Drabiny do mycia okien ze szczeblami, profilowanymi stopniami lub stopniami R13

Charakterystyka oraz zastosowanie drabin do mycia okien

Drabiny do mycia okien zostały zaprojektowane tak, by mogły zapewnić użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo prac nawet na dużej wysokości roboczej. Model dostępny jest w 3 wariantach wyposażenia: ze stopniami o klasie poślizgowości R13, z profilowanymi stopniami o głębokości 80 mm oraz ze szczeblami. W każdym z wariantów poszczególne elementy drabiny posiadają taką samą liczbę stopni/szczebli. Jest to element dolny z szerokim stabilizatorem, jeden lub dwa elementy środkowe oraz górny element w kształcie stożka, którego zakończenie pozwala oprzeć drabinę bezpośrednio na szybkie lub zamocować na profilach okiennych.

Zalety drabiny do mycia okien KRAUSE:

 • Element górny wyposażony został w kółka ścienne, dzięki którym drabinę można łatwo przesuwać wzdłuż ścian i fasad oraz blok przystawny wykonany z miękkiego materiału, który można umieścić na profilach okiennych i narożnikach ściennych.
 • Poszczególne elementy można w łatwy sposób ze sobą łączyć, dostosowując wysokość roboczą do aktualnych potrzeb.
 • Jako jedyne na rynku mają nośność do 150 kg.
 • Drabina do mycia okien składa się i rozkłada podobnie do kilkuelementowych drabin przystawnych, dlatego ich składowanie nie zabiera wiele miejsca, mogą też być przewożone na dachach pojazdów serwisowych.
 • Dzięki smukłej konstrukcji przystawnej, drabinę do mycia okien można użytkować na ograniczonych przestrzeniach wokół budynku, ale i bez problemu przewozić np. w windzie
Blok przystawnyOdporny na oderwanie blok przystawny wykonany z miękkiego materiału gumowego, który można umieścić na profilach okiennych.
Rolka ściennaElement górny drabiny z kółkami ściennymi dla łatwego przesuwania po ścianach i fasadach.
Śruby zabezpieczająceOkrągłe śruby zabezpieczające służą również jako prowadnice do łatwego montażu elementów drabiny bez klinowania. Brak wystających elementów minimalizuje ryzyko wystąpienia obrażeń.
Połączenie wtykoweStabilne połączenie wtykowe z komfortową i automatyczną blokadą (ClickMatic-System), które może być ponownie zwolnione jednym ruchem ręki.
Element dolny ze antypoślizgowymi stopkami (SafetyCap)Maksymalna elastyczność przy osiąganiu różnych wysokości roboczych.
 • Dostępność drabiny w 3 różnych wariantach wyposażenia: ze szczeblami, z profilowanymi stopniami o głębokości 80 mm oraz z wygodnymi i bezpiecznymi stopniami R13 o głębokości 80 mm ze specjalnymi otworami. Spełniają niemieckie wymagania TRBS 2121-2 w zakresie stosowania drabiny ze stopniami jako miejsca pracy.
 • Dzięki otworom, profil stopnia nie zatyka się błotem, śniegiem lub lodem, a woda deszczowa lub roztopiony śnieg łatwiej z niego spływają.
 • W porównaniu do wielu innych dostępnych na rynku drabin ze stopniami R13, które wykończone są dodatkowymi nakładkami gumowymi lub plastikowymi, stopień R13 w drabinach KRAUSE wykonany został w całości z aluminium, dzięki czemu nie podlega zużyciu.

 • Stopnie o głębokości 80 mm gwarantują spełnienie niemieckich wymagań TRBS 2121-2 w zakresie stosowania drabiny ze stopniami jako miejsca pracy.

 • Innowacyjny kształt szczebla o przekroju litery D zapewnia szerszą powierzchnię stania, przez co gwarantuje lepszą przyczepność, a co za tym idzie większy komfort pracy w porównaniu ze szczeblami o tradycyjnym kształcie.

    

Modułowa drabina aluminiowa składana z elementów, do prac na różnych wysokościach. Zastosowane stopnie umożliwiają zgodnie z wytycznymi TRBS 2121-2 (regulacje obowiązujące w DE) wykorzystanie jako stanowiska pracy.

 • Podłużnice wykonane z tłoczonego profilu aluminiowego z dodatkowym wzmocnieniem krawędzi zapewniają wysoką stabilność i długą żywotność
 • Wytrzymałe połączenia wpustowe szczebla z podłużnicą
 • Element dolny drabiny z szerokim stabilizatorem i antypoślizgowymi stopkami (SafetyCap)
 • Element górny drabiny z kółkami ściennymi i odpornymi na oderwanie nakładkami gumowymi z wycięciem klinowym, który można umieścić na narożnikach domu i profilach okiennych
 • Dwukomponentowe stopki oraz główki wykonane z twardego i miękkiego materiału z zabezpieczeniem przed zsunięciem/poślizgnięciem się drabiny, chronią wrażliwe podłogi i elewacje lub ściany
 • Stabilne połączenie wtykowe z automatyczną blokadą, która nie wystaje poza podłużnicę drabiny i może być ponownie zwolnione jednym ruchem ręki
 • Blokady po wewnętrznej stronie podłużnicy, które nie przeszkadzają podczas transportu i przechowywania drabiny
 • Okrągłe śruby zabezpieczające służą również jako prowadnice do łatwego montażu elementów drabiny bez klinowania. Blokują się one automatycznie po osiągnięciu przez drabinę pozycji końcowe
 • Element górny umożliwia również jego indywidualne użytkowanie dzięki dwukomponentowym stopkom oraz blokowi przystawnemu z miękkiego materiału gumowego, który stanowi zabezpieczenie przed poślizgiem/zsunięciem i chroni wrażliwe podłogi, fasady i ściany
 • Obciążenie do 150 kg

Aluminiowe drabiny do mycia okien – wsparcie dla profesjonalistów

Drabiny KRAUSE do mycia okien, szklanych fasad budynków oraz innych powierzchni ze szkła zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach oferujących na co dzień usługi porządkowe na wysokości. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mogły być użytkowane w innych obszarach, także przez mniej doświadczone osoby.

Drabiny do mycia okien – pytania i odpowiedzi (FAQ)

Ten rodzaj drabin do zadań specjalnych charakteryzuje lekka modułowa budowa. Składają się z kilku elementów, które łączy się ze sobą podobnie jak w przypadku wieloelementowych drabin przystawnych. Drabiny do mycia okien znajdują zastosowanie przede wszystkim w specjalistycznych firmach oferujących usługi mycia okien w wysokich budynkach mieszkalnych oraz obiektach użytkowych. Ich konstrukcja składa z dolnego elementu z szerokim stabilizatorem, jednego lub dwóch elementów środkowych oraz górnego elementu w kształcie stożka. Dlatego nazywane są niekiedy drabinami stożkowymi.

Specjalistyczne drabiny KRAUSE stosowane są przede wszystkim podczas mycia okien w wysokich budynkach, szklanych fasad oraz innych, z racji wysokości – trudno dostępnych, powierzchni ze szkła. Mogą być również stosowane w trakcie innych prac porządkowych, kompleksowego czyszczenia budynków, a także konserwacji oraz czyszczenie paneli fotowoltaicznych.

Ilość elementów składowych dopasowuje się do wymaganej wysokości roboczej. Niezależnie jednak od wysokości drabiny, jej konstrukcja pozwala na stabilne ustawienie drabiny blisko ściany, gwarantując użytkownikowi komfortowe miejsce pracy. Po zakończonej pracy, drabinę szybko i łatwo składa się do niewielkich rozmiarów, co ułatwia jej przechowywanie oraz  transport na dachu pojazdów serwisowych.

Elementy drabiny łączy się za pomocą innowacyjnego systemu ClickMatic, który automatycznie zatrzaskuje poszczególne części. Jeśli kończymy pracę i chcemy drabinę złożyć, zwalniamy mechanizm jednym ruchem ręki. Jest to połączenie typu wtykowego, które wykorzystuje specjalne prowadnice po wewnętrznej stronie podłużnicy oraz śruby zabezpieczające, które zapobiegają klinowaniu się poszczególnych elementów. Zastosowany mechanizm wtykowy nie wystaje poza zewnętrzną stronę podłużnicy drabiny, a tym samym nie przeszkadza w jej użytkowaniu, transporcie czy przechowywaniu.

Okrągłe śruby zabezpieczające służą również jako prowadnice do łatwego montażu elementów drabiny bez klinowania. Blokują się one automatycznie po osiągnięciu przez drabinę pozycji końcowej. Ponadto, ten rodzaj połączenia umożliwia wygodne użytkowanie drabiny, ale jest też pomocny w trakcie jej montażu i demontażu.

Państwa zapytanie do nas:

Jeżeli mają Państwo dodatkowe, pytania dotyczące naszych aluminiowych drabin do mycia okien, prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy na nie odrębnej odpowiedzi.

Wiadomości z dziedziny drabin

Montaż lampy sufitowej

Prawidłowa instalacja oświetlenia w domu to nie tylko kwestia estetyki i funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców. Lampy nie tylko uatrakcyjniają wnętrze, ale również zapewniają komfort użytkowania i minimalizują ryzyko awarii elektrycznej czy pożaru. Wybór odpowiedniego…

Czytaj dalej
Montaż pompy ciepła

Energooszczędność oraz działanie w zgodzie ze zrównoważonym budownictwem to mocne trendy w branży budowlanej. Jednym ze sposobów na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, które stanowią nie tylko oddech dla planety, ale również portfela są pompy ciepła – montaż można przeprowadzić zarówno w…

Czytaj dalej
Montaż okien plastikowych

Podstawą wysokiego komfortu życia jest nie tylko wyposażenie wnętrz i aranżacja pomieszczeń w domu. Liczy się przede wszystkim solidny fundament, mocne ściany, bezpieczne drzwi oraz precyzyjny montaż okien. Wszelkie błędy konstrukcyjne na etapie budowy czy remontu mogą wiele kosztować mieszkańców…

Czytaj dalej

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!