Rusztowanie KRAUSE do odśnieżania aut ciężarowych

Oczyszczanie plandek i naczep samochodów ciężarowych z nadmiaru śniegu czy lodu to nie lada wyzwanie dla kierowców. Duże gabaryty pojazdów pozwalają wykonać tę czynność w bezpieczny sposób jedynie przy użyciu odpowiednich konstrukcji. Oferujemy rusztowanie do odśnieżania, które sprawdzi się na parkingach przy autostradach, w centrach logistycznych, warsztatach samochodowych oraz na stacji kontroli pojazdów. Stanowić będzie stacjonarne lub mobilne stanowisko pracy zarówno do odśnieżania samochodów ciężarowych, jak i ich całorocznej obsługi.

Rusztowanie do odśnieżania pojazdów ciężarowych

Zima to dla kierowców trudny okres, w którym muszą sobie radzić ze śliską nawierzchnią, hałdami śniegu na poboczu oraz ich intensywnymi opadami ograniczającymi widoczność. Do obowiązków kierowców, szczególnie tych prowadzących auta ciężarowe, dochodzi także konieczność odśnieżania pojazdów oraz naczep przed wyruszeniem w drogę. Zalegające na plandekach warstwy śniegu, ale także tafle lodu, nie tylko są podstawą do ukarania kierowcy mandatem, ale przede wszystkim stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Konstrukcja odpowiadająca na zimowe potrzeby

Zaprojektowana przez naszych projektantów konstrukcja rusztowania do odśnieżania składa się z dwóch platform roboczych: dolnej oraz górnej usytuowanej na wysokości 3 m – taki zasięg w połączeniu z odpowiednio dopasowaną długością platformy (wykonujemy je w wersji 6, 9, 12 oraz 15 metrów) w praktyce pozwala na obsługę niemal wszystkich rodzajów pojazdów ciężarowych. Obydwie platformy zostały wykonane z blachy perforowanej, co znacząco ogranicza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach pogodowych, oraz zabezpieczone są z czterech stron barierkami ochronnymi. Na górną platformę prowadzą wygodne schody, do produkcji których wykorzystaliśmy stalową kratę. Ale taka budowa nie oznacza wcale, że rampę wykorzystuje się wyłącznie zimą! Jej funkcjonalność sprawia, że doskonale sprawdzi się na przestrzeni całego roku.

Rusztowanie do odśnieżania pojazdów – mobilność i komfort

W konstrukcji rusztowania do odśnieżania na uwagę zasługują także bezstopniowo regulowane stopy, niwelujące różnice w wysokości podłoża. Można ją przez to ustawić na nierównym terenie. Oferujemy także możliwość zamówienia konstrukcji wyposażonej w rolki jezdne – sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na mobilności konstrukcji i możliwości szybkiej zmiany miejsca jej wykorzystania, np. na placu w centrum logistycznym.

Jako wyposażenie dodatkowe mamy w ofercie narzędzie do usuwania lodu o długości 2,4 m oraz szerokości styliska ok. 60 cm. Stylisko wykonane zostało z jednej strony z aluminium (z nasadką z twardego PVC), z drugiej natomiast z gumowej listwy, dzięki czemu z powodzeniem pokruszymy lód znajdujący się na dachu naczepy i usuniemy go, ale usuniemy również warstwę zalegającego śniegu.

Rampa nie tylko na zimę

Wykonane przez nas konstrukcje mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w okresie zimowym. Świetnie sprawdzą się w ciągu całego roku podczas drobnych prac naprawczych oraz konserwacyjnych samochodów dostawczych i ich naczep, będąc uniwersalnym wyposażeniem każdej stacji kontroli pojazdów czy zajezdni autobusowej. Warto podkreślić, że użytkowane w okresie zimowym konstrukcje można rozbudowywać, dostosowując ich rozmiary do nowych wymagań.

Rusztowania do odśnieżania, tak jak wszystkie inne konstrukcje specjalne sygnowane znakiem KRAUSE, gwarantują najwyższą jakość wykonania potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami bezpieczeństwa. Jeśli dodamy do tego profesjonalne i kompleksowe doradztwo oferowane przez  nasz dział Safety Services otrzymamy produkt najwyższej jakości.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!