Świąteczne dekoracje domu – choinka to podstawa!

Uwielbiasz świąteczny klimat i niecierpliwie czekasz na moment wyjmowania z szaf wszystkich świątecznych dekoracji domu? Nie jesteś sam! Czasem nie trzeba wiele, by osiągnąć wyjątkowy nastrój – wystarczy ozdobny wieniec na stół, kilka zabawnych dekoracji, światełka... i obowiązkowo choinka! Poniżej podpowiadamy, jakie ozdoby są w tym sezonie najmodniejsze oraz jak przystroić wnętrze – nawet jeśli w tym roku nie zdecydujesz się na tradycyjne drzewko bożonarodzeniowe.

Świąteczne dekoracje w domu – przede wszystkim choinka

Trudno wyobrazić sobie świąteczne dekoracje domu bez tradycyjnej choinki, prawda? To jak duże drzewko stanie w Twoim domu zależy wyłącznie od Ciebie! Jeśli jednak zdecydujesz się na choinkę sięgającą sufitu, pamiętaj o przygotowaniu lekkiej drabiny domowej, która pomoże bezpiecznie zawiesić bombki i inne ozdoby na najwyższych gałązkach. Jeśli wciąż nie jesteś posiadaczem drabiny domowej – aluminiowe modele sprawdzą się w tej roli zdecydowanie najlepiej. Są lekkie, a przy tym wyjątkowo wytrzymałe. Do użytku wewnątrz pomieszczeń świetnie sprawdzą się drabiny wolnostojące: możesz ustawić je w dowolnym miejscu mieszkania czy domu bez konieczności opierania o ścianę. Co więcej, takie modele często są wyposażone z funkcjonalne półki zintegrowane z pałąkiem bezpieczeństwa, dzięki czemu wszystkie potrzebne ozdoby choinowe można mieć pod ręką.

Ubieranie choinki to wyjątkowy moment dla wszystkich domowników. Zadbaj o to, by nawet najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż rodzinne dekorowanie drzewka. Z myślą o maluchach warto kupić stabilną, niewysoką drabinkę domową, dzięki której dosięgną do wyżej położonych gałązek. Dopilnuj jednak, by korzystały z niej tylko w Twojej obecności!

Ale lekka drabina domowa to również duża pomoc w trakcie przedświątecznych porządków. Zamiast tworzyć chwiejne konstrukcje z krzeseł i taboretów, rozstaw wygodną drabinkę domową i bez obaw o własne bezpieczeństwo wycieraj kurze, myj okna i wieszaj w nich czyste firanki.

A może stroik?

Duża choinka bogato obwieszona światełkami i ozdobami to nie Twoja bajka? Alternatywą dla osób, które z jakichś powodów nie zdecydują się na duże drzewko mogą być mniejsze dekoracje, jak wieńce i stroiki. Te pierwsze najlepiej będą się prezentować na wejściowych drzwiach. Z powodzeniem jednak możesz je także ułożyć na stole czy komodzie. Ozdobiony subtelnymi lampkami, świecami czy małymi bombkami nada wnętrzu wyjątkowy klimat. Dobrym pomysłem będzie także przygotowanie kilku stroików w podobnej kolorystyce i zbliżonym stylu, które położymy na toaletce w sypialni, powiesimy nad kuchennym stołem lub na karniszu w salonie. Przy ich zawieszaniu mogą znów się przydać wolnostojące drabiny dwustronne: są wygodne i stabilne, a po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Pamiętajcie, że drabinka domowa powinna być lekka, by każdy z domowników mógł z łatwością ją przenosić i wieszać bo zakończonej pracy. W tej roli najlepiej sprawdzą się drabiny domowe aluminiowe – wykonane z lekkiego materiału i zarazem bardzo stabilne.

Ozdabianie okien – sposób na piękne dekoracje wewnątrz i na zewnątrz

Dekorowanie okien na święta staje się coraz popularniejsze: to prosty sposób na to, by cieszyć się ozdobami nie tylko we wnętrzu domu, ale również na zewnątrz. Puść wodze fantazji i udekoruj okna w swoim salonie lub sypialni – stworzysz w ten sposób wspaniały świąteczny klimat! Doskonałą ozdobą jest kurtyna świetlna, przymocowana do karnisza. Aby ją powiesić, kolejny raz potrzebna będzie lekka drabina domowa lub niewielkie schodki składane – stabilne i wygodne. W oknach możesz powiesić także wieńce, ustawić na parapecie stroiki i krasnale lub przygotować dekorację z bombek i kolorowych łańcuchów. Im więcej błyszczących ozdób, tym piękniej będą odbijać światło, a rozświetlone okno przykuje uwagę także z zewnątrz. A skoro o dekoracjach zewnętrznych mowa – masz już pomysł, jak udekorować dom i ogród? Jeśli nie, mamy dla Ciebie kilka inspiracji!

Świąteczne dekoracje domu i ogrodu – postaw na światełka

Kolorowe lampki to oczywiście najlepsza świąteczna ozdoba – pięknie prezentują się zarówno w dzień, jak i w nocy oraz wspaniale rozświetlają otoczenie domu. Podczas dekorowania skup się przede wszystkim na dekoracji drzwi wejściowych i frontowej ścianie budynku. Ozdobiony lampkami ganek to doskonałe powitanie domowników i gości oraz świąteczny akcent, na który każdy zwróci uwagę! Podstawą dekoracji będą światełka oraz gałązki jedliny: możesz spleść je w jeden długi łańcuch lub zawiesić świetlną kurtynę pod dachem. Ostrożnie na schodach! Pamiętaj, że nie wolno stawiać na nich zwykłej drabiny. Jaka drabina na schody sprawdzi się najlepiej? Zdecydowanie model przegubowy z regulacją długości podłużnic. Jeśli masz do dyspozycji wyłącznie drabinę domową aluminiową, rozstaw ją tak, by obie części znajdowały się na tym samym poziomie. Nawet najpiękniejsza dekoracja nie jest warta tego, by ryzykować dla niej zdrowie!

Dobrym pomysłem na ozdobienie ogrodu będzie także powieszenie lampek na płocie lub krzewach znajdujących się przed domem. Pięknie oświetlone jodły, które zauważysz z okien salonu to niestandardowa alternatywa dla tradycyjnej choinki.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!