Nowoczesne drabiny – sięgaj wyżej bez żadnych problemów

Bez drabiny trudno byłoby wykonać jakiekolwiek prace na wysokości. Dlatego znajduje się ona na czele listy ze sprzętem, jaki musi się znaleźć w domowym warsztacie narzędziowym. Jako drabinę domową warto wybrać taką, która wykonana została z aluminium – jest lekka, a przy tym wytrzymała. Łatwo ją przenosić, a użytkownikowi daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Nowoczesne drabiny bezdyskusyjnie łączy jedno – duża wysokość robocza. Co je dzieli? Różna konstrukcja i możliwości wykorzystania. Czym więc charakteryzują się poszczególne typy drabin i którą z nich dobrać do swoich potrzeb?

Nowoczesna drabina
Drabina przegubowa CORDA
Drabina wielofunkcyjna CORDA
Klasyczna drabina przystawna CORDA

Drabina wielofunkcyjna – jeden model, wiele funkcji

Czy jedna drabina może być wykorzystywana na wiele sposobów? Owszem! Trzyelementowa drabina wielofunkcyjna to odpowiedź na potrzeby osób zainteresowanych szerokim wachlarzem zastosowań. Nowoczesna drabina wielofunkcyjna może być wykorzystywana jako przystawna, wolnostojąca z wejściem z dwóch stron, ale także jako wolnostojąca z wysuwanym dodatkowym elementem. Możesz także zdecydować się na specjalny model do rozstawiania na schodach – przyda się podczas wszystkich prac porządkowo-remontowych w obszarze klatki schodowej. Drabina wielofunkcyjna to rozwiązanie często wybierane przez ekipy budowlane i remontowe, konserwatorów i fachowców pracujących na wysokości. Teraz możesz skorzystać z ich doświadczenia i wybrać ją także na użytek domowy, szczególnie jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym. To drabiny wyposażone w antypoślizgowe stopki, system AutoSnap – zaczepy zabezpieczające przed rozsuwaniem się drabiny oraz szeroki stabilizator, co znacząco ułatwia zachowanie równowagi podczas użytkowania. Jeśli szukasz drabiny, która zapewni wysokość roboczą do blisko 11 metrów oraz zależy Ci na dużej funkcjonalności, drabina wielofunkcyjna będzie najlepszym wyborem.

Przegubowa drabina aluminiowa – sprzęt do zadań specjalnych

Drabina przegubowa to także konstrukcja o wielu zastosowaniach. Choć na pierwszy rzut oka wygląda raczej niepozornie, niech nie zwiodą Cię niewielkie wymiary po złożeniu – nowoczesna drabina przegubowa może być przekształcona w drabinę przystawną lub wolnostojącą, a modele w wersji 4x3 szczeble – także w wygodny pomost roboczy, który idealnie sprawdzi się podczas prac na niewielkiej wysokości. Aluminiowy podest umożliwia wykonywanie prac bez konieczności przestawiania co chwilę drabiny w ustawieniu wolnostojącym, a do tego pomieści wszystkie potrzebne materiały. Innowacyjny system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania zapewnia szybką i bezproblemową obsługę. Po złożeniu drabina przegubowa zajmuje niewiele przestrzeni, więc bez problemu znajdziesz dla niej miejsce w schowku lub ciasnym garażu.

Drabina przystawna – prosty model w nowoczesnym wydaniu

Drabina przystawna jest modelem bardzo łatwym w obsłudze. Nie trzeba jej składać i rozkładać, a po zakończonej pracy po prostu ustaw ją pod ścianą lub zawieś haku. Decydując się na drabinę przystawną możesz wybrać model jednoelementowy lub rozsuwany składający się z dwóch części – dzięki temu zyskasz jeszcze większą wysokość roboczą. Nowoczesne drabiny przystawne zostały wyposażone w antypoślizgowe stopnie lub szczeble, podłużnice o dużym przekroju ze wzmocnionego aluminium oraz szerokie stabilizatory. Jeśli potrzebujesz drabiny umożliwiającej wykonywanie prac na dużej wysokości, klasyczna drabina przystawna w odświeżonym wydaniu znacząco ułatwi realizowanie zadań.

Akcesoria do drabin – dodatki, które zwiększają bezpieczeństwo

Nowoczesne drabiny mogą być wyposażone w różnorodne akcesoria zwiększające funkcjonalność i bezpieczeństwo prac. Zainwestuj w praktyczną półkę, która pomieści wszystkie niezbędne narzędzia, wybierz szpice, dzięki którym drabinę ustawisz stabilnie na grząskim trawniku, postaw na przedłużenie podłużnicy z możliwością regulacji wysokości. Dzięki akcesoriom dodatkowym, wybrana przez Ciebie drabina stanie się niezwodnym sprzętem idealnie dopasowanym do Twoich potrzeb.

***

Drabina aluminiowa to wytrzymały sprzęt wysokiej jakości, który umożliwia pracę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, zapewnia dużą wysokość roboczą oraz jest gwarantem bezpiecznych prac. Nowoczesna drabina wielofunkcyjna, przegubowa czy przystawna? Przedstawiliśmy spektrum ich możliwości i zalety, lecz ostateczny wybór należy oczywiście do Ciebie!

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!