MPK w Poznaniu z innowacyjnym podestem roboczym KRAUSE

Transport publiczny się zmienia, a my wspieramy miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne na drodze zielonej transformacji. Dzięki nawiązaniu, kilka lat temu, współpracy z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz uczestnictwie w organizowanych przez nią wydarzeniach, jesteśmy na bieżąco z wyzwaniami, z jakim mierzy się branża. A to oznacza, że możemy skutecznie pomagać przedsiębiorstwom komunikacyjnym rozwiązywać problemy związane z organizacją prac serwisowych nowoczesnej floty autobusów. Ostatnie nasze działania skoncentrowane były na Poznań.

Komisja Techniczna IGKM - Poznań
Komisja Techniczna IGKM - Poznań
Komisja Techniczna IGKM - Poznań

W dniach 19-20 października 2023 r. w Luboniu k. Poznania odbyła się Konferencja Techniczna Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Tematem przewodnim było wdrażanie nowych technologii i dostosowanie infrastruktury do obsługi pojazdów transportu miejskiego do obowiązujących przepisów. Z radością przyjęliśmy zaproszenie organizatora do współpracy podczas tego wydarzenia.

Trend eko w transporcie miejskim

Transport publiczny kilka lat temu obrał kurs na ekologię. Proces rozpoczął się od wymiany floty autobusów miejskich z tradycyjnym napędem spalinowym na modele zasilane akumulatorami elektrycznymi. Ale coraz więcej dużych miast zaczyna także wykorzystywać w transporcie publicznym autobusy wodorowe. Taki kierunek rozwoju nakłada na zarządców zajezdni autobusowych konieczność ich modernizacji, czyli dostosowanie infrastruktury do prac serwisowych pojazdów. Poznań swoją drogę z elektromobilności rozpoczął pod koniec 2019 r., kiedy do obsługi pasażerskiej trafiły nowoczesne i przyjazne środowisku autobusy elektryczne. Od tamtej pory MPK w Poznaniu inwestuje w rozwój infrastruktury, czego efektem jest zakup naszego innowacyjnego jezdnego podestu roboczego.

Podesty robocze KRAUSE w obsłudze autobusów elektrycznych

Za nami dwudniowa Konferencja Techniczna Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, podczas której nasi eksperci wystąpili w roli prelegentów. Temat wydarzenia był bardzo bliski naszej działalności – mowa była bowiem m.in. o infrastrukturze zakładów komunikacyjnych. Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność omówić ofertę naszych podestów roboczych do obsługi technicznej zeroemisyjnych autobusów. W prezentacji skoncentrowaliśmy się na:
- funkcjonalności konstrukcji
- unikalnych rozwiązaniach poprawiających bezpieczeństwo mechaników podczas prac serwisowych nowoczesnej floty pojazdów.

Drugiego dnia gościliśmy w zajezdni MPK w Poznaniu, gdzie jeden z podestów mogliśmy zaprezentować „w akcji”. Nasza konstrukcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony członków Komisji Technicznej oraz kierowników zajezdni odpowiedzialnych za organizację pracy oraz obszar BHP.

W kwestii bezpieczeństwa razem możemy więcej

Dzięki zaproszeniu ze strony władz IGKM, było to już kolejne nasze spotkanie ze specjalistami z miejskich zakładów komunikacyjnych w Polsce. Cieszymy się, że nowa grupa ekspertów poznała nasz innowacyjny podest roboczy, które już niebawem stanie się częścią infrastruktury technicznej zajezdni w Poznaniu. 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!