Jaka drabina sprawdzi się najlepiej - opinie fachowców | KRAUSE

Dobra drabina to podstawa bezpiecznej pracy w wielu branżach! Na wysokości nie pracują przecież wyłącznie budowlańcy. Do grona pracowników wykorzystujących na co dzień drabiny zaliczamy także między innymi elektryków, instalatorów, dekarzy, kominiarzy… Lista jest naprawdę długa. Wszystkich tych fachowców łączy jedno: w swojej pracy stawiają na funkcjonalne narzędzia najwyższej jakości – dlatego wybierają najlepsze drabiny. Które modele polecają specjaliści? Poniżej przedstawiamy różne drabiny aluminiowe – opinie na temat naszych produktów są zgodne. Jakie?

Jaka drabina - opinie fachowców
Najlepsza drabina dla instalatora - przegubowa teleskopowa
Dobra drabina dla geodety - wielofunkcyjna
Drewniana drabina ze szczeblami dla sadownika
Czerwona drabina kominiarska

Najlepsze drabiny dla instalatorów

Praca instalatora – niezależnie od branży – wykonywana jest często nad poziomem podłoża. W takich warunkach stabilny i bezpieczny sprzęt to podstawa efektywnych prac!  - W mojej pracy dużą część roboczego dnia spędzam na wysokości – wyjaśnia Robert, instalator klimatyzacji. - Montaż jednostki wewnętrznej zwykle odbywa się tuż pod sufitem. Z pracą na wysokości wiąże się także montowanie jednostki zewnętrznej, szczególnie wtedy, gdy instalujemy klimatyzację w domu piętrowym. Dlatego na co dzień potrzebuję wygodnej drabiny. Stawiam na model przegubowy, który można wykorzystywać zarówno jako drabinę wolnostojącą, przystawną, a także jako wygodny podest roboczy – dodaje.

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza nasza przegubowa drabina teleskopowa – opinie fachowców wskazują, że jest to jeden z nielicznych modeli, jakie można bezpiecznie ustawić na schodach, czy wręcz na krętej klatce schodowej. Wszystko dzięki możliwości niezależnej regulacji każdej nogi. Wszystkie nasze drabiny przegubowe zostały wyposażone w stabilizatory oraz system ułatwiający wygodne rozstawianie. Są wykonane w zgodzie z obowiązującymi normami, a także certyfikowane przez niezależne instytucje. Jeśli potrzebna Ci drabina dla instalatora, sprawdź nasze drabiny teleskopowe – opinie profesjonalnych użytkowników powinny Cię bez problemu przekonać.

Dobra drabina dla geodety – bezpieczeństwo i wygoda

Czy geodetom potrzebne są w ogóle drabiny aluminiowe? Opinie specjalistów wskazują, że tak. – W terenie często potrzebujemy sprzętu do prac nad poziomem gruntu. Podczas mojej pracy wykorzystuję przede wszystkim aluminiową drabinę wielofunkcyjną, ponieważ mogę ustawić ją na różne sposoby – wyjaśnia Tomasz, geodeta z wieloletnim doświadczeniem. Wielofunkcyjna drabina dla geodety może być używana jako drabina przystawna albo wolnostojąca, także z wysuwanych elementem, który zwiększy wysokość roboczą. Najlepsze drabiny z naszej oferty umożliwiają komfortową pracę w każdych warunkach. Trzyelementowe drabiny aluminiowe wyposażyliśmy w szerokie stabilizatory oraz podłużnice z wysokiej jakości aluminium. Antypoślizgowe stopki zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania w zróżnicowanym terenie, a odporne na zrywanie i warunki atmosferyczne pasy zapobiegają samoczynnemu złożeniu. Odpowiadając zatem na pytanie geodety: jaka drabina? - opinie podpowiadają inwestycję w model wielofunkcyjny.

Najlepsze drabiny do pracy w sadach i ogrodach

W branży sadowniczej zdecydowanie przydadzą się dobre drabiny – podczas zbiorów liczy się wydajność i efektywność, a profesjonalny sprzęt usprawni pracę. Przed zakupem często pojawia się pytanie: drewniana czy aluminiowa – jaka drabina? Opinie specjalistów z tej branży wskazują, że oba rozwiązania mają swoje zalety. - W moim sadzie korzystamy tylko z drewnianych drabin. Są dość ciężkie, dlatego czujemy się na nich bezpiecznie. Poza tym są wygodne, proste w obsłudze i niezawodne. Sprawdzają się zarówno podczas upalnych, jak i chłodniejszych wczesnowiosennych dni – wyjaśnia Bogdan, sadownik spod Warszawy. Rzeczywiście, drabina sadownicza wykonana z tego materiału jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze drabiny wykonane z wysokiej jakości drewna i wyposażone w stalowe zawiasy oraz dodatkowe łańcuchy zabezpieczające przed nadmiernym rozstawieniem.

Drewniana drabina może być również z powodzeniem wykorzystywana jako drabina dla malarza. A drabiny aluminiowe? Opinie fachowców mówią, że w ich pracy modele wykonane z aluminium też świetnie się sprawdzają. Na jaki rodzaj zwykle stawiają? Idąc śladem modeli drewnianych, chętnie wykorzystują drabiny wolnostojące z dwustronnym wejściem, ale doceniają także drabiny przegubowe. Te w wersji 4x3 szczeble dają im możliwość użytkowania jako wygodny podest roboczy, który świetnie sprawdzi się podczas długotrwałych prac na niedużej wysokości.

Dobre drabiny dla dekarzy i kominiarzy

Zarówno dekarze, jak i kominiarze to kolejne grupy fachowców, których codzienna praca jest nieodłącznie związana z wysokością. W tych zawodach dobre drabiny to gwarancja bezpiecznych i efektywnych prac – bez nich trudno dostać się na dach czy sprawdzić stan komina, ale i sama budowa dachu wydaje się niemożliwa. Drabina dla dekarza powinna być stabilna i niezawodna, a jednocześnie lekka i wygodna w obsłudze. Nasze modele drabin dekarskich wyposażyliśmy w wygięte szczeble ułatwiające zachowanie równowagi podczas prac na dachach o różnym kącie nachylenia. Zaprojektowaliśmy także specjalny pałąk zaczepiany o kalenicę, by nie trzeba było stosować haków dachowych.

W przypadku branży kominiarskiej także pojawia się pytanie: jaka drabina? Opinia Mariana, właściciela firmy kominiarskiej może być wskazówką. – Nie każdy właściciel domu decyduje się na montaż na stałe drabiny, która w każdym momencie pozwoli dostać się na dach. Dlatego zawsze musimy być przygotowani i posiadać własny sprzęt. Stawiam przede wszystkim na wysoką jakość i niezawodność, które przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo moich pracowników, dlatego od lat korzystam z rozwiązań firmy KRAUSE. Nasze drabiny kominiarskie wyposażone zostały w szerokie podłużnice oraz mocno ryflowane szczeble, których półokrągły kształt umożliwia pracę na dachach o różnym koncie nachylenia.

***

Dobre drabiny potrzebne są w zasadzie w każdej branży związanej z budownictwem, remontami, montażem instalacji, ale nie tylko. Podczas wyboru sprzętu warto posłuchać głosu ekspertów i sięgać po najlepsze rozwiązania zapewniające nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!