Szybki i bezpieczny załadunek. Co zrobić, gdy nie masz rampy załadunkowej?

Rampa załadunkowa to podstawowy element hal magazynowych oraz punktów dostaw komponentów i odbioru towaru w zakładach produkcyjnych. Niestety, kierowcy często skarżą się na problemy związane z użytkowaniem ramp. W jaki sposób usprawnić załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych? Czy istnieją rozwiązania, które mogą zastąpić rampy załadunkowe? Jakie konstrukcje mobilne wykorzystać? Poniżej przedstawiamy nowoczesne i skuteczne rozwiązania zaprojektowane przez naszych konstruktorów.

Rampa załadunkowa mobilna
Schody mobilne KRAUSE
Jezdna platforma robocza do załadunku i rozładunku
Schody z platformą jezdne

Obsługa magazynu bez rampy załadunkowej – czy to w ogóle możliwe?

Rampy załadunkowe to w wielu przedsiębiorstwach, halach przemysłowych i magazynach standard. Choć w założeniu mają ułatwiać załadunek i rozładunek aut ciężarowych, w wielu przypadkach są źródłem dodatkowego stresu oraz... utrudnień. Wysokość rampy często nie jest dostosowana do różnych typów pojazdów i tym samym komplikuje cały proces załadunku lub rozładunku. Dodatkowo przy tego rodzaju punktach tworzą się zwykle kolejki, a przecież w branży transportowej czas to pieniądz. Aby wyeliminować problemy związane z oczekiwaniem na dostępność rampy, nasi KRAUSE zaprojektowali konstrukcje specjalne, stanowiące doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Tym sposobem powstały specjalne platformy jezdne z regulacją wysokości dedykowane logistyce magazynowej.

Konstrukcje mobilne – bezpieczne i funkcjonalne

Z myślą o branży logistycznej nasi eksperci przygotowali szereg konstrukcji ułatwiających obsługę magazynu. Zaliczamy do nich przede wszystkim platformy robocze jezdne umożliwiające załadunek w niemal każdych warunkach i w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do stacjonarnej rampy, konstrukcje mobilne zostały wyposażone w rolki skrętne z hamulcem, dzięki czemu mogą być przemieszczane w zależności od zapotrzebowania. Platformy jezdne z dodatkową możliwością regulacji wysokości platformy albo sterowane są za pomocą napędu elektrycznego zasilanego akumulatorami – dzięki tego nie muszą być podłączane za pomocą kabla z dostępem do zasilania sieciowego i tym samym zachowują pełną mobilność. W zależności od indywidualnych potrzeb, zarówno oferowane przez nas platformy jezdne robocze, jak i schody mobilne z platformą mogą być dodatkowo wyposażone w listwy ochronne, bariery zabezpieczające czy specjalne antypoślizgowe poręcze – wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. Na tego rodzaju mobilne rampy załadunkowe zdecydowało się już wielu naszych klientów – nie tylko związanych z branżą logistyczną. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza realizacja wykonana dla Hydro Building Systems Germany GmbH.

Konstrukcje mobilne na zamówienie – idealnie dopasowane do potrzeb

Case Study Hydro Building Systems to doskonały przykład na to, jak konstrukcje mobilne mogą być dopasowywane do indywidualnych potrzeb klientów. W tym przypadku zleceniodawca położył szczególny nacisk na zwiększenie bezpieczeństwa załadunku bez wykorzystywania rampy załadunkowej. Wymagania klienta obejmowały także wysoką funkcjonalność: platforma miała być wykorzystywana do bezpiecznego i efektywnego załadunku samochodów ciężarowych przy użyciu wózka widłowego oraz z uwzględnieniem zmiennych warunków atmosferycznych. Specjalny projekt uwzględniał zatem wykorzystanie kraty aluminiowej o antypoślizgowości R13 do budowy podestu roboczego oraz możliwość bezstopniowego regulowania wysokości za pomocą mechanizmu elektrycznego zasilanego akumulatorem. Wszystkie zastosowane modyfikacje sprawiły, że firma Hydro Building Systems Germany GmbH zyskała alternatywę dla tradycyjnej rampy załadunkowej.

Mobilne konstrukcje specjalne – sposób na optymalizację procesu załadunkowego i nie tylko

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, eksperci KRAUSE nieustannie pracują zarówno nad standardowymi rozwiązaniami, jak również nad konstrukcjami tworzonymi na specjalne zamówienie. Do takich konstrukcji specjalnych możemy zaliczyć schody jezdne z platformą, które mogą być wykorzystywane jako schody mobilne nie tylko podczas prac załadunkowych. Zmodyfikowane schody z platformą są także wykorzystywane podczas prac naprawczych i konserwacyjnych pojazdów nie tylko w branży transportowej, ale i magazynowej czy nawet rolniczej. Schody z platformą mogą pomóc w procesie załadunku, ale również ułatwić bezpieczny dostęp do położonych wyżej towarów w magazynie. Z uwagi na wyposażenie w rolki jezdne, schody mobilne mogą być dowolnie przemieszczane w ustawiane w miejscu aktualnego zapotrzebowania. Warto uzupełnić wyposażenie firmy o taką konstrukcję, która zaprojektowana i wykonana będzie na indywidualne zamówienie.

***

Choć rampa załadunkowa jest obowiązkowym elementem dużych obiektów magazynowych, to w przypadku mniejszych zakładów produkcyjnych nie zawsze jest niezbędna. KRAUSE oferuje szereg rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów oraz umożliwiających bezpieczny i efektywny załadunek bez konieczności wykorzystywania ramp.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!