In-der-City-Bus GmbH

Produkt: 
Platforma z regulacją wysokości oraz możliwością dopasowania do kształtu pojazdu, do prac w obszarze dachu

Klient: 
In-der-City-Bus GmbH, Frankfurt nad Menem

Stawiamy na bezpieczeństwo oraz efektywność pracy

Nowoczesne autobusy elektryczne naszpikowane są nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i wyposażone w modułowe akumulatory. Te ulokowane są zwykle na dachu pojazdu, zatem do ich prac konserwacyjnych oraz naprawczych niezbędna jest konstrukcja, zapewniająca bezpieczny i komfortowy dostęp. Włączając do swojej floty zeroemisyjne pojazdy, należy więc automatycznie zadbać o wyposażenia stanowiska pracy w odpowiednią platformę roboczą.

Jeszcze do niedawna jedyne prace w obszarze dachu, jakich dokonywano przy serwisowaniu autobusów, ograniczały się do okresowej konserwacji systemu klimatyzacji. Ponieważ nie odbywały się one w trybie ciągłym i nie trwały zbyt długo, zazwyczaj wykorzystywano w tym celu pomosty jezdne lub rusztowania systemowe. Sytuacja, za sprawą coraz większej popularności i dostępności nowoczesnym autobusów elektrycznych, się jednak zmienia, i wymienione konstrukcje przestają być efektywne. Zasilanie e-busów oparte jest na systemie modułowych akumulatorów, które w większości przypadków ulokowane zostały na dachu pojazdu. Nie trudno się domyśleć, że wymaga to od zespołu serwisantów nie tylko fachowej wiedzy, ale i właściwie przygotowanego, ergonomicznego stanowiska pracy.

Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, nasi eksperci zaprojektowali platformę roboczą z regulacją wysokości oraz możliwością dopasowania do kształtu pojazdu, która doskonale sprawdzi się podczas różnorodnych zadań w obszarze dachu tych wielogabarytowych pojazdów. Dzięki niej, znacząco zwiększy się bezpieczeństwo samej pracy, ale i drogi, jaką muszą pokonać serwisanci, by uzyskać dostęp do wysoko położonego stanowiska.

Na uwagę zasługuje budowa konstrukcji, która z jednej strony pozwala idealnie dopasować platformę do kształtu obsługiwanego autobusu (redukując szczelinę do zera), z drugiej natomiast chroni poszycie pojazdu. W ten sposób użytkownicy otrzymują optymalny dostęp do wszystkich ważnych modułów, zachowując maksimum bezpieczeństwa. Przez krótszy czas wykonania przeglądu, przestój zostaje skrócony do minimum, optymalizując koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Dzięki przeprowadzonej przez zespół projektowy KRAUSE dokładnej analizie potrzeb w miejscu wykorzystania, zaprojektowali oni rozwiązanie idealnie dopasowane zarówno do warunków otoczenia, jak i wymagań klienta. Dzięki temu flota zeroemisyjnych autobusów elektrycznych jeżdżących po Frankfurcie może niemal nieprzerwanie służyć pasażerom, dbając o ich komfort i bezpieczeństwo podróży.

Pan Paul Hofmann, In-der-City-Bus GmbH o współpracy z KRAUSE:

Od planowania, poprzez wdrożenie, aż po dostarczenie gotowego produkt. Na każdym etapie realizacji projektu współpraca z firmą KRAUSE układała się idealnie.

Aktualności

Wprowadzamy nową ofertę jezdnych podestów roboczych

Wymagające, wilgotne środowisko pracy, zadania wykonywane na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych podczas opadów deszczu lub śniegu? Jeśli…

Więcej informacji >>

Rusztowanie KRAUSE do odśnieżania aut ciężarowych

Oczyszczanie plandek i naczep samochodów ciężarowych z nadmiaru śniegu czy lodu to nie lada wyzwanie dla kierowców. Duże gabaryty pojazdów pozwalają…

Więcej informacji >>

MPK w Poznaniu z innowacyjnym podestem roboczym KRAUSE

Transport publiczny się zmienia, a my wspieramy miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne na drodze zielonej transformacji. Dzięki nawiązaniu, kilka lat…

Więcej informacji >>

KRAUSE ponownie z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej

Pod koniec września w Rytrze koło Nowego Sącza odbyła się dwudniowa Komisja BHP i Nadzoru Ruchu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Jednym z…

Więcej informacji >>

Jesienna ofensywa szkoleniowa KRAUSE!

Wrzesień był dla nas bardzo intensywnym czasem w obszarze prowadzonych szkoleń. Po wakacjach nie tylko na nowo ruszyliśmy z cyklicznymi szkoleniami z…

Więcej informacji >>

Uchwyty do przewożenia drabin. Nowość w ofercie akcesoriów KRAUSE

Transport drabiny pomiędzy realizacjami stanowi nie lada wyzwanie dla instalatorów czy innych fachowców z branży budowlanej. Wewnątrz pojazdu zwykle…

Więcej informacji >>
Strefa Wiedzy

Komunikacja dachowa, czyli jak usprawnić prace na dachu

Obowiązki zawodowe sprawiają, że spędzasz na dachu dużą część roboczego dnia? A może jesteś właścicielem domu i czyszczenie dachówki czy drobne prace…

Więcej informacji >>

Drabina wolnostojąca - jednostronna czy dwustronna?

Wybór odpowiedniej drabiny może znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo pracy. Bardzo ważna jest wygoda użytkowania oraz użyteczność sprzętu,…

Więcej informacji >>

Do czego służy drabina pionowa? Przepisy i zastosowanie

Drabina aluminiowa przeważnie kojarzy nam się z prostą konstrukcją ze szczeblami lub stopniami, którą rozkładamy lub opieramy o ścianę. Nie wszystkie…

Więcej informacji >>
Szkolenia

12.12.2023

Kraków – Szkolenie otwarte z zakresu wykonywania przeglądów okresowych

Kategoria; Schodki, drabiny, rusztowania jezdne
Typ szkolenia: Stacjonarne

Więcej informacji >>

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!