Eksperci KRAUSE na Safety Days 2023 w Gdańsku

Na początku czerwca 2023 r. odbyła się kolejna edycja wydarzenia Safety Days, które tradycyjnie już organizowane jest w Gdańsku przez firmę Rojam. Nasi eksperci ponownie zostali zaproszeni do uczestnictwa w roli prelegentów. Wykorzystaliśmy tę okazję do przedstawienia naszych flagowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort prac na wysokości: aluminiowych drabin, schodków oraz rusztowań jezdnych.

Safety Days 2023 Gdańsk
Safety Days 2023 Gdańsk
Safety Days 2023 Gdańsk

Prace na wysokości – jak poprawić bezpieczeństwo?

Według statystyk przedstawianych przez Państwową Inspekcję Pracy, upadek z wysokości jest przyczyną niemal co trzeciego wypadku śmiertelnego w budownictwie. Ale wypadki podczas prac z wykorzystaniem drabin czy rusztowań zdarzają się także w innych branżach. Wielu z tych nieszczęśliwych zdarzeń można by uniknąć, gdyby pracodawcy oraz pracownicy bezwzględnie stosowali się do obowiązujących zasad BHP. A te, nie są jeszcze w Polsce traktowane z należytą starannością. Aby zmienić świadomość osób pracujących na wysokości, organizowane są różne wydarzenia skierowane zarówno do pracodawców, jak i specjalistów odpowiedzialnych za prawidłową organizację pracy na budowach czy w zakładach przemysłowych. Jednym z nich jest spotkanie Safety Days, którego organizacji podejmuje się co roku firma Rojam.

Safety Days – dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Rozpowszechnianie dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem pracy nigdy za wiele. Z takiego założenia wyszli eksperci ROJAM, którzy podjęli się organizacji cyklicznych spotkań Safety Days. Kierowane są do wszystkich osób zawodowo związanych z obszarem BHP, a do udziału w roli prelegentów organizatorzy zapraszają branżowych partnerów – nasi eksperci kolejny raz mieli okazję znaleźć się w tym gronie.

Podczas tegorocznego, dwudniowego wydarzenia Adrianna Ochman, nasza ekspertka od szkoleń, mówiła temat wymaganych prawem okresowych kontroli technicznych drabin (z czego wynika potrzeba ich wykonywania i czyj jest to obowiązek) oraz przedstawiła aplikację WoSaTec usprawniającą proces kontroli. W drugim dniu swoje wystąpienie miał Krzysztof Pyszka, nasz doradca techniczno-handlowy, który zaprezentował projektowane przez nas konstrukcje specjalne i omówił ich szerokie zastosowanie w różnych branżach.

Pokazy techniczne i prezentacje produktowe

Na naszym stoisku uczestnicy  Safety Days mogli ponadto sprawdzić funkcjonalność naszych flagowych produktów: drabin wolnostojących z dużą platformą, drabin TRBS oraz schodków. Zaprezentowaliśmy także rusztowania jezdne z serii STABILO Professional, z innowacyjną poręczą wyprzedzającą GuardMatic, dokładnie omawiając sposób montażu konstrukcji.
Poza tym, w ciągu dwóch dni uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację sprzętu środków ochrony indywidualnej, wiele ciekawych wystąpień oraz pokazów, np. zrzut manekinów w zabezpieczeniu z wysokości, osobistą ewakuację z sytuacji niebezpiecznych czy ratownictwo poszkodowanych z przestrzeni zamkniętych.
 

Zobaczcie krótką relację z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=kmedZfDPkFw&ab_channel=Rojam

 

 Im więcej takich wydarzeń, tym bezpieczniejsza będzie praca na wysokości!
 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!