Opis realizacji projektu Schwarzmüller Gruppe, Freinberg, Austria

Produkt: 
Dwustronna platforma robocza z dostępem za pomocą schodów

Klient: 
Schwarzmüller Gruppe, Freinberg, Austria

Grupa Schwarzmüller jest jednym z największych w Europie dostawców naczep i przyczep do pojazdów użytkowych. Obecnie działa już w 21 krajach. Firma projektuje, produkuje oraz serwisuje pojazdy klasy premium, które są dopasowane do indywidualnych zadań związanych z transportem, stosując się do najwyższych wymogów w odniesieniu do konstrukcji, funkcjonalności oraz wyposażenia pojazdów.

Bezpieczna platforma robocza

Organizacja produkcji cystern drogowych wymaga indywidualnie projektowanych stanowisk pracy. Wyzwaniem są tu nie tylko duże gabaryty pojazdów, ale i niezwykle trudny dostęp do ich newralgicznych miejsc, takich jak górne części zbiorników, wraz z włazami rewizyjnymi. W procesie produkcyjnym doskonale sprawdzają się konstrukcje specjalne wyposażone w ręcznie wysuwane platformy robocze, które idealnie dopasowują się do kształtu cysterny. 

Jedna z takich konstrukcji została zaprojektowana i wykonana dla firmy Schwarzmüller i z powodzeniem służy pracownikom fabryki we Frainbergu. Podstawa konstrukcji, wraz z podporami, została wykonana ze stali, by w optymalny sposób przenosić obciążenia i zapewnić konstrukcji odpowiednio dużą nośność. Platforma robocza, do produkcji której wykorzystano z kolei antypoślizgowe aluminium ryflowane, składa się z wysuwanych ręcznie płyt podłogowych zakończonych listwą odbojnikową. Dzięki temu, płyty szczelnie przylegają do obudowy cysterny, jednocześnie nie uszkadzając poszycia zbiornika. O bezpieczeństwie użytkowników decyduje składany kosz ochronny, wyposażony w stopy o regulowanej wysokości, wysokie listwy przypodłogowe oraz listwy na poziomie kolan, który po rozłożeniu zabezpiecza całą powierzchnię cysterny. Płyty wysuwają się na dwie strony platformy, by umożliwić pracę po obu stronach konstrukcji.

 

Co ważne, poręcz ochronna od strony czołowej konstrukcji może zostać zdemontowana – w ten sposób otrzymujemy możliwość dostawy ciężkich materiałów na platformę za pomocą wózka widłowego. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność czasochłonnego transportu materiałów i narzędzi schodami, znacząco uławiając pracę i skracając czas jej wykonania. Konstrukcja została zaprojektowana tak, by oferować łatwy dostęp do gniazda zasilania elektrycznego oraz przyłącza sprężonego powietrza, które ulokowane zostały na centralnych wspornikach. Przyłącza przekazywane są na dwie strony, by zagwarantować niezależną pracę na dwóch stanowiskach.

Zalety konstrukcji:

  • możliwość rozbudowy konstrukcji dzięki jej modułowej budowie
  • drzwi wahadłowe zabezpieczające przed upadkiem przy wejściu na platformę
  • na życzenie możliwość wykonania platformy z regulacją wysokości
  • możliwość jednoczesnego prowadzenia prac w obszarze górnym i dolnym cysterny
  • specjalna listwa ochronna zapobiegająca uszkodzeniom zbiornika

Pan Arztmann , Schwarzmüller Gruppe o współpracy:

Zaprojektowana przez konstruktorów KRAUSE ergonomiczna platforma, pozwala do minimum ograniczyć konieczność ciągłego schodzenia i wchodzenia. Oferuje obustronny dostęp do przyłączy prądu i sprężonego powietrza oraz możliwość złożenia barierek ochronnych, by za pomocą wózka widłowego dostarczyć na platformę niezbędne materiały oraz narzędzia. Rozwiązanie to znacząco zwiększyło bezpieczeństwo oraz efektywność prac w naszym zakładzie.

 

Aktualności

Nagroda „Best Of" w kategorii Wokół domu: Aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec

Co roku redakcja renomowanego niemieckiego magazynu branżowego „Heimwerker Praxis" wybiera grupę produktów, które wyróżniają się wyjątkowymi…

Więcej informacji >>

Nowość w ofercie drabin. Wprowadzamy modele wolnostojące ze stopniami R13

Drabiny pomocne są nie tylko w naszym codziennym życiu, ale przede wszystkim podczas profesjonalnych prac nad podłożem. Umożliwiają dostęp do wyżej…

Więcej informacji >>

KRAUSE na Międzynarodowych Targach TSL 2023 w Ptak Warsaw Expo

6 kwietnia br. zakończyła się 4. edycja Międzynarodowych Targów TSL. Trzydniowe wydarzenie, które tradycyjnie odbywało się w Ptak Warsaw Expo,…

Więcej informacji >>

Wspieramy zakłady komunikacyjne w zielonej transformacji. Stanisław Deja w wywiadzie dla Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

Transport publiczny się zmienia, a miejskie zakłady komunikacyjne stają dziś przed dużym wyzwaniem, jakim jest wymiana floty autobusów miejskich z…

Więcej informacji >>

Klasyka w nowej odsłonie. Składane schodki Treppy w wersji anodowanej

Są sytuacje, w których sprzętom do prac na wysokości stawia się naprawdę wysokie wymagania – muszą nie tylko gwarantować szybki i bezpieczny dostęp do…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Jaka drabina do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Okazjonalne prace, w trakcie których korzystamy ze sprzętu do prac na wysokości, wykonujemy wszędzie - nie tylko na placu budowy, ale również w…

Więcej informacji >>

Podesty magazynowe – jak dobrać sprzęt do różnych zastosowań?

Obsługa magazynów, hal logistycznych oraz sklepów wielkopowierzchniowych to bardzo często praca na wysokości. Przy magazynowaniu każdy metr sześcienny…

Więcej informacji >>

Jak nie korzystać z drabiny, czyli najczęściej popełniane błędy

Nowoczesna, stabilna drabina to gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Nawet najlepszy i najdroższy model nie zda się jednak na wiele,…

Więcej informacji >>
Szkolenia

22.06.2023

Warszawa - Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

29.06.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!