Raport z projektu Stadtentwässerung Braunschweig GmbH
Produkt:
Jezdna dwustronna platforma robocza z regulacją wysokości przeznaczona do prac konserwacyjnych specjalnych pojazdów ssąco-płuczących
Klient:
Stadtentwässerung Braunschweig GmbH
Firma Stadtentwässerung Braunschweig GmbH odpowiedzialna jest za prace w obszarze gospodarki komunalnej w miejscowości Braunschweig i okolicach. Obsługa, renowacja i budowa nowej miejskiej sieci kanalizacyjnej, czyszczenie i naprawa odpływów ulicznych, a także ochrona i konserwacja systemów wodnych – to tylko niektóre z zadań przedsiębiorstwa. Flota pojazdów firmy obejmuje kilka ciężarówek specjalnych ssących i płuczących, które muszą być regularnie serwisowane, a w razie konieczności także naprawiane.
Konstrukcja nowoczesnych pojazdów ssąco-płuczących z odzyskiem wody charakteryzuje się rozbudowaną częścią dachową. A to właśnie w tym obszarze wykonywanych jest najwięcej prac konserwacyjnych oraz naprawczych, które wymagają od mechaników naprawdę dużego wysiłku. Dotychczas pracownicy, aby dostać się na dach pojazdu, korzystali z tradycyjnych drabin. To rozwiązanie nie dość, że nie gwarantowało im pełnego bezpieczeństwa i komfortu, to opieranie drabiny o pojazd mogło doprowadzić do jego uszkodzenia. Aby znacząco zwiększyć ergonomię prac, miejskie władze odwadniające w Braunschweig zdecydowały się na zakup dwustronnej, jezdnej platformy roboczej zaprojektowanej przez naszych konstruktorów. Możliwość szybkiej regulacji wysokości platformy, jaką gwarantuje konstrukcja, pozwala znacząco zwiększyć efektywność prac, a tym samym skrócić czas potrzebny na serwisowanie czy naprawę pojazdów.
Zaprojekowana przez nas platforma robocza, dzięki wyposażeniu w kółka, może być z łatwością dosuwana do dwóch stron serwisowanego pojazdu. Po aktywacji hamulców postojowych, jej wysokość można regulować bezstopniowo aż do żądanej wysokości. Zmiana wysokości odbywa się za pomocą płynnie działającej korby ręcznej. Łatwy dostęp do platformy zapewniają schody wleczone, których konstrukcja dostosowuje się do każdej wysokości platformy roboczej, odpowiednio poziomując stopnie. Z uwagi na potrzebę zaoszczędzenia miejsca, dostęp do przeciwległej części platformy odbywa się z wykorzystaniem wysuwanej drabiny zawieszanej, którą można ręcznie w łatwy sposób dostosować do wysokości konstrukcji. Wejście na platformę oraz wyjście zostało wyposażone w samozamykające się drzwi bezpieczeństwa.
Maksymalne bezpieczeństwo, efektywność i ergonomia
Po zatrzymaniu konstrukcji w pozycji postojowej oraz ustawieniu docelowej wysokości roboczej platformy, można rozpoczynać pracę. Po wejściu na górę, obie części platformy (z przodu oraz z tyłu) połączone są ramą zabezpieczającą w formie barierek, które chronią pracowników przed upadkiem. Barierki zostały zaprojektowane w ten sposób, by można je było przedłużać w celu zabezpieczenia pojazdów o różnych gabarytach i dostosowywać do odpowiedniej odległości między dwiema częściami platformy. Ważnym elementem wyposażenia są wysuwy zakończone listwą ochronną, zamontowane na całej długości platformy. Może je ręcznie dosunąć do powierzchni pojazdu, zmniejszając do zera szczelinę między krawędzią platformy a pojazdem. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo pracowników przebywających na platformie roboczej, ale zapobiega także wypadaniu narzędzi i materiałów.
Minimalizacja czasu przestojów
Po zakończeniu prac konserwacyjnych i naprawczych barierki można ponownie zdemontować, a platformy robocze szybko i łatwo odsunąć z pojazdu. Oprócz pojazdów ssących i płuczących, elastyczna platforma robocza może być również używana przy wszystkich innych pojazdach użytkowych miejskiego systemu odwadniającego Braunschweig. Dzięki regulacji wysokości, schodom wleczonym oraz wyjmowanym barierkom, platforma robocza idealnie dostosowuje się do danego pojazdu, zapewniając bezpieczne miejsce pracy oraz efektywność działań mechaników.
Platforma robocza KRAUSE minimalizuje czas przestojów serwisowych pojazdów użytkowych. Zwiększa bezpieczeństwo pracowników, ogranicza ryzyko wypadków przy pracy, ale ma także pozytywny wpływ na efektywność podejmowanych przez firmę działań. Inwestycja przynosi więc korzyści w wielu obszarach.
Tak mówi nasz klient, Stadtentwässerung Braunschweig GmbH o współpracy z firmą KRAUSE:
"Firma Stadtentwässerung Braunschweig GmbH chciałaby podziękować firmie KRAUSE za konstruktywną i owocną współpracę. Realizacja tego zamówienia przebiegła bez żadnych zastrzeżeń oraz w miłej atmosferze, co jest ogromną zasługą całego zespołu KRAUSE.
Potrzebowaliśmy platformę roboczą o regulowanej wysokości w zakresie od 2 do 4 metrów, a także możliwością dostosowania jej kształtu do różnych typów pojazdów (ciężarówka ssąca, pojazd płuczący, Sprinter). Dostarczona przez producenta platforma robocza użytkowana jest przez nas od ponad dwóch miesięcy. W praktyce, najważniejszym elementem konstrukcji okazały się schody wleczone oraz zabezpieczające miejsce pracy z każdej strony barierki ochronne".
Zapytanie do nas:
Jeśli macie Państwo jakieś dodatkowe pytania związane z ofertą aluminiowych konstrukcji specjalnych dedykowanych pojazdom szynowym i użytkowym, nie zwlekajcie! Wyślijcie nam zapytanie, a my udzielimy wyczerpującej odpowiedzi.
Aktualności z obszaru realizacji konstrukcji specjalnych
Brak aktualnych wydarzeń.
Wkrótce poinformujemy Państwa o nadchodzących terminach.