Nowe teleskopowe drabiny na schody dla profesjonalistów od KRAUSE

Korzystanie z tradycyjnych drabin na schodach albo krętych klatkach schodowych to poważne ryzyko. Nie pomogą tu ani podkładane pod podłużnice cegły ani nawet koledzy przytrzymujący sprzęt. Jakie jest zatem rozwiązanie? Teleskopowe drabiny na schody, których konstrukcja pozwala na niezależną regulację długości każdej nogi i stabilne ustawienie na stopniach o różnej wysokości. I właśnie takie drabiny z serii STABILO Professional wprowadzamy na rynek. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Nowe drabiny teleskopowe na schody KRAUSE

W branży remontowo-budowlanej schody to codzienność. Fachowcy napotykają je zarówno w przenośni – mierząc się z trudnymi do spełnienia wymaganiami klientów, jak i na placu budowy, kiedy muszą pomalować klatkę schodową albo zainstalować sufitowe oświetlenie nad krętymi schodami. A to niełatwe zadanie. Ustawienie drabiny na stopniach wydaje się mało stabilne i niebezpieczne. Czy to prawda? Wszystko zależy od tego, o jakiej drabinie mowa!

Drabina na schody, czyli jaka?

Podstawową zasadą bezpieczeństwa podczas korzystania z drabiny jest ustawienie jej na twardym i równym podłożu. To oczywiście sytuacja idealna, ale nie zawsze mamy tyle szczęścia, by w takich warunkach pracować. A prace na wysokości w branży budowlanej często wymagają ustawienia drabiny na schodach – czy to prowadzących do drzwi wejściowych do budynku czy krętych klatkach schodowych łączących piętra w domu jednorodzinnym. Fachowcy pomagają sobie jak mogą: podkładają pod wybrane podłużnice cegły, łączą różne modele drabi tworząc z nich niespotykane konstrukcje czy proszą o przytrzymanie drabiny swoich kolegów. Żadna z metod nie jest jednak bezpieczna!

Z myślą o takich potrzebach konstruktorzy KRAUSE zaprojektowali teleskopowe drabiny na schody, które mogą być stabilnie ustawiane na stopniach o różnych poziomach. Pozwala na to konstrukcja drabiny. Jak to działa?

Teleskopowe drabiny na schody od KRAUSE

Nowa oferta teleskopowych drabin na schody z serii STABILO Professional obejmuje dwa modele wolnostojące: drabinę dwustronną oraz model z wejściem z jednej strony. W obu przypadkach mechanizm umożliwiający ustawienie drabiny na schodach jest taki sam – każda z czterech podłużnic została wyposażona w dodatkowe przedłużenie regulowane bezstopniowo. Elementy te są anodowane, a wysuwa się je płynnie w specjalnych prowadnicach poprzez poluzowanie dużych nakrętek motylkowych znajdujących się po wewnętrznej stronie. Dzięki temu, że ich długość można regulować niezależnie od siebie oraz bezstopniowo, każda z nóg może stać na stopniu o różnym poziomie. Do tego zasięg wysuwanych elementów jest imponujący – w modelu dwustronnym 110 cm, a w jednostronnym aż 115 cm.

Teleskopowa drabina na schody jednostronna, tak jak wiele tego typu drabin z naszej oferty, wyposażona została w antypoślizgową platformę roboczą zabezpieczoną wysokim pałąkiem ochronnym, która zintegrowana jest z funkcjonalną półką na narzędzia, hakiem na wiadro i uchwytem na kabel.

Dodatkowa funkcjonalność, dotychczasowe zalety

Dwie nowe wersje sprawdzonych drabin STABILO, poza bezkonkurencyjną funkcją bezpiecznego ustawienia na schodach, oferują wszystkie zalety odpowiadających im dotychczasowych modeli drabin wolnostojących z tej serii. Należą do nich: wytrzymałe, przykręcane przeguby aluminiowe, wytrzymałe pasy ograniczające rozstaw zamocowane w metalowych obejmach, dwukomponentowe stopki czy głębokie, antypoślizgowe stopnie o wzmocnionej konstrukcji – taka ich budowa sprawia, że nowe teleskopowe drabiny na schody spełniają wymagania TRBS 2121-2 dotyczące wykorzystania takich drabin jako miejsca pracy.

Dla kogo drabina na schody?

Drabina to podstawowy element warsztatu szeroko rozumianych ekip budowlanych. Niezalenie od tego, czy specjalizują się w malowaniu i remontach czy montażu instalacji elektrycznej, z drabin korzystają na co dzień. Z uwagi na to, że jej przewożenie między realizacjami bywa nieco kłopotliwe, warto wybrać sprzęt wielofunkcyjny, który sprawdzi się w wielu okolicznościach. A takim z pewnością będzie profesjonalna teleskopowa drabina na schody z serii STABILO.

Polecamy ją również właścicielom piętrowych domów ze smykałką do majsterkowania, którzy samodzielnie wykonują wszystkie naprawy oraz mniejsze remonty i do tych prac potrzebują wysoce profesjonalnej drabiny. Umycie okna dachowego doświetlającego schody czy zawieszenie galerii wakacyjnych zdjęć na ścianie nad schodami od dziś nie będzie stanowić już żadnego problemu.

Przy okazji przypominamy, że do tej pory w naszej ofercie znajdowały się już modele drabin przegubowych z funkcją ustawienia na schodach także z serii MONTO – drabina TeleMatic, która pozwala na ustawienie każdej osi na różnym poziomie, oraz model TeleVario z łatwą regulacją długości każdej nogi osobno, dzięki czemu mogą one być ustawione na 4 różnych poziomach.


Więcej informacji o teleskopowych drabinach na schody KRAUSE

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!