Drabina dla geodety – jaki model sprawdzi się najlepiej?

Choć praca geodety to przede wszystkim pomiary z poziomu ziemi, niekiedy wykonuje on także zadania na wysokości. Pomiary wysokościowe lub w pasie nadbrzeżnym czy odsłonięcie wizury to tylko kilka przykładów na to, że geodeta nie pracuje wyłącznie na poziomie gruntu. W takich sytuacjach niezawodna, lekka drabina to podstawa! Czym powinna charakteryzować się drabina dla geodety? Jaki sprzęt geodety przygotowaliśmy w naszej ofercie? Sprawdź!

Geodeta
Wolnostojąca drabina dla geodety
Sprzęt geodety - drabiny wielofunkcyjne
Szpice drabinowe

Czy w skład sprzętu geodety powinna wchodzić drabina?

Wydawać by się mogło, że geodeci twardo stąpają po ziemi – wykonują wszak swoje obowiązki z poziomu gruntu i trudno kojarzyć je pracą na wysokości. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że praca na wysokości, w rozumieniu rozporządzenia, nie oznacza wcale wielometrowych wysokości – jest to praca wykonywana na powierzchni znajdującej się co najmniej 1 metr nad poziomem ziemi. Wyjątkiem jest sytuacja, w której powierzchnia ta jest osłonięta ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 metra oraz została wyposażona w stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące przed upadkiem z wysokości. Trudno jednak o takie udogodnienia podczas prac w terenie – należy zatem przyjąć, że w takich momentach geodeci pracują na wysokości, a to z kolei pociąga za sobą konieczność korzystania z zabezpieczeń zgodnych z przepisami. Sprzęt geodety powinien zatem uwzględniać profesjonalną drabinę – niedopuszczalne jest stosowanie modeli bez atestu lub innych prowizorycznych rozwiązań. Jaka drabina dla geodety zapewni bezpieczną i bezproblemową pracę w terenie?

Aluminiowa drabina dla geodety – wygodna i praktyczna

Jeśli chodzi o drabiny dla geodety, polecamy przede wszystkim drabiny wolnostojące dwustronne o różnej wysokości roboczej. Są lekkie, szybkie i łatwe w użytkowaniu, a niższe modele możemy przewozić w aucie. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz najnowszych technologii produkcji, nasze drabiny są wyjątkowo stabilne – doskonale sprawdzą się więc podczas prac w terenie. Nasze drabiny wyposażyliśmy w zapewniające komfort głębokie stopnie lub profilowane szczeble, antypoślizgowe stopki (system SafetyCap) oraz odporne na zerwanie pasy – wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo podczas użytkowania. Jeśli szukasz prostej w obsłudze, lekkiej i przede wszystkim niezawodnej drabina dla geodety, modele KRAUSE z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Warto wspomnieć, że drabiny wykorzystywane w celach zawodowych muszą przechodzić regularny przegląd techniczny, który nie powinien być wykonywany rzadziej niż raz do roku. Z myślą o wygodzie klientów oferujemy usługę przeglądu technicznego drabin – nasi specjaliści przeprowadzą kontrolę i serwisowanie w miejscu wykorzystania, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na wożenie drabiny do serwisu.

Drabiny wielofunkcyjne – bezpieczeństwo w kilku odsłonach

Gdy w grę wchodzi uniwersalność zastosowania, nasze drabiny wielofunkcyjne i rozstawno-przystawne znajdują się w ścisłej czołówce dostępnych na rynku rozwiązań. Dobrze sprawdzą się w roli drabiny dla geodety, ponieważ można rozstawić je na wiele sposobów, dzięki temu kupując jedno urządzenie zyskujesz tak naprawdę kilka modeli, które można wykorzystać w różny sposób. Oprócz wymienionych modeli, na podium możemy ustawić także drabiny przegubowe – zaletą modeli 4x3 szczeble jest to, że można je ustawić jako wygodny i stabilny podest roboczy idealny podczas długotrwałych prac na niedużej wysokości.

A co oprócz drabiny dla geodety?

Myśląc o wykorzystaniu drabina dla geodety w terenie, z pewnością warto przyjrzeć się akcesoriom do drabin, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo prac w wymagających warunkach. Polecamy zwłaszcza specjalne szpice do drabin, dzięki którym drabina może być ustawiona na grząskim podłożu – doskonale sprawdzą się więc w terenach podmiejskich. Warto też przyjrzeć się ofercie naszych aluminiowych skrzyni narzędziowych, które pomieszczą cały niezbędny sprzęt geodety i ułatwią transport niezbędnych narzędzi.

***

Prace geodezyjne to nie tylko pomiary wykonywane na poziomie gruntu. W przypadku tej grupy zawodowej niekiedy trzeba skorzystać ze sprzętu do prac na wysokości, a wówczas przyda się stabilna, bezpieczna i niezawodna drabina dla geodety. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji, spośród których z pewnością wybierzesz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

 

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!