Drabiny profesjonalne dla instalatora – jaki model wybrać?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży budowlanej bez wykwalifikowanych instalatorów! To oni zajmują się montażem instalacji elektrycznych, gazowych i grzewczych, systemów wodociągowych, kanalizacyjnych, wentylacyjnych i innych przyłączy. Ogromną rolę w ich pracy odgrywają narzędzia dla instalatorów – umożliwiają bezpieczną i efektywną pracę w każdych warunkach. Wśród nich obowiązkowo muszą znaleźć się drabiny profesjonalne. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu oraz które rozwiązania w pracach instalatorskich sprawdzą się najlepiej?

Drabiny profesjonalne dla instalatora
 Drabina przegubowa dla instalatora z możliwością ustawienia na schodach
Rusztowanie jezdne z podestem roboczym dla instalatora
 Schodki składane bez pałąka dla instalatora

Drabiny profesjonalne – przede wszystkim bezpieczeństwo!

Przy wyborze narzędzi dla instalatorów szczególną uwagę należy zwrócić na rozwiązania umożliwiające wykonywanie prac na wysokości – statystyki wskazują, że nawet 35% wypadków w pracy dotyczy upadku z wysokości, dlatego tak ważne jest korzystanie ze sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo. Drabiny profesjonalne oraz rusztowania powinny spełniać wymagane normy, a pracownicy wykonujący na nich swoje obowiązki muszą przejść instruktaż stanowiskowy. Nasza seria produktów KRAUSE STABILO to odpowiedź na potrzeby instalatorów z każdej branży – najwyższej jakości wytrzymałe drabiny, podesty robocze i rusztowania gwarantują maksymalne bezpieczeństwo oraz ergonomię prac. Wszystkie oferowane przez nas produkty spełniają także najnowsze normy PN-EN, a duży wybór pozwala na dobranie narzędzi dla instalatorów do indywidualnych potrzeb. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Czytaj także:  jaką drabinę dla elektryka wybrać.

Drabina przegubowa – uniwersalna i wygodna w użytkowaniu

Drabiny przegubowe to zdecydowanie drabiny profesjonalne do zadań specjalnych! Ich ogromną zaletą jest funkcjonalność: drabina przegubowa może być wykorzystywana jako model przystawny lub wolnostojący, bez problemu da się ją także przekształcić w stabilny podest roboczy (model 4x3 szczeble). Drabiny przeguboweKRAUSE wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń. Stabilizatory, antypoślizgowe stopki – wszystko to sprawia, że drabina przegubowa KRAUSE to najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie. Możliwość przekształcenia w drabinę przystawną oraz stabilną drabinę wolnostojącą znacząco ułatwi wykonywanie pracy osobom pracującym nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Jeśli zajmujesz się montażem instalacji w budynkach, ale czasem wykonujesz także prace konserwacyjne lub naprawy na zewnątrz, drabina – podest roboczy to zdecydowanie najlepsza inwestycja. Warto zwrócić uwagę także na aluminiowe drabiny przegubowe na schody – tradycyjne drabiny wolnostojące nie mogą być rozstawiane na schodach ze względu na duże ryzyko utraty stabilności i upadku z wysokości. Wybrane modele naszych drabin przegubowych wyposażyliśmy w systemy umożliwiające regulację długości każdej nogi, co pozwala na dopasowanie ich do wysokości stopni na schodach i stabilne ustawienie drabiny w każdych warunkach.

Rusztowania – alternatywa dla drabin profesjonalnych

Wielogodzinne prace na wysokości wiążą się z wykorzystywaniem wielu narzędzi i materiałów. W takim wypadku dużym ułatwieniem są rusztowania jezdne z wygodną platformą oraz dodatkowymi barierkami. W przeciwieństwie do drabiny, podest roboczy w rusztowaniach jest na tyle szeroki, że bez problemu można umieścić na nim narzędzia i materiały wykończeniowe oraz swobodnie manewrować i wykonywać pełen zakres ruchu bez obawy o utratę równowagi. Co ważne, z dniem 1 grudnia 2021 roku w życie weszły zmiany w normie dotyczącej rusztowań – nowa norma PN-EN 1004 ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo podczas montażu i demontażu rusztowań. Jak? Służy temu innowacyjna rama wyprzedzająca GuardMatic, którą na wyższym podeście montuje się z poziomu niżej.

Schodki składane – praktyczne i poręczne

O ile w przypadku prac na dużych wysokościach drabiny i rusztowania są w zasadzie niezbędne, to część prac instalatorskich nie wymaga wcale rozstawiania takich konstrukcji – szczególnie jeśli prace odbywają się w mieszkaniu o standardowej wysokości 2,5 metra. W takim wypadku drabina może być z powodzeniem zastąpiona przez schodki składane – niewielkie, ale stabilne rozwiązanie do długotrwałych prac na niedużych wysokościach. Ogromną zaletą schodków składanych są ich niewielki wymiary po złożeniu, dzięki czemu bez problemu znajdziemy dla nich miejsce w samochodzie, a na placu budowy można je mieć zawsze pod ręką. Schodki składane z naszej oferty wyposażyliśmy w antypoślizgowe stopki oraz system zabezpieczający przed złożeniem – podczas wykonywania pracy można schodzić z nich i ponownie na nie wchodzić bez ryzyka utraty równowagi. Schodki składane to nie tylko profesjonalne narzędzie, ale również alternatywa dla domowej drabiny. Przydadzą się podczas wielu czynności domowych – od wymiany żarówki, po sprzątanie w wyżej zawieszonych szafkach.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!