Drabina dla malarza – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Każdy malarz potrzebuje drabiny! Profesjonaliści działający w tej branży od lat mają swoje sprawdzone rozwiązania. Pora skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia – jaka drabina do malowania będzie najlepszym wyborem? Czym charakteryzuje się drabina dla malarza? Podpowiadamy, jaki model wybrać.

Malarz
Drabina do prac malarskich
Drabina dla malarza
Rusztowanie dla malarza

Drabina dla malarza – czyli jaka?

Drobne poprawki malarskie można wykonać w zasadzie z dowolnej drabiny. Gdy jednak prace dotyczą wysokich ścian i sufitów, przyda się specjalistyczny sprzęt. Jaka drabina do malowania jest wyborem doświadczonych malarzy? Drabina do prac malarskich powinna być przede wszystkim stabilna i umożliwiać wygodną pracę na wysokości. Minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych wynosi 2,5 metra, choć w przypadku domów jednorodzinnych jest to zwykle 2,7-3 m, a w kamienicach niekiedy nawet 4 metry. Do pomalowania takich ścian i sufitów nie wystarczy byle stołek czy mała drabinka! Im większa wysokość robocza, tym większą rolę odgrywa stabilność, dlatego warto wybierać modele wyposażone w dodatkowe stabilizatory oraz antypoślizgowe stopki. Niewielkim i jednocześnie znaczącym udogodnieniem będzie specjalna półka na narzędzia czy haczyk pozwalający na zawieszenie puszki lub wiaderka z farbą. A skoro o farbach mowa – drabina dla malarza powinna być wykonana z materiałów odpornych na zabrudzenia lub odpowiednio przed nimi zabezpieczona. To samo tyczy się również warunków atmosferycznych – jeśli drabina ma być użytkowana nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz, wybierajmy te modele, które odporne są na wilgoć. Jaka drabina do malowania spełnia powyższe wymagania?

Drewniana drabina do prac malarskich – prosty model o wielu zaletach

Jeśli zastanawiasz się, jaką drabinę do malowania wybrać, z pewnością wpadła Ci w oko drabina drewniana. Wygląda archaicznie? To tylko pozory! Prosta drabina malarska drewniana posiada wiele zalet. Jest stabilna i umożliwia pracę na dużej wysokości roboczej: solidne stalowe zawiasy oraz łańcuchy zabezpieczające przed nadmiernym rozstawieniem zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy. Nowoczesne drabiny do prac malarskich z drewna to nie tylko modele ze szczeblami, ale również dodatkowymi ryflowanymi stopniami – wszystko po to, by zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, drewniana drabina dla malarza nie nagrzewa się w ostrym słońcu i nie robi się nieprzyjemnie zimna podczas chłodniejszych dni – to sprawia, że dobrze sprawdzi się podczas prac na zewnątrz. Drewno nie przewodzi także prądu, dlatego drabiny wykonane z tego materiału cieszą się dużą popularnością wśród zawodowych elektryków. Dodatkowym atutem jest również stosunkowo niska cena. A wady? Jak każde rozwiązanie, także i drewniana drabina do prac malarskich nie jest od nich wolna. Przede wszystkim jest to dość ciężki model, dlatego trudniej go przestawiać w trakcie pracy, a z pewnością nie tak łatwo go przewozić. Ze względu na mniejszą odporność na czynniki atmosferyczne, profesjonalna drewniana drabina dla malarza powinna być wykonana z wysokiej jakości drewna oraz odpowiednio zaimpregnowana.

Aluminiowa drabina dla malarza – lekka, wygodna i… uniwersalna

Drabina aluminiowa doskonale sprawdzi się podczas prac malarskich i tynkarskich. Jest lekka, a jednocześnie trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. W przeciwieństwie do modeli drewnianych, drabiny aluminiowe dostępne są w wielu modelach: wolnostojącym, przegubowym czy wielofunkcyjnym, dzięki czemu każdy może wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Każdy z wymienionych modeli świetnie sprawdzi się w roli drabiny do prac malarskich, ale nie tylko – będą pomocne także podczas wielu innych prac remontowych. Nowoczesne modele o dużej wysokości roboczej zdecydowanie ułatwiają pracę ekip budowlanych na przestrzeni całego roku. Profesjonalni malarze nie muszą więc zastanawiać się, czy warto malować ściany zimą? Z wygodną, stabilną i zarazem lekką drabiną aluminiową wszystkie prace przebiegną bezpiecznie i komfortowo.

A może rusztowanie do prac malarskich?

Nie bez powodu profesjonaliści zajmujący się remontem i wykończeniem tak często korzystają z rusztowań jezdnych – to prosty sposób na zapewnienie sobie wygody podczas długotrwałych prac na wysokości. Jakie rusztowania wybierają ekipy malarzy? Proste i szybkie w montażu, a przy tym gwarantujące pełne bezpieczeństwo podczas składania, a następnie w trakcie pracy. Oferujemy szeroką gamę modeli, zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników indywidualnych. Pierwsi mogą zdecydować się na model z serii STABILO Professional, a drugim rekomendujemy rusztowania ClimTec z serii MONTO. Niezależnie jednak od wyboru, użytkownicy otrzymują do dyspozycji rusztowanie wyposażone w innowacyjną poręcz wyprzedzającą GuardMatic, którą na górnym pomoście montuje się z niższego poziomu. Dzięki temu montażystów wchodzących wyżej, od samego początku chronią barierki.

***

Prosta drabina drewniana, uniwersalna drabina aluminiowa czy wygodne rusztowanie? Drabina dla malarza powinna być przede wszystkim bezpieczna i niezawodna, dlatego sięgaj po propozycje renomowanych firm.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!