Mała drabinka czy schodki do domu – które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Trudno wyobrazić sobie domowy warsztat bez drabiny. Przydaje się podczas prac porządkowych, napraw oświetlenia czy prowadzonego własnymi siłami niewielkiego remontu. Do jej posiadania nie trzeba więc przekonywać żadnego właściciela domu. Ale czy drabinka to jedyne rozwiązanie, jakie powinniśmy rozważyć planując prace nad podłożem? Niekiedy w codziennych obowiązkach dobrze sprawdzą się schodki do domu – bez problemu schowamy je w niewielkiej szafce i będziemy mieć zawsze pod ręką.

Kiedy przyda nam się drabinka do domu?

Posiadaczom domu jednorodzinnego z ogrodem trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez drabiny na posesji. Wymiana żarówek, mycie okiem, gruntowne sprzątanie szafy – wykonywanie prac porządkowo-remontowych często wymaga zagwarantowania sobie dostępu do miejsc zlokalizowanych na wysokości. Zakres prowadzonych w domu prac jest oczywiście szeroki, ale jeśli bliżej nam do majsterkowicza niż profesjonalisty korzystającego z bardziej zaawansowanych rozwiązań – drabina wolnostojąca jest tym, czego potrzebujemy.

Mała drabinka wolnostojąca charakteryzuje się kompaktową formą, lekką konstrukcją oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami – to wszystko zapewnia łatwość jej obsługi i komfort użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem do domu wydają się być drabinki aluminiowe – lekkie, a przy tym wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, mogą być więc bez obaw wykorzystywane także do prac wokół domu. Firma KRAUSE ma w swojej ofercie szeroką gamę takich modeli, jest zatem w czym wybierać. Największym zainteresowaniem cieszą się te z wejściem z jednej strony – dla bezpieczeństwa użytkowników, którzy na wysokości nie czują się pewnie, zostały wyposażone w wysoki pałąk bezpieczeństwa. W wielu oferowanych modelach został on dodatkowo zintegrowany z praktyczną półką na narzędzia lub niezbędne akcesoria, dzięki czemu konieczność wchodzenia i schodzenia z drabiny może być ograniczona do minimum.

Niewielki metraż? Postaw na schodki do domu!

Inaczej niż mieszkańcy domów do wyboru drabiny powinni podejść właściciele niewielkich mieszkań w bloku. W tym przypadku, każdy zakup w kwestii sprzętów domowego użytku musi być dobrze przemyślany. Lokatorzy mieszkań, w przeciwieństwie do właścicieli prywatnych posesji, nie mogą sobie pozwolić na zakup wielu urządzeń, których nie będą mieli gdzie przechowywać. Mniejsza kubatura pomieszczenia to również mniejszy zakres prac prowadzonych wysoko nad podłożem – dlatego idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji wydają się być schodki aluminiowe składane.

Niewysokie schodki do domu, to znakomita alternatywa dla ciągle niestety popularnych, ale mało stabilnych krzeseł lub taboretów. Te ostatnie pomogą nam podczas sięgania potrzebnych akcesoriów z wysokich półek lub szaf, ale w trakcie korzystania narażają nas na upadek. Dlatego zamiast ryzykować zdrowie warto postawić na pewne rozwiązania w postaci składanych schodków dwustronnych lub schodków montażowych – jeśli oczywiście mamy miejsce na przechowywanie nieskładanej konstrukcji. Przy krótkotrwałych pracach na niedużych wysokościach oraz w codziennych domowych czynnościach sprawdzą się doskonale.

Ergonomia i bezpieczeństwo

Firma KRAUSE ma w swojej ofercie produkty wyróżniające się lekką oraz wytrzymałą konstrukcją, a także niewielkimi wymiarami, dzięki czemu mogą być one zawsze pod ręką, gotowe do natychmiastowego użycia. Schodki aluminiowe składane zmieszczą się w szafie, szafce, czy w niewielkiej wnęce. 

Wartą do rozważenia propozycją są też niewielkie, aluminiowe podesty robocze – to doskonałe rozwiązanie w przypadku prac wymagających większej, a przez to bardziej komfortowej platformy roboczej. W modelach KRAUSE o bezpieczeństwo podczas użytkowania dbają antypoślizgowa powierzchnia oraz zintegrowana blokada zapobiegająca samoczynnemu złożeniu się produktu.

Drabinka do domu czy schodki? Oto jest pytanie

Wybierając drabinę lub schodki do domu musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań – jak często będziemy korzystać z urządzenia, do jakich prac będzie nam służyło oraz jaka jest nasza ogólna sprawność fizyczna. Każda, nawet z pozoru mało znacząca funkcjonalność może okazać się niezwykle pomocna w codziennym użytkowaniu sprzętu. Warto wybierać rozwiązania sprawdzonych producentów takich jak KRAUSE – niezależnie od wybranego produktu otrzymujemy wysoką jakość wykonania oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!