Serwis naczep typu silos – poznaj przydatne rozwiązania KRAUSE

Choć w zasadzie w każdej branży czas ma duże znaczenie, w przypadku transportu i spedycji jest on kwestią naprawdę kluczową. Sprawna obsługa pojazdów, szybka i efektywna konserwacja oraz usuwanie awarii mają bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie przestojów, terminowe dostarczenie towaru, a zatem i niwelowanie strat. Tu zdecydowanie czas to pieniądz! Nie inaczej ta kwestia wygląda w przypadku naczep silos – konserwacja oraz serwis i obsługa powinny przebiegać nie tylko szybko, ale i efektywnie. Jakie rozwiązania KRAUSE ułatwią dostęp do naczepy silos, serwis i konserwację? Sprawdź!

Naczepa silos serwis
Naczepa silos konserwacja
Drabina do obsługi naczep typu silos i cystern
Stacjonarne schody z platformą do obsługi silosów

Cysterna czy naczepa silos? Konserwacja, obsługa i serwis

Wydawać by się mogło, że cysterna i naczepa silos to w zasadzie to samo – różnice są naprawdę znaczące. Cysterny wykorzystywane są przede wszystkim do przewozu towarów płynnych, natomiast naczepy silos – do materiałów sypkich i pylistych. Wszystkie produkty występujące w formie proszku czy granulatu, miałkie, pylące i higroskopijne wymagają specjalistycznych pojazdów do transportu. W tej roli najlepiej sprawdzą się naczepy silos ze zbiornikami leżącymi – rozładowywane pneumatycznie oddolnie, oraz zbiornikami podnoszącymi (tu rozładunek obywa się poprzez tzw. kiprowanie, czyli uniesienie zbiornika na specjalnym podnośniku hydraulicznym). W przypadku cystern opróżnianie odbywa się za pomocą systemu węży – i to kolejna różnica, dzięki której już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, czy jest to cysterna, czy naczepa silos. Konserwacja pojazdów odbywa się w zasadzie w podobny sposób, przy czym należy tu wspomnieć, że zarówno cysterny, jak i naczepy silos przeznaczone do przewozu produktów spożywczych wymagają  zachowania ścisłych norm. W obu przypadkach – niezależnie czy jest to cysterna, czy naczepa silos, serwis powinien przebiegać szybko i bezproblemowo, dlatego kluczową kwestią jest dobór odpowiednich rozwiązań. Które z naszych propozycji sprawdzą się tu najlepiej?

Drabina do obsługi naczep typu silos i cystern – szybki dostęp do wszystkich części pojazdu

Wolnostojąca drabina jezdna to nasza odpowiedź na potrzeby wszystkich kierowców, mechaników i innych pracowników, którzy chcą szybko dostać się do wszystkich części naczepy silos. Serwis wymaga niekiedy wykonywania pracy na wysokości, a w takim wypadku zdecydowanie nie sprawdzą się prowizorki czy klasyczne drabiny rozstawne. Profesjonalna drabina do obsługi naczep typu silos dostępna w naszej ofercie to mobilne rozwiązanie umożliwiające szybkie dotarcie do części pojazdu wymagających naprawy. Łatwa regulacja wysokości w pionie za pomocą korby i zębatki (wyposażonej w dodatkową blokadę) oraz specjalny uchwyt do przesuwania urządzenia pozwala na bezproblemową obsługę. Jednocześnie drabina zabezpieczona jest przed niezamierzonym przestawieniem oraz niekontrolowanym ześlizgnięciem się jej górnej części. Wysunięta platforma sprawia, że drabina nie musi być podsuwana bezpośrednio pod naczepę. Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli na szybką, bezproblemową i jednocześnie kompleksową obsługę naczep i cystern, specjalna drabina do obsługi pojazdów wielkogabarytowych będzie strzałem w dziesiątkę.

Schody jezdne z platformą – mobilna platforma robocza do naczep i nie tylko

 

Z myślą o dużych centrach logistycznych, profesjonalnych warsztatach oraz innych punktach obsługi naczep typu silos wprowadziliśmy do naszej oferty specjalne stacjonarne platformy robocze umożliwiające pracę na różnych wysokościach. Standardowo są one wykonane z aluminium ryflowanego, a w zależności od indywidualnych potrzeb mogą być dodatkowo wyposażone w drzwi wahadłowe, pojemnik na narzędzia, opuszczane barierki i inne rozwiązania. Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić u nas konstrukcje specjalne tworzone na zamówienie: przykładem takiej realizacji do obsługi pojazdów silosowych mogą być stacjonarne schody z platformą wykonane dla koncernu HeidelbergCement AG. To firma produkująca i dystrybuująca cement oraz kruszywa, której pracownicy – podczas napełniania pojazdu za każdym razem muszą wchodzić na naczepę, by podłączyć odpowiednią instalację. Zastosowanie specjalnej konstrukcji nie tylko poprawiło bezpieczeństwo pracowników, ale również zwiększyło efektywność ich pracy. Zastanawiasz się, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się u Ciebie? Skontaktuj się z nami – nasi projektanci przedstawią szczegółowo wszystkie możliwości oraz pomogą w wyborze tych, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

***

Szybka i efektywna obsługa oraz konserwacja i serwis pojazdów silosowych jest kluczowa dla wszystkich firm związanych z branżą transportową. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnorodnych rozwiązań do obsługi naczep silosów, cystern oraz innych pojazdów wielkogabarytowych.

Czytaj także:  obsługa cysterny i konserwacja – jakie rozwiązania wybrać ?

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!