Jaka drabina dla elektryka sprawdzi się najlepiej?

Praca elektryka zaliczana jest do zawodów niebezpiecznych. Zagrożeniem jest przede wszystkim ryzyko porażenia prądem, ale często wiąże się ona także z pracą wykonywaną na wysokości. W takich okolicznościach kluczowe jest bezpieczeństwo, które zapewni sprawdzony i niezawodny sprzęt! Jaka drabina dla elektryka będzie najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Nasi eksperci podpowiadają, w który model warto zainwestować.

Elektryk
Drabina dla elektryka - drewniana
 Drabina dwustronna dielektryczna

Praca pod napięciem – postaw na niezawodną drabinę

Elektrycy podczas wykonywania swoich obowiązków są narażeni na porażenie prądem elektrycznym, dlatego kluczowe w kwestii bezpieczeństwa jest zastosowanie odpowiednich specjalistycznych narzędzi pracy. Oprócz rozwiązań zabezpieczających przed pojawieniem się napięcia oraz działaniem łuku elektrycznego potrzebny jest również sprzęt pomocniczy – i to wykonany z materiałów, które nie będą przewodziły prądu. Drabina dla elektryka to właśnie taki sprzęt pomocniczy, choć śmiało można uznać ją również za podstawowe, niezbędne wyposażenie warsztatu, ponieważ większość instalacji elektrycznych znajduje się wysoko nad podłożem. Tu zdecydowanie nie wystarczy stołek czy aluminiowa drabina pożyczona od klienta!

Elektroizolacyjna drabina dla elektryka musi być wykonana z odpowiedniego materiału, ponadto podlega okresowym próbom i badaniom – w naszej ofercie znajdziesz modele dielektryczne spełniające wszystkie normy i umożliwiające bezpieczną pracę przy montażu, konserwacji oraz naprawach instalacji elektrycznych. Jaka drabina dla elektryka sprawdzi się lepiej – drewniana czy z włókna szklanego?

Drewniana drabina dla elektryka – tradycyjne, niezawodne rozwiązanie

Choć wydawać by się mogło, że drabiny drewniane to już przeżytek – nic bardziej mylnego! To model, który nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród fachowców budowlanych. Powód jest prosty: drewno nie przewodzi prądu i jest przy tym stosunkowo tanie, dlatego drabina drewniana jest bezpieczną i zarazem budżetową alternatywą dla drabin wykonanych z tworzyw sztucznych i włókna szklanego. Warto sprawdzać, z jakich materiałów wykonana jest drabina oraz czy posiada wymagane certyfikaty oraz spełnia wymagane normy – tylko takie sprawdzą się w roli drabiny dla elektryka. W naszej ofercie znajdziesz drewniane drabiny wyposażone w szczeble, stopnie lub połączenie tych dwóch wariantów. Wszystkie drabiny powstają ze starannie wyselekcjowanego drewna – są wolne od sęków, skaz i uszkodzeń; nie nasączamy go także środkami chemicznymi. Okucia wykonujemy z wysokiej jakości stali ocynkowanej. Duża waga drabiny drewnianej to z jednej strony jej zaleta – dzięki temu zwiększa się jej stabilność, z drugiej – wada, ponieważ utrudnia to transport.

Dielektryczna drabina dla elektryka z tworzywa – jaki model wybrać?

Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt do pracy na wysokości, oferujemy bogaty wybór rozwiązań dla fachowców: drabiny dachowe i kominiarskie, wielopiętrowe rusztowania oraz drabiny dielektryczne. To właśnie one dedykowane są elektrykom, ponieważ powstają z tworzywa sztucznego wzmacnianego dodatkowo włóknem szklanym – to sprawia, że nie przewodzą prądu i mogą być wykorzystywane podczas prac pod napięciem. Jaka drabina dla elektryka z tworzywa będzie najlepszym wyborem? W naszej ofercie znajdziesz modele przystawne oraz dwustronne – na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza drabina dwustronna ze szczeblami w całości z tworzywa sztucznego. To model wyposażony w antypoślizgowe, obustronnie ryflowane szczeble, wytrzymałe połączenie szczebli z podłużnicami oraz masywne i mocowane śrubami zawiasy. Stożkowa budowa zapewnia dodatkową stabilność podczas wykonywania prac na wysokości. To profesjonalna drabina dla elektryka, która świetnie sprawdzi się w każdych warunkach!

Drabiny do zadań specjalnych – modele do pracy na większej wysokości

Wolnostojąca drabina dla elektryka to najpopularniejszy model, który umożliwia wykonywanie wielu zadań, niekiedy jest to jednak rozwiązanie niewystarczające. Montaż instalacji na dużej wysokości, prace naprawcze w obrębie słupów wysokiego napięcia czy inne zadania elektryków wymagają niekiedy zastosowania drabiny do pracy na większej wysokości. Z myślą o takich właśnie sytuacjach wprowadziliśmy do naszej oferty profesjonalne drabiny rozsuwane linką z podłużnicami z tworzywa sztucznego. Dodatkowo wyposażyliśmy je także w stabilizatory, których zadaniem jest zwiększenie stabilności. Ponieważ bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas kwestią kluczową, oferujemy również usługę przeglądu i serwisowania drabin w miejscu użytkowania. Samodzielny przegląd techniczny i naprawa drabiny w przypadku rozwiązań do użytku profesjonalnego nie wchodzi w grę – oddaj swoją drabinę w ręce naszych specjalistów, którzy zadbają o to, by zawsze pozostawała sprawna i spełniała wszystkie normy bezpieczeństwa.

***

Drabina dla elektryka powinna być przede wszystkim stabilna i bezpieczna, ale musi być także wykonana z materiałów nieprzewodzących prądu. W naszym asortymencie znajdziesz tradycyjne drabiny drewniane, nowoczesne drabiny z włókna szklanego oraz modele do pracy na większej wysokości.

Czytaj także:wybór sprzętu do prac geodezyjnych.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!