Raport z projektu Bodensee-Oberschwaben-Bahn GmbH & Co. KG

Produkt: 
Platforma robocza do prac dachowych – mocowana na stałe, z elektrycznie wysuwanymi bocznymi pomostami oraz dostępem w postaci schodów


Klient: 
Bodensee-Oberschwaben-Bahn GmbH & Co. KG 

Bodensee-Oberschwaben-Bahn, w skrócie BOB, to niefederacyjne przedsiębiorstwo transportu kolejowego w Badenii-Wirtembergii.
 

Minimalny czas przestoju pojazdu - maksymalne bezpieczeństwo prac

Firma Bodensee-Oberschwaben-Bahn zwróciła się do nas z prośbą o zaprojektowanie stacjonarnej platformy roboczej, która umożliwiałaby wszelkie prace w obszarze dachu, obsługiwanych pojazdów szynowych. Celem nadrzędnym była optymalizacja procesów produkcyjnych, prowadząca do skrócenia czasu przestoju pojazdu przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa wykonywanych prac konserwacyjnych.

Zespół naszych wykwalifikowanych konstruktorów chętnie podjął się tego wyzwania, projektując rozbudowaną konstrukcję specjalną spełniającą wszystkie wymagania. Jak ona działa? Po wjeździe wagonu kolejowego do hali serwisowej, za pomocą centralnego panelu sterowania, rozpoczyna się proces dokładnego dopasowania platformy roboczej do kształtu pojazdu.

Elektrycznie sterowane drzwi bezpieczeństwa, nie zostaną otwarte, dopóki proces dopasowania platformy nie zostanie zakończony. Takie rozwiązanie uniemożliwia wcześniejsze, niepożądane dostanie się na nią. O rozpoczęciu tego procesu, pracowników hali serwisowej powiadamiają dźwiękowe oraz wizualne sygnały ostrzegawcze.

Dostanie się na platformę roboczą odbywa się za pomocą schodków, na końcu których zainstalowano centralny panel sterowniczy. Na przeciwległym końcu konstrukcji zamontowano wygodną drabinę, która w razie sytuacji awaryjnej umożliwi użytkownikom bezpieczne zejście z platformy.

Długi czas postoju pociągu w hali serwisowej źle wpływa na efektywność działań każdego przedsiębiorstwa transportowego, dlatego inwestycja w zaawansowaną platformę roboczą była koniecznością. W ocenie kierownictwa BOB, poniesione nakłady szybko się jednak zwrócą.

Pan Nicke, Bodensee-Oberschwaben-Bahn o współpracy z KRAUSE:

Nowoczesna platforma robocza gwarantuje wygodny i bezpieczny dostęp do dachu pociągu, dzięki czemu wszystkie zaplanowane w tym obszarze prace konserwacyjne mogą być przeprowadzone szybko i sprawnie.

Aktualności

Wprowadzamy nową ofertę jezdnych podestów roboczych

Wymagające, wilgotne środowisko pracy, zadania wykonywane na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych podczas opadów deszczu lub śniegu? Jeśli…

Więcej informacji >>

Rusztowanie KRAUSE do odśnieżania aut ciężarowych

Oczyszczanie plandek i naczep samochodów ciężarowych z nadmiaru śniegu czy lodu to nie lada wyzwanie dla kierowców. Duże gabaryty pojazdów pozwalają…

Więcej informacji >>

MPK w Poznaniu z innowacyjnym podestem roboczym KRAUSE

Transport publiczny się zmienia, a my wspieramy miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne na drodze zielonej transformacji. Dzięki nawiązaniu, kilka lat…

Więcej informacji >>

KRAUSE ponownie z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej

Pod koniec września w Rytrze koło Nowego Sącza odbyła się dwudniowa Komisja BHP i Nadzoru Ruchu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Jednym z…

Więcej informacji >>

Jesienna ofensywa szkoleniowa KRAUSE!

Wrzesień był dla nas bardzo intensywnym czasem w obszarze prowadzonych szkoleń. Po wakacjach nie tylko na nowo ruszyliśmy z cyklicznymi szkoleniami z…

Więcej informacji >>

Uchwyty do przewożenia drabin. Nowość w ofercie akcesoriów KRAUSE

Transport drabiny pomiędzy realizacjami stanowi nie lada wyzwanie dla instalatorów czy innych fachowców z branży budowlanej. Wewnątrz pojazdu zwykle…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Komunikacja dachowa, czyli jak usprawnić prace na dachu

Obowiązki zawodowe sprawiają, że spędzasz na dachu dużą część roboczego dnia? A może jesteś właścicielem domu i czyszczenie dachówki czy drobne prace…

Więcej informacji >>

Drabina wolnostojąca - jednostronna czy dwustronna?

Wybór odpowiedniej drabiny może znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo pracy. Bardzo ważna jest wygoda użytkowania oraz użyteczność sprzętu,…

Więcej informacji >>

Do czego służy drabina pionowa? Przepisy i zastosowanie

Drabina aluminiowa przeważnie kojarzy nam się z prostą konstrukcją ze szczeblami lub stopniami, którą rozkładamy lub opieramy o ścianę. Nie wszystkie…

Więcej informacji >>
Szkolenia

12.12.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!