Wprowadzamy nową ofertę jezdnych podestów roboczych

Wymagające, wilgotne środowisko pracy, zadania wykonywane na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych podczas opadów deszczu lub śniegu? Jeśli szukacie jezdnych podestów roboczych, które sprostają takim wyzwaniom to… właśnie je znaleźliście. Poznajcie naszą nową ofertę!

Nowe jezdne podesty robocze KRAUSE

Nasza nowa oferta profesjonalnych podestów jezdnych to odpowiedź na wysokie wymagania m.in. zakładów przemysłowych, stoczni, warsztatów czy laboratoriów. Z uwagi na panujące w nich trudne warunki otoczenia – smary na podłożu, rozlane oleje, a także wilgoć, we wszystkich tych miejscach istnieje zwiększone ryzyko poślizgnięcia się. Może być ono szczególnie groźne w skutkach, gdy w takich warunkach korzysta się ze sprzętu do prac na wysokości – drabin, schodków czy podestów jezdnych. Tutaj sprzęt wyposażony w stopnie i platformę roboczą, które standardowo wykonuje się z blachy aluminiowej, może nie zagwarantować pełnego bezpieczeństwa. Jakie jest zatem inne rozwiązanie?

Trudnie środowisko pracy, większe wymagania użytkowników

Z myślą o stanowiskach pracy w takich pomieszczeniach, ale także o konieczności pracy na zewnątrz podczas trudnych warunków atmosferycznych (opady deszczu lub śniegu) zaprojektowaliśmy zupełnie nową linię jezdnych podestów roboczych, która zastępuję dotychczasową ofertę. Dostępne do tej pory jedynie w wersji ze stopniami oraz platformą z aluminium ryflowanego, teraz jezdne podesty robocze będzie można zamawiać także ze stopniami oraz platformą roboczą wykonaną z profilowanej kraty o klasie poślizgu R13. Podobnie jak wprowadzone przez nas w maju drabiny ze stopniami R13, nowe modele podestów zapewnią znacznie większą stabilność w trakcie użytkowania, a przez to poprawią bezpieczeństwo prac na wysokości. Co ważne, specjalne profilowanie materiału oraz otwory pozwalają na samoistne usuwanie zanieczyszczeń, a tym samym zapobiegają osadzaniu się na nim brudu, błota czy śniegu.

Nowe podesty jezdne – nowe korzyści

Nasza nowa oferta jezdnych podestów roboczych to połączenie sprawdzonych dotychczas funkcjonalności z zupełnie nowymi rozwiązaniami. A do takich z pewnością zaliczyć możemy modułową budowę. Jakie daje korzyści? Pozwala na łatwą wymianę poszczególnych elementów podestu, np. w razie jego mechanicznego uszkodzenia – a o takie w magazynach, po których poruszają się wózki widłowe, przecież nietrudno. Do tej pory, przez brak systemowej budowy, wielu poważniejszych uszkodzeń nie dało się naprawić, przez co użytkownicy musieli inwestować w nową konstrukcję. Teraz wygląda to zupełnie inaczej, z ogromną korzyścią dla użytkowników.

Jezdne podesty robocze – dlaczego jeszcze warto na nie postawić?

Jak już wspomnieliśmy, nowa seria podestów bazuje na sprawdzonych dotychczas korzyściach. Należy do nich zgodność z polskimi wytycznymi BHP – barierki na platformie o wysokości 1,10 m zintegrowane z listwami na wysokości kolan oraz listwą przypodłogową o wys. 15 cm, a także samoblokujące się rolki skrętne (2 wyposażone w hamulec). Ponadto zwracamy uwagę na System KRAUSE Connect, czyli stabilne mocowanie poręczy bez wystających złączy.

Nowe podesty dostępne będą zarówno w wersji jednostronnej, jak i z dwustronnym wejściem – wszystkie gwarantujące maksymalną wysokość roboczą do ok. 4 metrów. Jako wyposażenie dodatkowe użytkownik może wybrać: blokadę przejścia (modele jednostronne), mocowana półka na narzędzia oraz poręcze przy stopniach.

Charakterystykę poszczególnych modeli znajdziecie: LINK do podstrony z nowymi modelami

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!