Nagroda „Best Of" w kategorii Wokół domu: Aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec

Co roku redakcja renomowanego niemieckiego magazynu branżowego „Heimwerker Praxis" wybiera grupę produktów, które wyróżniają się wyjątkowymi parametrami użytkowymi, nienaganną jakością wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. Przyznawana nagroda „Best Of" z jednej strony stanowi wyróżnienie dla testowanych w minionym roku produktów, z drugiej natomiast wskazuje, jakie narzędzia z obszaru DIY będą wyznaczać standardy w kolejnych miesiącach. W najnowszej edycji w gronie laureatów znalazło się nasze aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec, wielokrotnie nagradzane w innych konkursach.

KRAUSE rusztowanie ClimTec

ClimTec KRAUSE: Najlepsze rusztowanie dla majsterkowiczów

Rusztowanie ClimTec zostało wyróżnione przez redakcję magazynu „Heimwerker Praxis" jako „Best Of" w kategorii Wokół domu. Świadczy to o wysokiej jakości wykonania sprzętu, a także wyjątkowej jego funkcjonalności. Przyznawane przez redakcję renomowanego magazynu nagrody stanowią podpowiedź dla konsumentów, jakie narzędzia warto rozważyć podczas zakupu, ale są także swego rodzaju motywacją dla producentów do pracy nad innowacyjnością produktów. I dokładnie takie jest nasze rusztowanie ClimTec – innowacyjne, wytrzymałe i gwarantujące bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy.

ClimTec – pomoc wokół domu, jakiej potrzebujesz

Aluminiowe rusztowanie robocze ClimTec dedykowane jest do szybkiego zastosowania zarówno wewnątrz budynku, jak i podczas prac wokół niego. Zostało wykonane w zgodzie z obowiązującą dla rusztowań normą 1004-1 i jest atestowane przez TÜV. Zapewnia pracę na wysokości roboczej do 7 metrów oraz nośność 200 kg/m². Stabilizator w kształcie litery V, poprzez zwiększone podparcie, zapewnia stabilność i pełne bezpieczeństwo prac nawet na dużej wysokości. Zostało to szczególnie docenione przez redakcję magazynu. Po zmontowaniu, rusztowanie w wersji podstawowej można łatwo przemieszczać przez otwory drzwiowe. Co więcej, konstrukcja rusztowania pozwala na ustawienie go bezpiecznie na schodach i innych nierównych podłożach.

System poręczy GuardMatic – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Ale rusztowanie ClimTec zostało docenione przez jury za jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie. Mowa o poręczy wyprzedzającej GuardMatic, która na wyższym podeście montowana jest z poziomu niżej. Stanowi ona połączenie stężenia poziomego, ukośnego oraz listwy kolanowej, tworząc jedną, łatwą w montażu całość. Zmniejsza to znacząco liczbę pojedynczych elementów, co ułatwia transport i przenoszenie rusztowań jezdnych. 6-punktowe mocowanie GuardMatic-System zapewnia maksymalną stabilność na każdej wysokości oraz ułatwia montaż i demontaż konstrukcji rusztowania. Po użyciu, stężenia ukośne mogą zostać w łatwy sposób złożone i zabezpieczone do transportu. Warto również zaznaczyć, że odległość między pomostami w rusztowaniu ClimTec została zmniejszona do 2 metrów.

Podsumowując, wszystkie te innowacyjne rozwiązania doprowadziły do rekomendacji „Best Of” w edycji 2023.


Więcej informacji na temat rusztowania ClimTec 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!