Podesty magazynowe – jak dobrać sprzęt do różnych zastosowań?

Obsługa magazynów, hal logistycznych oraz sklepów wielkopowierzchniowych to bardzo często praca na wysokości. Przy magazynowaniu każdy metr sześcienny ma znaczenie, a efektywne wykorzystanie przestrzeni to priorytet. Wysokie hale aż się proszą o zabudowanie ich w taki sposób, by górna część również została zagospodarowana. W takiej sytuacji niezbędne stają się podesty magazynowe – sprzęt, dzięki któremu obsługa magazynu staje się nie tylko bezproblemowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Dlaczego profesjonalne podesty to najlepszy wybór oraz jaki model wybrać, by efektywnie zarządzać przestrzenią magazynową? Podpowiadamy, jak dobrać sprzęt do konkretnych potrzeb.

Podesty magazynowe
Podest roboczy z jednostronnym wejściem STABILO Professional
Jezdny podest magazynowy Vario STABILO

Jezdne podesty magazynowe – sposób na efektywną pracę w magazynie

Zaplecza sklepów, hale składowania czy powierzchnie magazynowe nie są niestety z gumy – w końcu przychodzi taki czas, gdy potrzebny jest większy metraż. Gdy rozbudowa budynku nie jest możliwa,  towar magazynować można na wyższych regałach lub podestach. Jeśli znajdują się one ponad zasięgiem rąk pracowników, należy zapewnić personelowi rozwiązania umożliwiające bezpieczną obsługę magazynu. Podesty robocze to funkcjonalny sprzęt ułatwiający składowanie piętrowe nawet w przypadku stosunkowo niewielkich i jednocześnie wysokich pomieszczeń. W magazynach, w których z drabiny nie korzysta się w trybie ciągłym, podesty magazynowe wyposażone w specjalne rolki jezdne są najwygodniejszą opcją. Szybko przekonasz się, że wykorzystanie drabiny magazynowej z podestem albo profesjonalnego podestu jezdnego przekłada się bezpośrednio na zwiększenie płynności obsługi magazynu. Z myślą o wszystkich klientach zainteresowanych inwestycją w sprzęt do prac na wysokości w magazynie, sklepie lub hali składowania, wprowadziliśmy do naszej oferty jezdne podesty magazynowe w różnych wariantach. Który z nich sprawdzi się najlepiej?

Aluminiowy podest magazynowy jezdny – wygoda i bezpieczeństwo

Nasze podesty magazynowe wykonane z wysokiej jakości aluminium to stabilny i bezpieczny sprzęt wyposażony w dużą platformę oraz system jezdny. Dostępny w naszej ofercie jezdny podest roboczy z jednostronnym wejściem STABILO Professional to model o wysokości roboczej nawet do 3,9 m (w wariancie 1x8 stopni). Podest został wyposażony w szerokie stopnie, obustronną poręcz oraz platformę chronioną barierkami - wszystko po to, by zapewnić wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Zamontowaliśmy w nim również cztery samoblokujące rolki skrętne, a dwie z nich wyposażyliśmy w hamulec, który gwarantuje pełną stabilność w trakcie pracy. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w magazynach z długimi regałami czy halach o większej powierzchni. Jeśli szukasz uniwersalnego sprzętu o konkretnej wysokości roboczej, sprawdź wymiary naszych jednostronnych podestów magazynowych z serii STABILO.

Podest jezdny typu kompakt – gdy liczy się każdy metr kwadratowy

Wąskie przejścia między regałami wymagają wykorzystywania specjalnego sprzętu – standardowe drabiny czy rusztowania nie znajdą tu zastosowania. Właśnie z myślą o takich przestrzeniach magazynowych powstał nasz jezdny podest Vario STABILO. To aluminiowy podest jezdny z jednostronnym wejściem i podstawą o niewielkich wymiarach. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanej szerokości stabilizatora oraz różnym możliwościom balastowania ciężarkami możesz osiągnąć dużą wysokość przy stosunkowo niewielkiej powierzchni podstawy. W przypadku modelu o podstawie 820 mm będzie to wysokość robocza nawet do 4 metrów! Świetnie sprawdzi się w magazynie z wąskimi przejściami pomiędzy wysokimi regałami. Podest wyposażony został w poręcze po obu stronach schodów oraz barierki zabezpieczające platformę, a także szerokie ryflowane stopnie zapewniające bezpieczne użytkowanie. Rolki jezdne umożliwiają bezproblemowe przesuwanie pomostu w wybrane miejsce. Jeśli standardowe podesty magazynowe nie znajdują zastosowania w przypadku Twojego magazynu, postaw na model Vario w kompaktowym wydaniu.

Zwróć uwagę na normy i certyfikaty

Tak jak w przypadku drabin i rusztowań, podesty robocze wykorzystywane w przedsiębiorstwie muszą posiadać deklarację zgodności producenta, w której stwierdza się, że sprzęt został wykonany zgodnie z obowiązującą normą DIN EN 131-7. Oferowane przez nas podesty jezdne spełniają wymagania najnowszych norm oraz są dostosowane do polskich wymogów BHP. Przeprowadzamy także kontrolę techniczną zapewniającą nienaganny stan urządzeń oraz prowadzimy szkolenia dla pracowników zajmujących się przeglądami technicznymi. Wszystko po to, by urządzenia techniczne wykorzystywane w Twojej firmie były w pełni sprawne oraz zapewniały bezpieczne użytkowanie podczas prac na wysokości.

***

Podesty magazynowe to specjalne pomosty umożliwiające obsługę powierzchni magazynowych w efektywny i jednocześnie bezpieczny sposób. Warto zainwestować w to rozwiązanie – w naszej ofercie znajdziesz modele dostosowane do różnych magazynów, sklepów i hal.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!