Hydro Building Systems Germany GmbH

Produkt: 
Platforma jezdna z regulowaną wysokością zasilana akumulatorowo  

Klient: 
Hydro Building Systems Germany GmbH, Bellenberg

Bezpieczny i efektywny załadunek bez użycia rampy załadunkowej

Celem projektu realizowanego dla Hydro Building Systems Germany GmbH było zwiększenie efektywności oraz bezpieczeństwa załadunku wytwarzanych przez firmę produktów, bez wykorzystania w tym celu rampy załadunkowej. Nasi konstruktorzy postawili na platformę jezdną, której wysokość regulowana jest bezstopniowo, za pomocą mechanizmu elektrycznego. Takie rozwiązanie pozwala z łatwością dopasować wysokość roboczą do różnych typów pojazdów, czyniąc platformę wyjątkowo uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Na podstawie konsultacji z Klientem, nasi projektanci opracowali aluminiową konstrukcję jezdną opartą na platformie roboczej, na którą prowadzą wygodne schody. Do produkcji platformy wykorzystano antypoślizgową kratę aluminiową o współczynniku antypoślizgowości R13. Jej przedłużeniem jest specjalna płyta stalowa wykonana z blachy żeberkowej, która niweluje szczelinę między konstrukcją a krawędzią pojazdu, minimalizując ryzyko upadku. Pracowników przebywających na platformie zabezpieczają poręcze ochronne oraz system drzwi wahadłowych otwieranych jedynie do wewnątrz. Dzięki temu, stojąc nawet tyłem do konstrukcji, mogą czuć się całkowicie bezpiecznie.

Aby konstrukcja w pełni odpowiadała potrzebom zleceniodawcy, musiała oferować możliwość szybkiego i prostego załadunku towarów przy pomocy wózków widłowych. Pozwalają na to wspomniane drzwi wahadłowe, które otwierają się automatycznie przy podjeździe wózka widłowego i tak samo automatycznie zamykają się po jego odjeździe. W konstrukcji zastosowano rolki jezdne z hamulcem centralnym, a dla sprawnego i łatwego jej przemieszczania zamontowano duże, wygodne uchwyty.

Dostęp do platformy zapewniony jest przez specjalne schody, których konstrukcja stanowiła duże wyzwanie. Chodziło o to, że wraz ze zmianą wysokości platformy roboczej, schody musiały dostosować się do jej poziomiu, zachowując jednak w każdym położeniu poziome ustawienie wszystkich stopni. Wymaganie zostało spełnione, dzięki odpowiedniemu mocowaniu schodów do krawędzi platformy oraz ich zaawansowanej konstrukcji.

Jak już zostało powiedziane, regulacja wysokości platformy oraz przymocowanych do niej schodów odbywa się za pomocą napędu elektrycznego zasilanego akumulatorami. To oznacza brak konieczności podłączania konstrukcji do zasilania za pomocą kabla, dzięki czemu można ją dowolnie przemieszczać, nie obawiając się o najechanie na przewód elektryczny. Panel sterujący urządzeniem dostępny jest zarówno z poziomu platformy, jak i podłoża, co znacząco ogranicza ilość wejść i zejść z platformy, w sytuacji obsługi jej tylko przez jednego pracownika. 

Konstrukcja zapewnia bezpieczny i efektywny załadunek samochodów ciężarowych, przyczep i kontenerów bez pomocy rampy załadunkowej.  

Pan Plickert z firmy Hydro Building Systems o współpracy z firmą KRAUSE:

Dzięki konstrukcji KRAUSE oszczędzamy mnóstwo czasu, a jednocześnie zwiększamy bezpieczeństwo pracy wykonywanej przez naszych pracowników i kierowców. To rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb naszej firmy.

Aktualności

Wprowadzamy nową ofertę jezdnych podestów roboczych

Wymagające, wilgotne środowisko pracy, zadania wykonywane na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych podczas opadów deszczu lub śniegu? Jeśli…

Więcej informacji >>

Rusztowanie KRAUSE do odśnieżania aut ciężarowych

Oczyszczanie plandek i naczep samochodów ciężarowych z nadmiaru śniegu czy lodu to nie lada wyzwanie dla kierowców. Duże gabaryty pojazdów pozwalają…

Więcej informacji >>

MPK w Poznaniu z innowacyjnym podestem roboczym KRAUSE

Transport publiczny się zmienia, a my wspieramy miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne na drodze zielonej transformacji. Dzięki nawiązaniu, kilka lat…

Więcej informacji >>

KRAUSE ponownie z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej

Pod koniec września w Rytrze koło Nowego Sącza odbyła się dwudniowa Komisja BHP i Nadzoru Ruchu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Jednym z…

Więcej informacji >>

Jesienna ofensywa szkoleniowa KRAUSE!

Wrzesień był dla nas bardzo intensywnym czasem w obszarze prowadzonych szkoleń. Po wakacjach nie tylko na nowo ruszyliśmy z cyklicznymi szkoleniami z…

Więcej informacji >>

Uchwyty do przewożenia drabin. Nowość w ofercie akcesoriów KRAUSE

Transport drabiny pomiędzy realizacjami stanowi nie lada wyzwanie dla instalatorów czy innych fachowców z branży budowlanej. Wewnątrz pojazdu zwykle…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Komunikacja dachowa, czyli jak usprawnić prace na dachu

Obowiązki zawodowe sprawiają, że spędzasz na dachu dużą część roboczego dnia? A może jesteś właścicielem domu i czyszczenie dachówki czy drobne prace…

Więcej informacji >>

Drabina wolnostojąca - jednostronna czy dwustronna?

Wybór odpowiedniej drabiny może znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo pracy. Bardzo ważna jest wygoda użytkowania oraz użyteczność sprzętu,…

Więcej informacji >>

Do czego służy drabina pionowa? Przepisy i zastosowanie

Drabina aluminiowa przeważnie kojarzy nam się z prostą konstrukcją ze szczeblami lub stopniami, którą rozkładamy lub opieramy o ścianę. Nie wszystkie…

Więcej informacji >>
Szkolenia

12.12.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!