Nowe drabiny aluminiowe z serii STABILO o nośności do 225 kg

Większość dostępnych na rynku drabin ma nośność do 150 kg. I choć w bardzo wielu sytuacjach ten parametr jest wystarczający, to niekiedy potrzeba sprzętu z możliwością większego obciążenia. I takie drabiny aluminiowe – z nośnością do 225 kg, wprowadzamy właśnie do naszej oferty. Dostępne będą dwa modele wolnostojące: jednostronne oraz z wejściem z dwóch stron, oraz drabina przystawna jednoelementowa ze stopniami.

Drabiny aluminiowe z serii STABILO o nośności do 225 kg

Nowe modele drabin w odpowiedzi na duże wymagania

Wychodząc naprzeciw wymaganiom niektórych grup zawodowych oraz cięższym użytkownikom wprowadzamy do oferty drabin z serii STABILO trzy modele o nośności do 225 kg. Przeznaczone są do szczególnie wysokich obciążeń w profesjonalnym użytkowaniu, z homologacją na obciążenia do 225 kg. Dostępny będzie model przystawny jednoelementowy w sześciu wersjach wysokości, a także dwa modele wolnostojące: z dwustronnym wejściem oraz jednostronne, także w kilku wersjach wysokości.

Model przystawny wyposażony został w podłużnice o dużym przekroju z tłoczonego aluminium z dodatkowym wzmocnieniem ich krawędzi oraz w profilowane, wzmocnione stopnie o głębokości 80 mm. Co ważne, stopnie zostały wpustowe połączone z podłużnicami. Model przystawny występuje w 6 różnych długościach, które zagwarantują wysokość roboczą od 2,7 do 4,8 metra.

Drabina wolnostojąca jednostronna o nośności do 225 kg

Wprowadzane właśnie przez nas nowe wersje dobrze znanych na rynku drabin STABILO, dzięki swojej wzmocnionej konstrukcji, doskonale sprawdzają się przy większych obciążeniach, oferując jednocześnie wszystkie dotychczasowe zalety swoich odpowiedników.

W modelu wolnostojącym z wejściem z dwóch stron warto zwrócić uwagę na wytrzymałe przykręcane przeguby aluminiowe oraz niestandardowe mocowanie pasów ograniczających rozstaw – pasy zostały zamocowane w metalowych obejmach, co zwiększa ich wytrzymałość. Z kolei wersję drabiny jednostronnej wyróżnia o 40% wyższy, niż w standardowych modelach, uchwyt bezpieczeństwa. Został on zintegrowany z funkcjonalną półką na narzędzia oraz hakiem na wiadro. Na uwagę zasługują, podobnie jak w dwustronnym modelu, wytrzymałe przeguby, których konstrukcja i działanie zabezpiecza przed zaciśnięciem się i zranieniem w trakcie składania drabiny.

Oba modele wolnostojące występują w kilku wersjach wysokość – taki wybór pozwala na jak najlepsze dopasowanie drabiny do codziennych potrzeb. Podobnie jak ich odpowiedniki z nośnością do 150 kg, szybko się składają i rozkładają, dzięki czemu pozostają wysoce ergonomicznym narzędziem pracy.

Kontrole techniczne drabiny z możliwością obciążenia do 225 kg

Drabiny z serii STABILO o nośności do 225 kg są technicznym sprzętem roboczym, którego użytkowanie może wiązać się z ryzykiem upadku z wysokości. Aby to zagrożenie zminimalizować, muszą być utrzymywane w należytym stanie technicznym. W tym miejscu przypominamy o obowiązku każdego pracodawcy związanym z prowadzeniem regularnych kontroli drabin. Tego typu przeglądy techniczne mogą być wykonywane jedynie przez upoważnione do tego osoby – zewnętrznych wykwalifikowanych ekspertów lub pracowników firmy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie z tego zakresu.

Jeśli jesteście takimi szkoleniami zainteresowani, zapraszamy! Przekażemy Wam niezbędną wiedzę oraz przedstawimy innowacyjne narzędzia do cyfrowego dokumentowania przeglądów.

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!