Seminaria we wskazanym przez Państwa miejscu i terminie, dające uczestnikom kompetencje do prowadzenia obowiązkowych kontroli drabin, podestów, schodków i rusztowań jezdnych

Szeroka oferta seminariów prowadzonych przez ekspertów KRAUSE pozwala na indywidualne dopasowanie miejsca i terminu wydarzenia. Tym samym wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom, dostosowując program i parametry szkolenia do Państwa indywidualnych potrzeb.

Oprócz wyczerpujących informacji na temat bezpiecznego sposobu korzystania z drabin, podestów, schodków i rusztowań jezdnych, uczestnicy zdobędą także wiedzę i kompetencje niezbędne do prowadzenia wymaganych prawem kontroli urządzeń do prac na wysokości, wykorzystywanych w Państwa przedsiębiorstwie. Osoba wykwalifikowana będzie mogła także dokumentować prowadzone kontrole w sposób zgodny z prawem.

Grupa docelowa

Wszystkie osoby, pracodawcy i pracownicy, którzy posiadają w swoim parku maszynowym drabiny, podesty, schodki i rusztowania jezdne i je użytkują w codziennej pracy.

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA GOSPODARKI z dnia 30 października 2002 r. i Rozporządzeniem zmieniającym z dnia 30 września 2003 r., takie urządzenia muszą być poddawane regularnym kontrolom technicznym. Odpowiedzialne są za to władze przedsiębiorstwa, a w szczególności pracownicy zajmujący się konserwacją i naprawa maszyn i urządzeń oraz specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zobowiązani są do ich regularnych kontroli.

Program seminarium

  • Wyznaczenie osoby wykwalifikowanej w firmie
  • Normy i przepisy
  • Definicja drabiny, podestów i schodków
  • Bezpieczne użytkowanie drabin, podestów i schodków
  • Praktyczna kontrola z instrukcją w dokumentacji kontrolnej
  • Procedura w przypadku wadliwych drabin, podestów i schodków oraz wyjaśnienie otwartych pytań
  • Zaliczenie testu i otrzymanie świadectwa ukończenia seminarium

Więcej informacji dotyczących naszych usług


Wszystkie informacje związane z usługami znajdziecie Państwo w naszym katalogu SafetyService

 

Do pobrania 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!