Rusztowanie do domu – gdy drabina nie wystarczy

Prace na wysokości to nieodłączna część wielu domowych i ogrodowych obowiązków! Sprzątanie w szafach, mycie okien, malowanie ścian, konserwacja elewacji – wszystkie te czynności wymagają odpowiedniego sprzętu do prac na wysokości. W wielu przypadkach wystarczą schodki składane, czasem trzeba sięgnąć po drabinę, a niekiedy i ta nie wystarczy. Co wówczas się sprawdzi? Rusztowanie do domu! To wygodna alternatywa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Jak wykorzystać domowe rusztowanie i które modele sprawdzą się w tej roli najlepiej? Podpowiadamy.

 Rusztowanie domowe jezdne KRAUSE CORDA
 Rusztowanie domowe jezdne KRAUSE CORDA
Drabina przegubowa KRAUSE CORDA
Rusztowanie do domu

Rusztowanie do domu – jak je wykorzystać?

Biorąc się za domowe prace na wysokości zwykle w pierwszym odruchu sięgamy po drabinę – to w końcu najwygodniejsze rozwiązanie. O ile chodzi o zdjęcie pudeł z górnych półek w garderobie czy wymianę żarówki w żyrandolu, drabina rzeczywiście sprawdzi się najlepiej. Niekiedy jednak prace zajmują o wiele więcej czasu, a oprócz dużej wysokości roboczej potrzebna jest także wygodna przestrzeń, mieszcząca cały niezbędny sprzęt i ułatwiająca przemieszczanie. W takich sytuacjach rusztowania aluminiowe są doskonałą alternatywą dla drabin – wygodne domowe rusztowanie świetnie sprawdzi się w przypadku długotrwałych prac na dużej wysokości. W naszej ofercie znajdziesz praktyczne rusztowania jezdne, które z powodzeniem można zakupić jako rusztowanie do domu i wykorzystywać podczas wielu prac domowych. Przykład prac, podczas których rusztowanie domowe sprawdzi się lepiej niż zwykła drabina? Choćby czyszczenie systemów rynnowych, mycie okien czy samodzielne mycie dachu.

Aluminiowe rusztowania jezdne – bezpieczne i praktyczne

Jezdne rusztowania KRAUSE to nowoczesne konstrukcje wykonane z wysokiej jakości aluminium. Systemowa budowa sprawia, że montaż i demontaż przebiega wyjątkowo sprawnie, a wygodne rolki jezdne z hamulcem pozwalają na zmianę położenia rusztowania w miarę postępu w pracach. Nie bez powodu nasze rusztowania aluminiowe cieszą się tak dużym powodzeniem wśród ekip budowlanych i remontowych! W przeciwieństwie do drabin, rusztowania zostały wyposażone w szerokie platformy, które pomieszczą nie tylko użytkownika, ale również wszystkie potrzebne materiały oraz narzędzia. Doskonale sprawdzają się podczas długotrwałych prac, w czasie których balansowanie na drabinie byłoby nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne. Nasze rusztowania jezdne wyposażamy w system poręczy wyprzedzających GuardMatic, który zapewnia łatwy i bezpieczny montaż. Rusztowania o większej wysokości roboczej dodatkowo posiadają wytrzymałe stalowe stabilizatory. Rusztowania aluminiowe KRAUSE dostępne są w ramach trzech serii produktowych dedykowanych różnym grupom odbiorców: STABILO Professional, MONTO i CORDA.

Domowe rusztowanie aluminiowe – jaki model wybrać?

Jako rusztowanie do domu polecamy rusztowania CORDA – czyli serii produktów do indywidualnego, prywatnego zastosowania. To kompaktowe rusztowania domowe, które w niczym nie ustępują rusztowaniom profesjonalnym. Rusztowania CORDA wyposażamy w pomosty wykonane z odpornej na warunki atmosferyczne, antypoślizgowej płyty oraz szerokie stabilizatory zapewniające stabilność rusztowania lub zintegrowane rolki jezdne, dla łatwiejszego przemieszczania. W roli domowego rusztowania doskonale sprawdzi się w szczególności mini rusztowanie o wysokości roboczej do 3 metrów. Szeroki i bezpieczny podest pozwala na wygodne mycie okien, malowanie sufitów i wiele innych domowych prac remontowych i konserwacyjnych. Co ciekawe, ten model  można także ustawiać na schodach i klatkach schodowych, dlatego przyda się nie tylko jako rusztowanie domowe, ale również sprzęt do prac konserwacyjnych w szkołach, gabinetach i innych budynkach. Składane rusztowania nie zajmują wiele miejsca, dlatego bez problemu można przechowywać je w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym.

A może drabina przegubowa?

Jeśli cenisz sobie uniwersalne, wielofunkcyjne rozwiązania, z pewnością docenisz naszą drabinę przegubową z serii CORDA. To model 4x3 szczeble, który można ustawić w kilku konfiguracjach i wykorzystywać zarówno jako tradycyjną drabinę wolnostojącą, jak i praktyczny podest roboczy (wraz z dołączaną platformą). Jeśli przed zakupem rusztowania do domu powstrzymuje Cię myśl o tym, że w niektórych sytuacjach i tak potrzebna będzie drabina, wybierz drabinę przegubową z funkcją podestu roboczego – sprawdzi się doskonale w przypadku prac na mniejszej wysokości roboczej.

***

Rusztowanie do domu to wygodny i bezpieczny sposób na wykonywanie długotrwających prac na wysokości. W naszej ofercie znajdziesz modele dla profesjonalistów oraz specjalne rusztowania domowe, które powstały z myślą o użytku prywatnym.

 

 

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!