei pozwala uniknąć uszkodzeń drabin podczas załadunku i transportu. Wybór materiałów gwarantuje długie i bezproblemowe użytkowanie nawet w trudnych warunkach eksploatacji.

Zabezpieczenie przed kradzieżą. Uchwyty posiadają wbudowane zamki zamykane na klucz, które zabezpieczają przed kradzieżą drabiny pozostawione na dachu.

W zestawie znajdują się 2 uchwyty z wbudowanymi zamkami (identyczny klucz). Maksymalna waga przewożonych drabin wynosi 40 kg. Produkt został poddany tzw. crash testowi zgodnemu z normą ISO/PAS 11154:2006.

Wierzymy, że już wkrótce staną się one – obok funkcjonalnej półki/stopnia czy stóp do drabin przystawnych – naszym hitem sprzedaży w ofercie akcesoriów i wyposażenia dodatkowego drabin.

Więcej informacji: https://www.krause-systems.pl/krauseproducts/detail/product/9788-zestaw-uchwytow-do-mocowania-drabin-na-bagaznikach-dachowych-samochodow.html

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!