Drabina składana – przegląd możliwości i propozycje dla każdego

Stabilna, funkcjonalna drabina przyda się w każdym domu i warsztacie! Niezależnie od tego, czy lubisz samodzielnie przeprowadzać domowe naprawy i remonty, czy też korzystasz z usług profesjonalistów, każdy od czasu do czasu wykonuje prace na wysokości. A do nich potrzeba niezawodnego sprzętu. Drabina składana to propozycja dla wszystkich osób szukających kompaktowych rozwiązań. Jaka drabina składana: klasyczna wolnostojąca, wielofunkcyjna czy przegubowa – która u Ciebie sprawdzi się najlepiej? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele składane i związane z nimi możliwości.

Drabina składana aluminiowa
Składana drabina aluminiowa CORDA
Drabina przegubowa MONTO Multimatic 4x3
Drabina wielofunkcyjna MONTO Tribilo

Jaka drabina składana będzie najlepszym wyborem?

Zastanawiasz się, jaką drabinę kupić? Zanim podejmiesz decyzję, warto poznać dostępne na rynku modele. Pierwszą decyzją będzie wybór materiału – drabina drewniana czy aluminiowa? Jeśli zależy Ci na lekkiej, kompaktowej i jednocześnie stabilnej drabinie, rekomendujemy modele wykonane z wysokiej jakości aluminium. Choć drabiny drewniane mają także szerokie grono zwolenników – dobrze sprawdzają się np. podczas prac elektrycznych, na użytek domowy najlepiej wybrać drabinę aluminiową. Nowoczesne drabiny aluminiowe to nie tylko proste urządzenia przystawne. To wiele innych modeli, których funkcjonalność może Cię zaskoczyć. Mowa o różnego rodzaju drabinach składanych, do których zaliczyć możemy rozsuwane drabiny dwuelementowe, trzyczęściowe modele wielofunkcyjne czy drabiny przegubowe. Odpowiedź na pytanie „jaka drabina składana będzie najlepszym wyborem” jest prosta – taka, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania! Z pewnością znajdziesz ją w naszej ofercie. Oto przegląd możliwości.

Wolnostojąca drabina składana – lekki model dla każdego

Nasze zestawienie zdecydowanie powinna otworzyć lekka drabina wolnostojąca ze stopniami. Niewykluczone, że masz już w swoim domu lub warsztacie podobny model, ponieważ jest to najpopularniejsze rozwiązanie. Nasza składana drabina aluminiowa zapewnia bezpieczną pracę na wysokości roboczej nawet do 3,65 metra. Wyposażyliśmy ją w wysoki, zaokrąglony pałąk bezpieczeństwa i profilowaną platformę, a także antypoślizgowe stopki – wszystko po to, by mogły z niej korzystać nawet osoby bez dużego doświadczenia. Kompaktowa drabina wolnostojąca została zaprojektowana w taki sposób, by po złożeniu zajmowała jak najmniej miejsca. Jeśli szukasz stabilnego, podstawowego modelu w dobrej cenie, wolnostojąca składana drabina aluminiowa to świetny wybór.

Drabina składana przegubowa – wielofunkcyjna i kompaktowa

Drabina, która składa się w harmonijkę? To nie wymysły. Właśnie tak możesz przechowywać drabinę składaną przegubową. To model, który zaprojektowaliśmy z myślą o wymagających klientach – nasze drabiny przegubowe są najbardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami w zakresie pokonywania wysokości. Różnorodność ustawień sprawia, że może być wykorzystywana jako model wolnostojący oraz przystawny, a model 4x3 szczeble – dzięki wyposażeniu w dodatkowy element, jakim jest wytrzymała platforma – również jako pomost roboczy. Przegubowa drabina składana to często wybór fachowców, ponieważ po złożeniu bez problemu mieści się w bagażniku samochodu i można ją bez problemu przewozić między realizacjami. Teraz możesz wykorzystać jej właściwości we własnym domu – składana drabina aluminiowa  MONTO Multimatic 4x3 wyposażona została w antypoślizgowe stopki oraz dwa stabilizatory zapewniające bezpieczeństwo. Ta drabina składana przegubowa przypadnie z pewnością do gustu wszystkim osobom, dla których priorytetem jest wygodne przechowywanie drabin – to model, który zapewnia wysokość roboczą do 4,4 metra i jednocześnie składa się do naprawdę niewielkich wymiarów (niespełna 1 metr). Nie każdy dysponuje dużym schowkiem na narzędzia, warsztatem czy pomieszczeniem gospodarczym. Wybierając składaną drabinę przegubową nie musisz rezygnować z wysokości roboczej na rzecz wygodnego przechowywania!

Drabiny rozsuwane i wielofunkcyjne – do prac na dużej wysokości i nie tylko

Im większa wysokość robocza, tym większa i masywniejsza powinna być drabina. Ale, czy na pewno? Drabiny rozsuwane i wielofunkcyjne to dowód na to, że możesz bezpiecznie pracować na dużej wysokości i jednocześnie korzystać ze stosunkowo niewielkich drabin. Któż z nas ma w domu miejsca do przechowywania blisko 10-metrowej drabiny przystawnej? Seria MONTO to uniwersalne urządzenia nie tylko dla profesjonalistów – znajdziesz w niej drabiny składane umożliwiające wykonywanie prac na dużej wysokości roboczej. Drabina wielofunkcyjna MONTO Tribilo wyposażona została w wysuwany element, który dodatkowo zwiększa wysokość roboczą. Ale można ją także wykorzystać jako trzyelementową drabinę przystawną. Stalowe prowadnice powlekane proszkowo ułatwiają rozsuwanie drabiny, a system AutoSnap (samozabezpieczające się zaczepy) oraz pasy zapobiegające samoczynnemu składaniu/rozkładaniu drabiny i szeroki stabilizator to gwarancja bezpieczeństwa podczas użytkowania oraz przewożenia. Jeśli regularnie potrzebujesz drabiny do prac na dużej wysokości roboczej i chcesz zainwestować w rozwiązanie dla profesjonalistów, rozsuwana lub wielofunkcyjna składana drabina aluminiowa to zakup, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

***

Nowoczesne drabiny składane aluminiowe to praktyczny, stabilny sprzęt do pracy na wysokości dostępny nie tylko dla profesjonalistów. Klasyczna drabina wolnostojąca, uniwersalna drabina przegubowa czy trzyelementowa drabina wielofunkcyjna? Wybierz rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb i możliwości.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!