Raport z projektu aha Abfallwirtschaft Hannover

Produkt: 
Jezdna platforma robocza z regulowaną wysokością z wejściem za pomocą schodów wleczonych

Klient: 
aha Zweckverband Abfallwirtschaft Region Hannover

Przedsiębiorstwo użyteczności publicznej zajmujące się sprzątaniem miasta, selektywną zbórką odpadów oraz zimowym utrzymaniem dróg w należytym stanie. Jest zarządcą składowisk odpadów zielonych, centrów recyklingu oraz wysypisk śmieci.

"Rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb"

W swojej codziennej działalności przedsiębiorstwo aha Zweckverband Abfallwirtschaft Hannover wykorzystuje maszyny sortujące oraz rozdrabniacze do recyklingu odpadów zielonych. Ponieważ są one użytkowane na zewnątrz, a zatem poddawane są działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, wymagają regularnej kontroli oraz systematycznego serwisowania. Duże gabaryty maszyn oraz ich złożona budowa sprawiają ponadto, że dostęp do wybranych elementów wymagających konserwacji bywa utrudniony. W tym celu ekipy serwisowe korzystały do tej pory z drabin przystawnych, co nie było optymalnym rozwiązaniem i stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników. Dlatego przedstawiciele Zweckverband Abfallwirtschaft zwrócili się do konstruktorów firmy KRAUSE z prośbą o opracowanie bezpieczniejszego i bardziej ergonomicznego rozwiązania.

Dział projektowy KRAUSE zaproponował konstrukcję jezdnej platformy roboczej z możliwością regulacji wysokości, którą wyprodukowano w dwóch egzemplarzach. Podest oraz schody wykonano z aluminiowej kraty o klasie antypoślizgowości R13, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo prac w trudnych warunkach atmosferycznych.

Każda z platform wykonana została z lekkiego, odpornego na korozję i warunki atmosferyczne aluminium. Wyposażono je w rolki jezdne z hamulcem, dzięki czemu szybko i łatwo można zmieniać miejsce ich zastosowania, oraz specjalne regulowane stopy mocowane do podbudowy konstrukcji, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Modułowy system budowy umożliwia ponadto łatwą wymianę komponentów oraz pozwala na elastyczną adaptację do warunków pracy.

Schody i podesty posiadają obustronne poręcze wyposażone w listwę na poziomie kolan. Barierkę od strony czołowej można w szybki sposób zdemontować, umożliwiając w ten sposób bezpośredni dostęp do maszyny. Po usunięciu poręczy, zejście do obszaru roboczego następuje za pomocą drabiny zawieszanej na hakach. Gdy nie jest wykorzystywana, wiesza się ją na platformie w pozycji postojowej.

Dostarczone przez KRAUSE platformy robocze zwiększają ergonomię pracy oraz bezpieczeństwo pracowników firmy Zweckverband Abfallwirtschaft. Zminimalizowano ryzyko wypadku, a tym samym wystąpienie postoju, jaki mógł być nim spowodowany. Konstrukcja pozwala także na komfortowe wnoszenie niezbędnych narzędzi oraz części zamiennych, dzięki czemu prace serwisowe są bardziej efektywne.

Elementy konstrukcyjne platformy:

Przedstawiciel Abfallwirtschaft Region Hannover Pan S. Griebe o współpracy z firmą KRAUSE:

„Dzięki konstrukcji specjalnej zaprojektowanej przez KRAUSE zwiększamy bezpieczeństwo naszych współpracowników oraz podnosimy efektywność prowadzonych przez nich prac. Platforma robocza to rozwiązanie idealnie odpowiadające naszym potrzebom”

Aktualności

Nagroda „Best Of" w kategorii Wokół domu: Aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec

Co roku redakcja renomowanego niemieckiego magazynu branżowego „Heimwerker Praxis" wybiera grupę produktów, które wyróżniają się wyjątkowymi…

Więcej informacji >>

Nowość w ofercie drabin. Wprowadzamy modele wolnostojące ze stopniami R13

Drabiny pomocne są nie tylko w naszym codziennym życiu, ale przede wszystkim podczas profesjonalnych prac nad podłożem. Umożliwiają dostęp do wyżej…

Więcej informacji >>

KRAUSE na Międzynarodowych Targach TSL 2023 w Ptak Warsaw Expo

6 kwietnia br. zakończyła się 4. edycja Międzynarodowych Targów TSL. Trzydniowe wydarzenie, które tradycyjnie odbywało się w Ptak Warsaw Expo,…

Więcej informacji >>

Wspieramy zakłady komunikacyjne w zielonej transformacji. Stanisław Deja w wywiadzie dla Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

Transport publiczny się zmienia, a miejskie zakłady komunikacyjne stają dziś przed dużym wyzwaniem, jakim jest wymiana floty autobusów miejskich z…

Więcej informacji >>

Klasyka w nowej odsłonie. Składane schodki Treppy w wersji anodowanej

Są sytuacje, w których sprzętom do prac na wysokości stawia się naprawdę wysokie wymagania – muszą nie tylko gwarantować szybki i bezpieczny dostęp do…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Jaka drabina do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Okazjonalne prace, w trakcie których korzystamy ze sprzętu do prac na wysokości, wykonujemy wszędzie - nie tylko na placu budowy, ale również w…

Więcej informacji >>

Podesty magazynowe – jak dobrać sprzęt do różnych zastosowań?

Obsługa magazynów, hal logistycznych oraz sklepów wielkopowierzchniowych to bardzo często praca na wysokości. Przy magazynowaniu każdy metr sześcienny…

Więcej informacji >>

Jak nie korzystać z drabiny, czyli najczęściej popełniane błędy

Nowoczesna, stabilna drabina to gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Nawet najlepszy i najdroższy model nie zda się jednak na wiele,…

Więcej informacji >>
Szkolenia

22.06.2023

Warszawa - Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

29.06.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!