Wiosenne porządki w kuchni – jak się przygotować, by nie zgotować sobie dodatkowych problemów?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami – a skoro tak, to najwyższa pora na... wiosenne porządki! Jak wszystko, warto robić je z głową i przygotować się do prac, by przebiegały one gładko i bezproblemowo. Na co zwrócić szczególną uwagę oraz jaki sprzęt ułatwi wiosenne porządki w kuchni?

Wiosenne porządki w kuchni
Drabinka aluminiowa do kuchni z serii PlusLine KRAUSE
Schodki dwustronne do kuchni

Wiosenne porządki w kuchni – plan to podstawa

Generalne porządki to nic trudnego, prawda? Niekoniecznie! O ile w przypadku „zwykłego” sprzątania ciężko mówić o jakiejś większej filozofii, to jednak sezonowe wiosenne porządki w kuchni warto odpowiednio zaplanować, począwszy od wykorzystania odpowiednich środków czystości po kolejność działań. Sprawdza się bowiem stara zasada, że sprzątanie należy zaczynać od góry, by nie dodawać sobie niepotrzebnie pracy. A skoro już planujemy czyszczenie całej kuchni, nie ma co odpuszczać mycia okien... i tym sposobem sprzątanie nabiera zupełnie innego wymiaru. Dobrą praktyką jest rozpoczynanie od przejrzenia i zagospodarowania zawartości oraz wyczyszczenia wszystkich szafek. Często wspinamy się wtedy na blaty albo stajemy na kuchennych stołkach i krzesłach – to zdecydowanie zły pomysł! Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Przy takich pracach lepszym rozwiązaniem będzie wygodna drabinka aluminiowa lub proste schodki dwustronne – bezpieczne i stabilne. W naszej ofercie znajdziecie wiele takich modeli.

Drabinka aluminiowa – praktyczna i wygodna

Nie musimy od razu rozkładać dużej drabiny, jeśli chcemy zetrzeć kurze z wyższych szafek lub umyć klosz lampy kuchennej. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się mała drabinka wolnostojąca. Nie zajmuje dużo miejsca, a zdecydowanie ułatwia pracę. Drabinka aluminiowa KRAUSE to konstrukcja wyposażona w stabilną, antypoślizgową platformę z tłoczonego aluminium, wysoki pałąk z dodatkową półką na akcesoria oraz wytrzymałe stopki zwiększające stabilność. Choć niewielka, drabinka aluminiowa zapewnia duży zakres prac, a po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Osobom, które kiedyś do prac na wysokości sięgały po taboret, drabinka do kuchni zapewni znacznie większe bezpieczeństwo oraz komfort podczas porządków. Drabiny wolnostojące z wejściem z jednej strony przydadzą się z kolei do mycia okien. W mniejszym pomieszczeniu dostęp do okna może być utrudniony – wtedy bez drabiny ani rusz! Pamiętajmy przy tym o kolejności prac – kuchenne okna najlepiej myć po odkurzeniu i wyczyszczeniu górnych szafek, okapu, piekarnika i innych powierzchni. Podczas tych prac zwykle wybieramy produkty w sprayu – mikroskopijne kropelki mogą dostać się na szybę i zostawić nieestetyczne zacieki.

Schodki dwustronne – gdy drabina to zbyt wiele

Standardowa minimalna wysokość mieszkań wynosi 2,5 metra – w takich pomieszczeniach wysoka drabina wcale nie jest koniecznością! Zamiast niej świetnie sprawdzą się schodki dwustronne. Wygodne i kompaktowe schodki aluminiowe z naszej oferty zapewniają bezpieczny dostęp do trudniej dostępnych zakamarków. Szerokie stopnie oraz duża platforma robocza sprawiają, że z niewysokich schodków dwustronnych chętnie skorzystają nawet osoby, które niezbyt pewnie czują się na tradycyjnej drabinie. Dodatkowo zostały one wyposażone w specjalną blokadę zabezpieczającą przed nieoczekiwanym złożeniem. Niewielkie schodki składane dwustronne to propozycja dla właścicieli niewielkich mieszkań, w których trudno będzie znaleźć poręczne miejsce na drabinę domową. Komu jeszcze przyda się taki taboret – drabinka do kuchni?

Seniorzy także robią porządki! Jak ułatwić im pracę?

Wiosenne porządki to dla niektórych coroczny rytuał, a wiek nie ma tu nic do rzeczy. Na samą myśl o seniorach wspinających się na drabiny czujemy jednak duży niepokój – i słusznie. Wystarczy wilgotna podłoga, źle rozstawione urządzenie, lekka utrata równowagi, by sprzątanie zakończyło się upadkiem. Dlatego radzimy wybrać bezpieczny, stabilny i niezawodny sprzęt dla seniorów. Niewielki taboret – drabinka do kuchni to tak naprawdę składane schodki wyposażone w szerokie stopnie, dużą platformę roboczą oraz antypoślizgowe i profilowane stopki. Z wysokości schodków bez problemu można usunąć zalegający kurz czy wyczyścić okap kuchenny. Jednocześnie są one dość lekkie, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu każdy senior może mieć je pod ręką i korzystać z nich nie tylko podczas generalnych porządków, ale również na co dzień. Ten model sprawdzi się również, jeśli chcemy zaangażować w prace kuchenne najmłodszych członków rodziny – z ich pomocą bez problemu dosięgną do blatu, by wspólnie przygotować rodzinny posiłek.

***

Sezonowe porządki w kuchni, tak jak inne prace domowe warto przeprowadzać z głową. Zaplanujmy pracę, wybierzmy odpowiednie preparaty do czyszczenia oraz narzędzia ułatwiające sprzątanie. W ten sposób zyskamy nie tylko na komforcie i czasie prac, ale przede wszystkim zadbamy o swoje bezpieczeństwo.

Zobacz także:  jaką drabinę ogrodową wybrać do prac wokół domu.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!