Nowość w ofercie KRAUSE – profesjonalne drabiny do mycia okien

Mycie okien to jedno z podstawowych zadań z długiej listy wiosennych porządków. W tym czasie blasku nabierają okna nie tylko w mieszkaniach oraz w domach jednorodzinnych, ale często również w biurach, siedzibach firm oraz obiektach użyteczności publicznej. O ile z domowymi szybami właściciele budynków rozprawiają się samodzielnie, to czyszczenie wielkoformatowych okien w kilkukondygnacyjnych biurowcach zwykle zleca się fachowcom. I to właśnie z myślą o nich, zaprojektowaliśmy profesjonalną drabinę do mycia okien.

Drabina do mycia okien - stopnie
Drabina do mycia okien - stopnie R13
Drabina do mycia okien - szczeble

Projektowanie drabin dla profesjonalistów

Profesjonaliści spędzający na wysokości dużą część roboczego dnia to niezwykle wymagająca grupa odbiorców. Dlatego drabiny, które projektujemy z myślą o potrzebach fachowców z różnych branż, są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Taka właśnie jest nasza nowość w grupie sprzętów do zastosowań specjalnych – drabina do mycia okien. To lekka i prosta w montażu konstrukcja modułowa, której każdy element został zaprojektowany tak, by usprawnić prace wykonywane nad podłożem, gwarantując użytkownikom komfort prac oraz maksymalny poziom  bezpieczeństwa.

Kilka wariantów drabiny dla różnorakich potrzeb

Drabina KRAUSE do mycia okien to modułowa konstrukcja przystawna składająca się z czterech elementów. Występuje w 3 wariantach wyposażenia: ze stopniami o klasie poślizgowości R13, z profilowanymi stopniami o głębokości 80 mm oraz ze szczeblami. W każdym z wariantów poszczególne elementy drabiny posiadają taką samą liczbę stopni/szczebli. I tak, dolny element jako jedyny występuje w dwóch różnych wysokościach – 2 lub 5 stopni/szczebli. Wyposażony został, podobnie jak w przypadku tradycyjnych drabin przystawnych, w szeroki stabilizator zapewniający stabilne ustawienie drabiny na podłożu. Pozostałe części – dwie środkowe oraz górna w kształcie stożka, występują w wersji z pięcioma stopniami/szczeblami. Poszczególne elementy w łatwy sposób się ze sobą łączy, dostosowując wysokość roboczą do aktualnych potrzeb.

Specjalistyczne wyposażenie – klucz do komfortu i bezpieczeństwa

Projektowanie specjalistycznych rozwiązań do prac na wysokości w naszej firmie zawsze poprzedzone jest analizą potrzeb grupy odbiorców, do której kierujemy dany produkt. Nie inaczej było w przypadku drabiny do mycia okien. Analiza potrzeb użytkowników jasno pokazała, że jedną z kluczowych kwestii jest dla nich łatwy i szybki montaż, także w rozumieniu sprawnego rozsuwania drabiny po powierzchni okna. Zapewnia to górny element zakończony specjalnym mechanizmem, który z jednej strony wyposażony został w podwójna masywną gumową rolkę jezdną – dzięki niej drabinę można oprzeć i suwać bezpośrednio na szybkie, a z drugiej – w gumowy element ze skośnie profilowanymi nakładkami, które z kolei można umieścić na profilu okiennym lub osadzić w narożniku budynku.

Głębokie stopnie w odpowiedzi na wymagania TRBS

Wiele drabin z oferty KRAUSE dostosowanych jest do niemieckich przepisów technicznych TRBS. Przepisy te odnoszą się do drabin jako stanowiska roboczego, przez co muszą być one wyposażone w głębokie, wygodne stopnie. I choć w Polsce takie wymagania nie obowiązują, to modele odpowiadające na wymagania TRBS wprowadzamy także w naszym kraju. Dlaczego? Ponieważ gwarantują użytkownikom większy niż wymagany przepisami komfort i bezpieczeństwo prac. W przypadku naszej drabiny do mycia okien, wymagania TRBS spełniają zarówno profilowane, głębokie na 80 cm stopnie, jak i wersja stopni w klasie R13 z dodatkowymi otworami.

Szczegółową ofertę drabin do mycia okien prezentujemy: https://www.krause-systems.pl/drabina-do-mycia-okien.html.

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!