Opis realizacji projektu HeidelbergCement AG, Leimen

Produkt: 

Stacjonarne schody z platformą z dodatkowo odchylanymi stopniami do obsługi pojazdów silosowych o różnej wysokości


Klient: 
HeidelbergCement AG, Zementwerk Leimen

HeidelbergCement jest jednym z największych na świecie producentów materiałów budowlanych. Główna działalność koncernu, który od momentu założenia w 1896 roku notuje nieprzerwany rozwój, obejmuje produkcję i dystrybucję cementu i kruszyw – dwóch podstawowych surowców do produkcji betonu.

Poprawa bezpieczeństwa podczas obsługi pojazdów silosowych

W zakładach rozlewniczych należących do koncernu HeidelbergCement AG, codziennie materiałami budowlanymi napełnianych jest wiele pojazdów ciężarowych. Proces napełniania wiąże się z podłączeniem oraz odłączeniem przez kierowców odpowiedniego urządzenia, a to każdorazowo wymaga od nich wejścia na naczepę. Do tej pory czynność ta była wykonywana przy pomocy zwykłej drabiny.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo prac, a tym samym zminimalizować ryzyko wypadków, firma HeidelbergCement poprosiła nas o opracowanie koncepcji konstrukcji specjalnej, która w znaczący sposób usprawniłaby proces codziennej obsługi pojazdów silosowych. Nasi konstruktorzy, wspólnie z Klientem, opracowali system schodów specjalnych z podestem roboczym.

Podstawa konstrukcji została zbudowana ze stali, co znacząco zwiększa jej wytrzymałość i odporność na ewentualne uszkodzenia wynikające z nieuwagi kierowców. Na pierwszy poziom – platformę pośrednią, prowadzi ciąg zamontowanych na stałe schodów, wykonanych z antypoślizgowej kraty aluminiowej. Z niego, poprowadzono dwie kolejne konstrukcje schodów, tym razem już odchylanych, po jednej na każdą ze stron. Pozycją wyjściową dla nich jest ustawienie pionowe. Od niej, schody od góry mogą się wychylać na zewnątrz konstrukcji w stronę pojazdów, zachowując jednak w każdym położeniu poziome ustawienie wszystkich stopni. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, niezależnie od ustawień. Kąt odchylenia schodów, a tym samym wysokość roboczą, można precyzyjnie dopasować do parkujących silosów i na ich krawędzi je zablokować, uniemożliwiając dalsze opuszczanie. Regulacja odbywa się za pomocą specjalnych mechanizmów korbowych, niezależnie po każdej stronie. Zaprojektowany wariant dwustronny umożliwia obsługę dwóch pojazdów silosowych o różnych wysokościach w tym samym czasie, co zwiększa efektywność prac.

Dodatkowe zalety konstrukcji :

  • platforma i stopnie schodów stałych wykonane z antypoślizgowej kraty aluminiowej
  • stopnie wysuwanych elementów wykonane z odpornego na warunki atmosferycznie ryflowanego aluminium
  • zmiana wysokości schodów za pomocą korby i stalowej liny
  • samohamujące schody utrzymują swoją pozycję pod obciążeniem
  • najwyższy stopień o głębokości 350 mm z profilem ochronnym zapewniającym bezpieczne wejście
  • barierki, listwy kolanowe i burty przypodłogowe zwiększające bezpieczeństwo użytkowania

Pan Eichhorn, HeidelbergCement AG o współpracy z KRAUSE:

Dotychczasowe rozwiązanie, polegające na wchodzeniu na naczepę z wykorzystaniem drabiny przystawnej nie było w pełni bezpieczne i mało ergonomiczne. Konstrukcja schodów specjalnych nie tylko zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, ale jest także niezwykle prosta i szybka w obsłudze.

Dziękujemy zespołowi KRAUSE za wsparcie, które okazał nam na całym etapie realizacji projektu – od fazy jego planowania, aż po montaż gotowego rozwiązania w miejscu wykorzystania.

Aktualności

Nagroda „Best Of" w kategorii Wokół domu: Aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec

Co roku redakcja renomowanego niemieckiego magazynu branżowego „Heimwerker Praxis" wybiera grupę produktów, które wyróżniają się wyjątkowymi…

Więcej informacji >>

Nowość w ofercie drabin. Wprowadzamy modele wolnostojące ze stopniami R13

Drabiny pomocne są nie tylko w naszym codziennym życiu, ale przede wszystkim podczas profesjonalnych prac nad podłożem. Umożliwiają dostęp do wyżej…

Więcej informacji >>

KRAUSE na Międzynarodowych Targach TSL 2023 w Ptak Warsaw Expo

6 kwietnia br. zakończyła się 4. edycja Międzynarodowych Targów TSL. Trzydniowe wydarzenie, które tradycyjnie odbywało się w Ptak Warsaw Expo,…

Więcej informacji >>

Wspieramy zakłady komunikacyjne w zielonej transformacji. Stanisław Deja w wywiadzie dla Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

Transport publiczny się zmienia, a miejskie zakłady komunikacyjne stają dziś przed dużym wyzwaniem, jakim jest wymiana floty autobusów miejskich z…

Więcej informacji >>

Klasyka w nowej odsłonie. Składane schodki Treppy w wersji anodowanej

Są sytuacje, w których sprzętom do prac na wysokości stawia się naprawdę wysokie wymagania – muszą nie tylko gwarantować szybki i bezpieczny dostęp do…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Jaka drabina do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Okazjonalne prace, w trakcie których korzystamy ze sprzętu do prac na wysokości, wykonujemy wszędzie - nie tylko na placu budowy, ale również w…

Więcej informacji >>

Podesty magazynowe – jak dobrać sprzęt do różnych zastosowań?

Obsługa magazynów, hal logistycznych oraz sklepów wielkopowierzchniowych to bardzo często praca na wysokości. Przy magazynowaniu każdy metr sześcienny…

Więcej informacji >>

Jak nie korzystać z drabiny, czyli najczęściej popełniane błędy

Nowoczesna, stabilna drabina to gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Nawet najlepszy i najdroższy model nie zda się jednak na wiele,…

Więcej informacji >>
Szkolenia

22.06.2023

Warszawa - Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

29.06.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!