Nowość w ofercie drabin. Wprowadzamy modele wolnostojące ze stopniami R13

Drabiny pomocne są nie tylko w naszym codziennym życiu, ale przede wszystkim podczas profesjonalnych prac nad podłożem. Umożliwiają dostęp do wyżej położonych obszarów w warsztatach, marketach, zakładach przemysłowych czy na budowie. Korzystanie z nich wiąże się jednak z ryzykiem upadku z wysokości. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy użytkowane są w wilgotnym, błotnistym czy zanieczyszczonym substancjami oleistymi otoczeniu. Z myślą o tak wymagających warunkach, zaprojektowaliśmy drabiny wolnostojące z serii STABILO Professional ze stopniami o klasie poślizgu R13.

Drabina wolnostojąca dwustronna ze stopniami R13

Zakłady produkcyjne, warsztaty, place budowy, przemysł stoczniowy czy profesjonalne prace konserwacyjne i porządkowe – we wszystkich tych obszarach fachowcy na co dzień korzystają z drabin. Wymagające środowisko, w którym pracują, może jednak sprawiać, że wykorzystanie drabin ze szczeblami lub nawet tradycyjnymi ryflowanymi stopniami, wiązać się będzie z dużym ryzykiem poślizgnięcia się i w efekcie – upadkiem z wysokości. Aby zapobiec tego typu zagrażającym zdrowiu sytuacjom, zaprojektowaliśmy dwa modele drabin wolnostojących (jednostronny z platformą oraz dwustronny) dla profesjonalistów, które wyposażyliśmy w szerokie stopnie R13, czyli wyróżniające się najwyższą klasą antypoślizgowości. Dzięki tak skonstruowanym stopniom, drabiny w pełni odpowiadają niemieckiej normie TRBS 2121-2 i mogą być stosowane jako komfortowe i bezpieczne stanowiska pracy.

Większy komfort w parze z wytrzymałością

Drabiny ze stopniami są przez większość użytkowników, szczególnie tych mniej doświadczonych w pracach na wysokości, uznawane za bezpieczniejsze i gwarantujące większy komfort niż te wyposażone w szczeble. Są jednak sytuacje, w których nawet głębokie stopnie nie spełniają wszystkich wymagań antypoślizgowości. Dlatego stworzyliśmy stopnie o klasie poślizgowości R13 – specjalne profilowanie oraz otwory na całej powierzchni stopni zapobiegają osadzaniu się błota, śniegu oraz innych zanieczyszczeń, jednocześnie pomagając w samooczyszczeniu.

Na uwagę zasługuje konstrukcja stopni – w przeciwieństwie do innych, dostępnych na rynku, drabin wyposażonych w stopnie R13 z dodatkowymi wkładkami z gumy lub tworzywa sztucznego – stopnie R13 zaprojektowane przez konstruktorów KRAUSE są w całości wykonane z aluminium. Jeden materiał sprawia, że nie ulegają szybkiemu uszkodzeniu i służyć będą przez lata, nawet podczas intensywnego użytkowania. Warto także zwrócić uwagę na model jednostronny z platformą – jej powierzchnia, analogicznie do stopni, została wykonana z tego samego antypoślizgowego materiału.

Drabiny wolnostojące ze stopniami R13 zawsze pod ręką

Wybór modeli, które wyposażyliśmy w stopnie R13, nie był przypadkowy. Nasze wolnostojące drabiny dwustronne, a także te z wejściem z jednej strony (wyposażone w platformę roboczą), są jednymi z najlepiej sprzedających się modeli zarówno z grupie profesjonalistów (seria STABILO), jak i użytkowników indywidualnych. Model dwustronny dostępny jest w aż 8 wysokościach, gwarantując wysokość roboczą od 2,95 do 4,80 metra. Model z wejściem z jednej strony występuje w 7 wersjach wysokości – pozwala na pracę między 2,25 m do 4,35 metra. Warto tu zwrócić uwagę na pałąk bezpieczeństwa z przymocowaną śrubami funkcjonalną półką na narzędzia oraz hakiem na wiadro – takie wyposażenie ogranicza liczbę koniecznych wejść i zejść z drabiny w trakcie pracy, dzięki czemu zwiększa jej efektywności, ale i ergonomię. Oba modele szybko się rozkładają, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu są łatwe w przenoszeniu oraz przechowywaniu.

Wysokie cele w zakresie bezpieczeństwa

KRAUSE oferuje szeroką gamę produktów dedykowanych zarówno profesjonalistom, jak użytkownikom indywidualnym. Mogą wybierać spośród różnych modeli drabin, składanych schodków czy rusztowań jezdnych, które pomogą wykonywać niemal wszystkie prace na wysokości. Nasze produkty cenione są jakość wykonania, funkcjonalność, a także różnorodność rozwiązań, dzięki której można wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb i wymagań. Surowe testy jakości i bezpieczeństwa, jakie prowadzimy we własnym laboratorium, stałe badania materiałowe, a także przyznawane certyfikaty TÜV są potwierdzeniem najwyższej jakości produktów.

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!