Pielęgnacja drewnianej elewacji? Bezpieczne rusztowanie do domu to podstawa

Domy z drewnianą fasadą znów cieszą się popularnością! Nowoczesne technologie sprawiają, że tynk nie jest już jedynym rozwiązaniem dla budynków jednorodzinnych, a wielkoformatowe płyty elewacyjne, kamień, blacha czy właśnie drewno stają się coraz częściej dekoracją bryły. Drewniana elewacja to jednak nie tylko piękna estetyka, ale również obowiązek pielęgnacyjny. O jakich czynnościach należy pamiętać? Czy do prac na wysokości lepiej sprawdzi się drabina podestowa czy rusztowanie do domu? Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat pielęgnacji drewnianej elewacji oraz sprzętu, który warto wykorzystać.

Drewniana elewacja – wymagające wykończenie domu

Elewacje wykonane z drewna sprawiają, że dom nabiera przytulności. Takie wykończenie nasuwa też od razu myśl o komfortowych wnętrzach. Drewniane elewacje w nowoczesnym wydaniu to z kolei połączenie surowej prostoty materiału oraz minimalistycznego wykończenia: deska elewacyjna wykorzystana jako element dekoracyjny pozwala na zaakcentowanie charakterystycznych części budynku. Nie zapominajmy także o właściwościach drewna, które jest bardzo dobrym izolatorem ciepła. Wszystko to sprawia, że na takie wykończenie ścian zewnętrznych decyduje się coraz więcej osób. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z obowiązku, jakim jest regularna konserwacja: wszelkie zniszczenia powinny być niezwłocznie naprawiane, a deski należy regularnie pokrywać impregnatem. Możesz za każdym razem wezwać do pomocy fachowców lub zabrać się do tego osobiście: potrzebny będzie dobry impregnat, wygodne rusztowanie do domu i... odrobina chęci. To prostsze niż może się wydawać!

Podstawowe prace konserwatorskie – wykonaj je samodzielnie

Czyszczenie i impregnacja drewnianej elewacji to dosyć czasochłonne zajęcie, jednak w tym wypadku nie warto iść na skróty – starannie przeprowadzone czynności konserwacyjne to gwarancja, że elewacja zachowa swój wyjątkowy charakter na dłużej! Zacznij od podstawowego mycia za pomocą wody z delikatnym detergentem oraz miękkiej szczotki; usuń ewentualne plamy oraz zacieki. Poszarzałe drewno, przetarcia i rysy na powierzchni, odsłonięte surowe drewno – to wszystko sygnały, że najwyższy czas na impregnację! Pierwszym etapem jest usunięcie starych i łuszczących się powłok farb i lakierów; następnie oczyść powierzchnię i wypełnij większe ubytki. Tak przygotowane deski elewacyjne pokryj profesjonalnym impregnatem do drewna na zewnątrz. W przypadku dużych uszkodzeń zalecamy konsultację ze specjalistą – podpowie, co należy zrobić oraz jakie preparaty sprawdzą się najlepiej. O ile prace na wysokości wzroku możesz bez problemu przeprowadzić stojąc na ziemi, to jednak w przypadku elewacji na wyższych kondygnacjach niezbędny staje się dodatkowy sprzęt; wygodne rusztowanie do domu lub drabina podestowa pozwolą na bezpieczne wykonanie wszystkich czynności. Jaki model wybrać?

Rusztowanie do domu – wygoda i bezpieczeństwo, w które warto zainwestować

Planujesz wykonywać długotrwałe prace na dużej wysokości? Aluminiowe rusztowanie systemowe do domuto najlepszy wybór. Po ten model sięgają profesjonaliści z branży budowlanej i wykończeniowej – teraz możesz wykorzystać je także we własnym domu. Duża powierzchnia robocza pomieści Ciebie oraz puszki z impregnatem, wiadro z wodą i szczotkę do czyszczenia elewacji – w ten sposób masz wszystkie potrzebne narzędzia pod ręką. Podczas wyboru rusztowania zwracaj uwagę na rolki jezdne z hamulcem, które zagwarantują bezpieczne ustawienie konstrukcji. Rusztowanie składaneto z koleikompromis pomiędzy wygodą użytkowania i niewielkim rozmiarem; przygotujesz je do użytkowania w zaledwie kilku ruchach, a po zakończonej pracy możesz je po prostu złożyć i przechowywać w garażu lub składziku. Bezpieczne, stabilne rusztowanie to podstawa: produkty KRAUSE to najwyższe standardy i jakość, której możesz zaufać!  

Jeśli nie rusztowanie a drabina – to jaka?

Do czyszczenia i impregnacji elewacji na niższym poziomie możesz z powodzeniem wykorzystać stabilną drabinę . Wybrane modele aluminiowych drabin przegubowych KRAUSE można wykorzystywać jak wygodny podest roboczy. Drabina podestowa to konstrukcja, do której wykorzystywana jest drabina przegubowa 4x3 szczeble oraz dodatkowa platforma robocza. Prosty i zarazem lekko pracujący system ryglowania przegubów pomaga w łatwym i szybkim skonfigurowaniu  każdego ustawienia i chroni przed złożeniem podestu w trakcie pracy. Niezawodna drabina podestowa KRAUSE to różnorodność ustawień oraz elastyczność zastosowań: przyda Ci się nie tylko do konserwacji drewnianej elewacji, ale również rozmaitych prac na zewnątrz budynku.

Kompaktowe rusztowanie do domu – systemowe, składane – czy przegubowa drabina, którą możesz szybko przekształcić w stabilną platformę? Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, jedno jest pewne: KRAUSE to najlepszy towarzysz pracy, z którym zadbasz o drewnianą elewację swojego domu.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!