Jaką drabinę ogrodową wybrać do prac wokół domu?

Drabina ogrodowa to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia każdego domu z ogrodem. Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić drobne prace konserwatorskie, przyciąć drzewa i krzewy, czy wymienić żarówkę na ganku – zwykły stołek nie spełni swojej roli, dlatego w Twoim warsztacie nie może zabraknąć wygodnej drabiny ogrodowej. Masz do wyboru wiele interesujących modeli, które można dodatkowo wyposażyć w funkcjonalne akcesoria do drabin aluminiowych. Na jakie rozwiązanie się zatem zdecydować? Podpowiadamy!

Dlaczego wybór drabiny ogrodowej ma tak duże znaczenie? 

Wyobraź sobie, że sytuacja zmusza Cię szybkiego skorzystania z draby. Wbrew pozorom takie sceny dzieją się nie tylko w filmach! Kot, który wdrapał się na drzewo i nie potrafi zejść, ułamana gałąź, która wpadła do rynny i zatyka odpływ, przepalona żarówka, czy oderwany po silnej wichurze kawałek dachówki... W takich momentach trzeba działać szybko, ale również ostrożnie. Drabina ogrodowa powinna być zatem łatwa w użytkowaniu, funkcjonalna i przede wszystkim bezpieczna. Tylko wtedy masz pewność, że nie zawiedzie Cię podczas zaplanowanych wcześniej prac, jak i w kryzysowych sytuacjach. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, wymieniając starą, zużytą drabinę na nowoczesny model. Doskonałym wyborem będą drabiny aluminiowe, dostępne w wielu wariantach. Są lekkie, a zarazem stabilne; posiadają dodatkowe zabezpieczenia, a duża gama akcesoriów pozwala na ich wykorzystanie podczas niemal wszystkich prac wokół domu oraz w ogrodzie.

Prace wokół domu – bez drabiny przegubowej ani rusz! 

Właściciele domów z pewnością potwierdzą: stan budynku trzeba nieustannie kontrolować! Wiosną należy sprawdzić, w jakiej kondycji dach i elewacja przetrwały zimę, letnie burze mogą spowodować większe lub mniejsze spustoszenia w drzewostanie, a jesień i zima to z kolei czas, gdy szczególną uwagę warto poświęcić rynnom. W wielu przypadkach wystarczy zwykła drabina przystawna, którą bez problemu możemy oprzeć o ścianę; czasem jednak nie ma takiej możliwości. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas drabina przegubowa – możesz ustawić ją pod ścianą i oprzeć lub złożyć tak, by tworzyła model wolnostojący. Drabiny przegubowe to propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość, niezawodność i zarazem elastyczność. Jeśli szukasz uniwersalnego modelu, dzięki któremu wykonasz wszystkie prace konserwacyjne, drabiny przegubowe KRAUSE to najlepszy wybór. 

Schody, nierówny teren? Z odpowiednią drabiną to żaden problem 

O ile na tarasie wyłożonym kafelkami czy równym podjeździe stabilne ustawienie drabiny zajmuje tylko chwilę, schody zaczynają się, gdy pojawiają się... schody. Przecież powszechnie uważa się, że nie można na nich ustawiać drabiny! Ale czy na pewno tak jest? Jak w takim razie wymienić żarówkę nad schodami prowadzącymi do drzwi głównych lub sprawdzić nad nimi stan podbitki dachowej? Z pomocą przychodzi wówczas specjalna drabina na schody. Na rynku dostępne są modele przegubowe, które wyposażone są w wysuwane teleskopowo przedłużenia podłużnic umożliwiające regulację długości każdej nogi – dzięki temu możesz ustawić drabinę nie tylko na równym podłożu, ale również na schodach. Czasem nawet niewielka nierówność, taka jak krawężnik czy opaska z kostki brukowej wokół domu może uniemożliwić ustawienie tradycyjnej drabiny. Drabiny przegubowe teleskopowe to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących uniwersalnych i zarazem bezpiecznych rozwiązań. Takie modele przydadzą się również do wszelkich prac w sadach, w których ziemia pod drzewami rzadko kiedy jest idealnie równa. Zamiast kombinować z opieraniem tradycyjnej drabiny o drzewa, wybierz drabinę ze stabilizatorem dolnym, dzięki któremu nie musisz walczyć o równowagę podczas przycinania gałęzi drzew czy krzewów. 

Akcesoria do drabin aluminiowych – stwórz drabinę idealnie dopasowaną do potrzeb

Czy podstawowy model drabiny może sprawdzić się w każdych okolicznościach? Tak, jeśli dobierzesz do niego kilka elementów zwiększających funkcjonalność. Akcesoria do drabin aluminiowych pozwalają na zwiększenie zasięgu prac lub przystosowanie tradycyjnej drabiny do prac wykonywanych w ogrodzie. W jakie akcesoria do drabin aluminiowych warto zainwestować? Szpice do drabin KRAUSE umożliwiają stabilizację drabiny podczas pracy na grząskim gruncie – minimalizują chwianie i ryzyko przewrócenia drabiny. Są bardzo proste w montażu i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Uchwyt dystansowy to z kolei niezbędnik przy czyszczeniu rynien – dzięki niemu drabina nie opiera się o rynnę tylko o ścianę budynku, a Ty bez problemu sięgniesz do rynny i wyjmiesz z niej liście, gałęzie czy szlam.

Wybór drabiny ogrodowej nie jest wcale prostym zadaniem – nowoczesne modele to uniwersalne drabiny, dzięki którym bezpiecznie wykonasz wszystkie prace na wysokości. Drabiny przegubowe KRAUSE to połączenie wysokiej jakości i elastyczności – z pewnością znajdziesz wśród nich model spełniający wszystkie Twoje wymagania. 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!