Raport z projektu KAMAX GmbH & Co. KG - Werk Homberg

Produkt: 
Stacjonarne platformy robocze dedykowane pracom przy urządzeniach przemysłowych

Klient: 
KAMAX GmbH & Co. KG - Werk Homberg

Grupa KAMAX jest producentem wysokowytrzymałych elementów łączeniowych i kompleksowych rozwiązań produkowanych na zimno, dedykowanych branży samochodowej. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Hombergu (Ohm) w Hesji, a sieć dystrybucji obejmuje aż 20 lokalizacji w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Marka współpracuje z największymi producentami z branży Automotiv.

Stacjonarne platformy robocze dedykowane pracom przy urządzeniach przemysłowych - Pełne bezpieczeństwo i efektywność podczas prac przy piecach

W celu zwiększenia bezpieczeństwa prac konserwacyjnych i naprawczych zaprojektowano trzy stacjonarne platformy robocze, które zostały w pełni dostosowane do konstrukcji dwóch pieców rozruchowych i jednego pieca hartowanego. Dodatkowym wyzwaniem było uwzględnienie specyficznych warunków panujących podczas wykonywania zadań w tak wymagającym środowisku. Górna część pieców została pokryta  platformami z karty i zabezpieczona barierkami. Dostęp do nich odbywa się za pomocą podwieszanej drabiny ze stopniami.

Dach pieców przemysłowych jest w pełni zabudowany. Dodatkowo, przewody odprowadzające i doprowadzające, kanały kablowe oraz inne przeszkody wymagały dokładnego dostosowania platform roboczych do panujących  warunków. Podczas spotkania naszych konstruktorów z klientem KAMAX w Hombergu (Ohm)  dokonano dokładnej analizy wymiarów pieców, jak również omówiono sposób precyzyjnego dopasowania naszych rozwiązań do zastanych powierzchni roboczych. Na bazie zebranych informacji konstruktorzy KRAUSE opracowali rysunki stanowiące podstawę do wyprodukowania trzech różnych platform roboczych. Ich wiedza i dokładne zbadanie potrzeb inwestora pozwoliły dostarczyć klientowi  najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązanie ułatwiające codzienną pracę.

Powierzchnie platform roboczych zostały wykonane z krat o klasie antypoślizgowości R13, dzięki czemu zapewniają najwyższą możliwą odporność na poślizg nawet w przypadku ewentualnych zabrudzeń olejem lub smarem. W zależności od rodzaju pieca oraz niezbędnej powierzchni roboczej platformy zostały umieszczone odpowiednio: po jednej stronie - jednostronnie ze schodkiem oraz po obu stronach - z pomostem środkowym. Krawędzie platform roboczych, barierki wkładane, listwy na kolana oraz listwy przypodłogowe zostały pomalowane proszkowo na kolor wybrany przez klienta. W celu dodatkowego zabezpieczenia barierki wyposażono również w drzwi wahadłowe.

Części można łatwo i bezproblemowo wymienić

Zastosowanie w tej konstrukcji  wyjmowanych barierek pozwala na szybkie i komfortowe przenoszenie wyposażenia oraz narzędzi dla pracowników znajdujących się  na pomoście, a dodatkowo zapewnia bezproblemowe przeprowadzanie prac konserwacyjnych.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość doposażenia konstrukcji w suwnicę lub, w zależności od dostępnej przestrzeni, w wózek widłowy. Po zakończeniu prac, w celu ochrony przed upadkiem, barierki są ponownie zakładane.

Zmniejszenie kosztów inwestycyjnych

Pracownicy mogą dostać się na platformy robocze za pomocą podwieszanych drabin ze stopniami, które są wyposażone w obustronne poręcze. W przypadku, gdy korzystanie z drabiny nie jest aktualnie koniczne,  wystarczy ją odwiesić za pomocą dwóch dodatkowych haków, co nie zakłóca czynności prowadzonych wokół pieców. Dzięki modułowej budowie konstrukcji KRAUSE platformy robocze można dowolnie rozbudowywać lub dostosowywać do zmieniających się warunków, np.  przy wymianie pieca na nowy. To elastyczne rozwiązanie zmniejsza koszty inwestycyjne zleceniodawcy oraz zapewnia optymalizację planowania w przypadku nieprzewidywalnych sytuacji w zakładzie produkcyjnym.

Klient KAMAX GmbH & Co. KG o współpracy z firmą KRAUSE:

„KRAUSE, oferując platformy robocze do pieców, spełniło indywidualne wymagania naszego zakładu produkcyjnego. Uwzględniono wszystkie wytyczne, które miały na celu zapewnienie bezkolizyjnej pracy (przewody, kanały) oraz dodano drabiny, które, gdy nie są użytkowane, nie stanowią przeszkody podczas prowadzonych działań. Ruchome barierki można w razie potrzeby wyjąć. Co najważniejsze spełnione zostały nasze wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Stacjonarne platformy robocze KRAUSE znacznie ułatwiają pracę przy konserwacji pieców.”

Aktualności

Nagroda „Best Of" w kategorii Wokół domu: Aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec

Co roku redakcja renomowanego niemieckiego magazynu branżowego „Heimwerker Praxis" wybiera grupę produktów, które wyróżniają się wyjątkowymi…

Więcej informacji >>

Nowość w ofercie drabin. Wprowadzamy modele wolnostojące ze stopniami R13

Drabiny pomocne są nie tylko w naszym codziennym życiu, ale przede wszystkim podczas profesjonalnych prac nad podłożem. Umożliwiają dostęp do wyżej…

Więcej informacji >>

KRAUSE na Międzynarodowych Targach TSL 2023 w Ptak Warsaw Expo

6 kwietnia br. zakończyła się 4. edycja Międzynarodowych Targów TSL. Trzydniowe wydarzenie, które tradycyjnie odbywało się w Ptak Warsaw Expo,…

Więcej informacji >>

Wspieramy zakłady komunikacyjne w zielonej transformacji. Stanisław Deja w wywiadzie dla Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

Transport publiczny się zmienia, a miejskie zakłady komunikacyjne stają dziś przed dużym wyzwaniem, jakim jest wymiana floty autobusów miejskich z…

Więcej informacji >>

Klasyka w nowej odsłonie. Składane schodki Treppy w wersji anodowanej

Są sytuacje, w których sprzętom do prac na wysokości stawia się naprawdę wysokie wymagania – muszą nie tylko gwarantować szybki i bezpieczny dostęp do…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Jaka drabina do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Okazjonalne prace, w trakcie których korzystamy ze sprzętu do prac na wysokości, wykonujemy wszędzie - nie tylko na placu budowy, ale również w…

Więcej informacji >>

Podesty magazynowe – jak dobrać sprzęt do różnych zastosowań?

Obsługa magazynów, hal logistycznych oraz sklepów wielkopowierzchniowych to bardzo często praca na wysokości. Przy magazynowaniu każdy metr sześcienny…

Więcej informacji >>

Jak nie korzystać z drabiny, czyli najczęściej popełniane błędy

Nowoczesna, stabilna drabina to gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Nawet najlepszy i najdroższy model nie zda się jednak na wiele,…

Więcej informacji >>
Szkolenia

22.06.2023

Warszawa - Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

29.06.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!