Opis realizacji projektu EMS PreCab GmbH, Papenburg

Produkt:

Jezdna platforma robocza z regulowaną wysokością do ruchomej linii montażowej


Klient: 
EMS PreCab GmbH, Papenburg

EMS PreCab GmbH jest młodą firmą specjalizującą się w budowie kabin i łazienek dla statków wycieczkowych. Jest jednym z ważniejszych partnerów MEYER WERFT, z roczną produkcją na poziomie ok. 5 tys. sztuk.

Konstrukcje specjalne projektowane przez KRAUSE zwiększają zaangażowanie użytkowników

Założona w 2007 roku przez MEYER WERFT firma EMS PreCab GmbH specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych kabin dla statków wycieczkowych. Wyróżniają ją wysokiej jakości produkty, ale i innowacyjny system produkcji oparty na ruchomej linii montażowej Flowline o długości 96 metrów i szerokości 10 metrów. Takie rozwiązanie pozwala na szybszy, bardziej ekonomiczny i efektywny proces wytwarzania kabin o najwyższym standardzie jakości, ale wymaga także szytych na miarę rozwiązań w obszarze organizacji produkcji.

Szczególne wyzwanie stanowi stworzenie komfortowych i bezpiecznych stanowisk umożliwiających prace na wysokości, a te – z uwagi na organizację produkcji oraz rozmiar wytwarzanych kabin – są w fabryce EMS PreCab codziennością. W celu opracowania koncepcji najbardziej ergonomicznego rozwiązania spełniającego wszystkie wymagania klienta, powołano w KRAUSE zespół projektowy złożony z doświadczonych konstruktorów.

Efektem ich prac było zaproponowanie konstrukcji specjalnej w postaci jezdnej platformy roboczej, której budowę oraz zakres działania w pełni dostosowano do obowiązującego w fabryce systemu produkcji. Konstrukcja oparta jest na dwóch wzdłużnych osiach rolek jezdnych. Jedna para – osadzona na linii montażowej, może zostać zablokowana, druga natomiast – osadzona na podłożu stałym, pozwala konstrukcji poruszać się zgodnie z ruchem taśmy. Dzięki odpowiednio wzmacnianej budowie tych pierwszych, zachowana jest maksymalna stabilność platformy, a tym samym bezpieczeństwo i wygoda prac.

 

 

Inne cechy konstrukcyjne:

  •  indywidualnie regulowana wysokość platformy
  • możliwość regulacji wysokości platformy z dwóch stron
  • platforma robocza przystosowana do ruchomej linii montażowej
  • dostęp do platformy z kilku stron
  • stabilne uchwyty i poręcze
  • zintegrowana ochrona przed uszkodzeniem poszycia kabiny

 

Z uwagi na zróżnicowany wzrost użytkowników konstrukcji oraz potrzebę dostosowania wysokości roboczej do określonych prac, konstruktorzy KRAUSE opracowali rozwiązanie umożliwiające łatwą zmianę poziomu platformy roboczej. Ustawienie odbywa się za pomocą poręcznej korby ręcznej. Dostęp do platformy, na specjalne życzenie klienta, może odbywać się z trzech stron – służy do tego lekka drabina zawieszana na odpowiednich poręczach.

O bezpieczeństwo użytkowników dbają także samozamykające się drzwi wahadłowe oraz system barierek ochronnych z listwą przypodłogową i listwą na poziomie kolan. W konstrukcji zastosowano także szereg rozwiązań, np. odpowiednio dopasowany profil gumowy oraz listwa chroniąca przed zabrudzeniami obuwia pracowników, które zabezpieczają poszycie kabiny podczas wykonywanych prac.

Aktualności

Mały hak na wiadro – wielka pomoc w pracy

Użytkownicy drabin wolnostojących KRAUSE od dawna doceniają zalety wbudowanego praktycznego haka. W zależności od modelu, może on być zintegrowany z…

Więcej informacji >>

Nowy model w naszej ofercie jezdnych podestów roboczych. Przedstawiamy SkyMatic

Jezdne podesty robocze to grupa produktów wykorzystywana najczęściej w przestrzeniach magazynowych oraz halach produkcyjnych. Pozwalają na komfortową…

Więcej informacji >>

Platforma robocza KRAUSE dla MPK Poznań z Medalem targów TRANSEXPO 2024

Za nami XVII edycja targów TRANSEXPO, najważniejszego wydarzenia branży transportu zbiorowego w tej części Europy. W dniach 16-18 października br.,…

Więcej informacji >>

KRAUSE na VI Ogólnopolskim Forum Służby BHP

Na to wydarzenie czekają co roku wszyscy specjaliści BHP. Mowa o Ogólnopolskim Forum Służby BHP, organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie…

Więcej informacji >>

Kompleksowa infrastruktura techniczna do nowej hali serwisowej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

Produkcja, obsługa oraz konserwacja pojazdów szynowych – niezależnie od tego czy są to wagony pasażerskie, towarowe, cysterny kolejowe czy kolej…

Więcej informacji >>

Optymalizacja bezpieczeństwa pracy podczas obsługi, czyszczenia i konserwacji cystern i pojazdów silosowych

Zapewnienie bezpieczeństwa pracy podczas obsługi cystern i pojazdów silosowych jest dużym wyzwaniem. Tego typu prace często wymagają dostania się w…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Serwis zamiatarek ulicznych – jaki sprzęt ułatwi to zadanie?

Wyspecjalizowane maszyny użytkowe, takie jak zamiatarki uliczne, są intensywnie eksploatowane na terenach miast, co prowadzi do ich stopniowego…

Więcej informacji >>

BHP w rolnictwie – pytania i odpowiedzi

Bycie rolnikiem to praca, która wiąże się z codziennym ryzykiem. Maszyny, chemikalia, zwierzęta – wszystko to wymaga przestrzegania określonych zasad,…

Więcej informacji >>

Serwis żurawi samojezdnych – w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć?

Serwis żurawi samojezdnych to zadanie wymagające nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Biorąc pod uwagę rosnące…

Więcej informacji >>
Terminy Targów

Brak aktualnych wydarzeń.
Wkrótce poinformujemy Państwa o nadchodzących terminach.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!