Drabiny na kółkach – gdzie znajdują zastosowanie?

Praca na wysokości bywa naprawdę męcząca, szczególnie jeśli jej zakres wymaga ciągłego przestawiania drabiny. Rozwiązaniem może być rusztowanie z dużym podestem lub… drabiny na kółkach. Wbrew pozorom to stabilny i bezpieczny sprzęt, który sprawdzi się nawet podczas prac na dużej wysokości roboczej. Czym charakteryzują się nowoczesne drabiny na kołach i jak wybrać model idealnie dopasowany do potrzeb? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji nie tylko dla profesjonalistów pracujących na wysokości, ale również użytkowników indywidualnych.

Drabina na kółkach
Wolnostojąca drabina z kołkami STABILO
Drabina jezdna wyposażona w kółka
Drabina jezdna wyposażona w koła

Drabina z kółkami – prosty sposób na zwiększenie funkcjonalności

Nawet najprostsze drabiny aluminiowe mogą spełniać wszystkie wymagania profesjonalistów podczas prac na wysokości. Wiele zależy od wyposażenia oraz dodatkowych funkcji. Doskonałym przykładem mogą być półki i torby na narzędzia, mocowane do drabiny lub zawieszane na niej specjalnie zaprojektowane elementy, na których ułożyć można najpotrzebniejsze przedmioty i tym samym nie obciążać kręgosłupa pasem lub nie schodzić nieustannie po niezbędny sprzęt. Nowoczesne drabiny mogą być także wyposażone w szpice pozwalające na ustawienie sprzętu na grząskim podłożu czy przedłużenia podłużnic – idealne w przypadku rozstawiania drabiny na schodach czy krawężniku. Drabiny na kółkach to z kolei dowód na to, że wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i tworzymy modele nie tylko stabilne i bezpieczne, ale również mobilne. Warto zapoznać się z ofertą, by wybrać drabinę z dodatkowym wyposażeniem ułatwiającym pracę.

Czy kółka w drabinie są rzeczywiście tak istotne?

Sceptycy mogą twierdzić, że drabina wolnostojąca na kółkach to niepotrzebny wydatek. Jeśli jednak przyjrzysz się jej dokładniej, z pewnością dojdziesz do wniosku, że sprawdzi się doskonale także w Twoim przypadku. Drabiny na kółkach wybierane są przede wszystkim przez osoby pracujące na wysokości przy jednoczesnej dużej powierzchni roboczej, czyli wszędzie tam, gdzie klasyczną drabinę należałoby co chwilę składać, przestawiać i rozkładać ponownie. Takie działanie znacząco wydłuża pracę i może być bezpośrednią przyczyną wypadku – czasem przez nieuwagę drabina może być ustawiona w nieprawidłowy sposób lub na nieodpowiednim podłożu. Drabina z kółkami to proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu. Nasze popularne modele drabin wyposażyliśmy w specjalne rolki  jezdne, dzięki którym z łatwością ustawisz drabinę w wybranym miejscu, a następnie przemieścisz ją (złożoną lub rozłożoną) wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Jaka drabina na kołach będzie zatem najlepszym zakupem?

Profesjonalne drabiny na kółkach dla zawodowców

Dla fachowców pracujących na wysokości, ekip budowlanych i remontowych polecamy modele z serii STABILO, czyli wolnostojące drabiny jezdne ze stopniami oraz wygodną platformą roboczą. Nasza drabina na kołach posiada wysoki pałąk oraz wzmocnienia narożne – wszystko po to, by zapewnić większe bezpieczeństwo i stabilność podczas prac na wysokości. W tej ofercie na szczególną uwagę zasługuje drabina jezdna ze stabilizatorem – to wytrzymały model z podestem i mocowaną śrubami półką na narzędzia, który oprócz stabilizatorów posiada również samoblokujące się rolki jezdne, by jak najlepiej połączyć stabilność i mobilność. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że profesjonalne drabiny do pracy na dużej wysokości roboczej są cięższe od lekkich, składanych modeli i ich przestawianie może być kłopotliwe. Drabina z kółkami rozwiązuje ten problem: po prostu przejeżdża w dane miejsce i jest od razu gotowa do pracy. To duże ułatwienie szczególnie dla fachowców pracujących samodzielnie.

Drabina z kółkami na użytek domowy? To możliwe!

Choć drabiny na kółkach to najczęściej rozwiązania dla osób zawodowo zajmujących się pracami na wysokości, nie znaczy to, że drabina z kółkami nie przyda się również w domu jednorodzinnym – wręcz przeciwnie! Wszystko zależy od potrzeb – na użytek codzienny doskonale sprawdzą się schodki składane z systemem RollStop, które bez problemu możesz przestawiać i blokować wraz z postępem prac na mniejszej wysokości roboczej. Cztery rolki jezdne zostały wyposażone w sprężynę, dzięki której schodki po obciążeniu stoją stabilnie na stopkach, a po zejściu mogą być z łatwością przesuwane w wybrane miejsce. To rozwiązanie idealne do wieszania firanek, malowania ścian, czyszczenia szafek czy porządków w garderobie. Polecamy je również dla seniorów, którzy nie mają siły, by schylać się i przenosić schodki w wybrane miejsce – dzięki rolkom przesuną je bez uszkodzenia podłoża. Potrzebujesz czegoś wyższego? Jezdna drabina teleskopowa to profesjonalny sprzęt, który możesz wykorzystać na użytek prywatny: nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu, a dzięki dużej funkcjonalności przyda się podczas prac na zewnątrz i wewnątrz.

***

Drabiny na kółkach to duże ułatwienie zarówno dla fachowców, jak i osób wykorzystujących drabinę na użytek prywatny. Nowoczesne modele dostępne w naszej ofercie to produkty nie tylko mobilne, ale przede wszystkim stabilne – nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo!

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!