Drabina drewniana czy aluminiowa – którą wybrać?

Planujesz zakup nowej drabiny? Jeśli tak, z pewnością wiesz już, że drabina drabinie nierówna, a na rynku dostępne są modele wykonane z różnorodnych materiałów. Który model sprawdzi się lepiej – drabina drewniana czy aluminiowa? Jakie są podstawowe różnice pomiędzy nimi? Kiedy bardziej przyda się drabina z drewna, a kiedy drabina z aluminium? Podpowiadamy, jak dokonać najlepszego zakupu!

Drabina z aluminium
 Drabina z drewna
Drabina aluminiowa

Drabina drewniana czy aluminiowa? Odpowiedź nie jest wcale prosta!

Niełatwo odpowiedzieć jednym zdaniem na pytanie: „drabina drewniana czy aluminiowa?”. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie są Twoje potrzeby oraz możliwości – nie tylko finansowe, ale również te związane z przechowywaniem narzędzi. Wybór jest naprawdę ogromny – nic zatem dziwnego, że nie każdy wie od razu, na co się zdecydować. Jako specjaliści z zakresu rozwiązań do prac na wysokości podpowiadamy zatem, które z nich powinno przykuć Twoją uwagę – drabina drewniana czy aluminiowa. Warto w tym momencie wspomnieć, że drabiny z drewna wcale nie są przestarzałe czy nieprofesjonalne, wręcz przeciwnie! Poniżej poznasz najważniejsze cechy obu tych rodzajów, dzięki czemu podjęcie decyzji powinno stać się łatwiejsze.

Drabina z drewna – tradycyjne, niezawodne rozwiązanie

Drabiny z drewna cieszą się niesłabnącą popularnością – pomimo wprowadzenia nowych materiałów sporo osób decyduje się na ich zakup. Dlaczego? Przede wszystkim drabina z drewna nie przewodzi prądu i dzięki temu stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas wykonywania wszystkich prac związanych z elektryką. Nie bez powodu profesjonaliści w tym zawodzie decydują się na korzystanie z drabin drewnianych! Co więcej, drabina z drewna to także propozycja dla malarzy, ponieważ zapewnia odpowiednią nośność oraz jest wyjątkowo stabilna. Drabiny z drewna są również dobrym rozwiązaniem do prostych prac na zewnątrz: nie nagrzewają się nadmiernie od słońca oraz nie chłodzą nadmiernie podczas zimniejszych dni. Odpowiednio pielęgnowana i konserwowana drabina drewniana posłuży Ci przez długie lata. Warunkiem jest wybór modelu wykonanego z wysokiej jakości drewna – bez sęków i innych uszkodzeń materiału. Nasze drabiny powstają z najlepszego drewna oraz są wyposażone w wysokiej jakości zawiasy ze stali. Przywiązujemy ogromną wagę do detali, dzięki czemu każda drabina z drewna jest rozwiązaniem stabilnym i bezpiecznym. A wady? Zaliczamy do nich możemy dość dużą wagę takiej drabiny. Jest ona zdecydowanie mniej poręczna od drabiny z aluminium. Z masywną budową wiąże się także to, że zajmuje sporo miejsca. Jeśli więc szukasz stosunkowo taniej, prostej drabiny do podstawowych prac na wysokości, drabina z drewna dobrze się sprawdzi.

Drabina z aluminium – lekka i jednocześnie stabilna

Dlaczego coraz częściej nie tylko na budowach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach spotkać możemy drabiny wykonane z aluminium? Powód jest prosty – to naprawdę uniwersalne rozwiązanie! Drabina z aluminium jest lżejsza od drewnianej, a przez to o wiele poręczniejsza w użyciu i przenoszeniu. Możesz wykorzystać ją w mieszkaniu, domu, ogrodzie, na działce – wszędzie tam, gdzie masz do wykonania jakąś pracę na wysokości, na przykład sezonowe porządki w kuchennych szafkach. Nasze drabiny z aluminium wyposażone zostały w dodatkowe zabezpieczenia: każda drabina aluminiowa posiada antypoślizgowe szczeble lub stopnie oraz specjalne stopki zabezpieczające przed wyślizgnięciem się drabiny spod nóg podczas pracy. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji sprawiają, że są odporne na działanie korozji – nawet jeśli będziesz przechowywać ją na zewnątrz, nie powinna ulec uszkodzeniu. Poręczna drabina z aluminium, choć droższa od tej wykonanej z drewna, jest doskonałą inwestycją, jeśli zależy Ci na uniwersalnym, bezpiecznym i stabilnym rozwiązaniu do wykonywania podstawowych prac na wysokości w domu i ogrodzie.

Zobacz także:  wyposażenie drabin, które zwiększa funkcjonalność.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – postaw na wysoką jakość!

Jeśli chodzi o wybór drabiny i pytanie: drabina drewniana czy aluminiowa, tak naprawdę należałoby zapytać o coś innego. A mianowicie: wysoka jakość czy atrakcyjna cena? W przypadku naszych propozycji nie musisz wybierać. Zarówno drabiny z drewna, jak i drabiny aluminiowe to wysokiej jakości modele na każdą kieszeń. Sięgają po nie profesjonaliści, ponieważ drabiny KRAUSE posiadają wszystkie atesty oraz są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami. Teraz mogą znaleźć się także w Twoim domu! Pamiętaj, że bezpieczeństwo nie ma tak naprawdę ceny i niejednokrotnie zakup droższego modelu jest tak naprawdę inwestycją w zdrowie swoje oraz swoich najbliższych.

***

Zarówno drabina z aluminium, jak i drabina drewniana posiadają wiele zalet – dzięki naszej bogatej ofercie bez problemu dopasujesz model do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!