Podest, rusztowanie czy platformy jezdne – które z konstrukcji specjalnych KRAUSE ułatwią serwis autobusów miejskich?

Niezawodna, w pełni sprawna flota to podstawa funkcjonowania branży transportowej – zarówno w przypadku przewozu towarów, jak i w komunikacji publicznej. Konieczność przeprowadzania regularnych prac konserwacyjnych oraz napraw sprawia, że firmy decydują się na specjalistyczne rozwiązania ułatwiające organizację stanowisk roboczych dla ekip serwisowych pojazdów. W skład ich wyposażenia wchodzą między innymi podesty, rusztowania czy platformy jezdne. KRAUSE od wielu lat współpracuje z branżą transportową. Nasi specjaliści projektują dedykowane rozwiązania na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów. Jakie rusztowanie, podest roboczy lub platforma sprawdzą się najlepiej w transporcie miejskim? Podpowiadamy!

Nowoczesne autobusy miejskie z osprzętem na dachu
Platforma jezdna z regulacją wysokości
 Dwustronne stanowisko robocze do prac przy dachu
 Podest roboczy jezdny - rusztowanie - do prac przy dachu

Prace na wysokości w branży transportowej – serwis i nie tylko

Wszelkiego rodzaju podesty stacjonarne oraz mobilne w przypadku komunikacji miejskiej znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas prac serwisowych. Nowoczesne autobusy elektryczne posiadają akumulatory umiejscowione na dachu – to rozwiązanie nie jest jednak jeszcze zbyt popularne na polskich drogach, na których dominują przede wszystkim pojazdy z konwencjonalnym napędem. Te z kolei w części dachowej wyposażone są w klimatyzatory wymagające regularnej konserwacji – zwłaszcza w okresie letnim. Istotną kwestią jest także mycie autobusów, do którego zwykła drabina wolnostojąca nie wystarczy – znaczącym ułatwieniem będzie profesjonalne stanowisko robocze wyposażone w podesty stacjonarne, platformy jezdne i inne ułatwienia dostępu, takie jak regulowane rusztowania jezdne z dostępem od burty pojazdu.

Stanowisko robocze do serwisowania pojazdów – tu kluczowa jest organizacja

W przypadku komunikacji miejskiej każda minuta jest na wagę złota – nie tylko w kwestiach związanych z rozkładem jazdy! Każde wyłączenie pojazdów z eksploatacji powinno być skrócone do minimum, aby autobus wrócił na drogi jak najszybciej. Z tego względu stanowisko robocze powinno być wyposażone we wszystkie niezbędne rozwiązania ułatwiające dostęp do poszczególnych elementów pojazdu – zarówno podest, rusztowanie czy platforma umożliwiająca prace w obrębie dachu, jak i jezdne pomosty do pracy w kanałach obsługowych znacząco skracają czas napraw czy prac konserwacyjnych. Równie ważną kwestią jest bezpieczeństwo – pracowników obsługujących stanowisko roboczeoraz późniejsze, dotyczące użytkowników miejskich autobusów. Tu nie ma miejsca na prowizoryczne rozwiązania! Profesjonalne rusztowania, podesty robocze czy platformy jezdne zapewniają bezpieczeństwo pracownikom, który mogą dzięki temu wykonywać swoje obowiązki skutecznie, bezproblemowo i z dbałością o wszelkie szczegóły, co z kolei znacząco przekłada się na bezpieczeństwo pasażerów. Nic zatem dziwnego, że wiele przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z nami i wybiera konstrukcje specjalne do obsługi autobusów miejskich, często tworzone na indywidualne zlecenie.

Podesty stacjonarne i mobilne – rozbudowane konstrukcje do zadań specjalnych

W naszej ofercie podstawowym rozwiązaniem dedykowanym serwisowi i konserwacji autobusów są podesty stacjonarne uniwersalne, wyposażone w szerokie, mocowane na stałe platformy robocze z aluminium. Schody zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić dostęp na platformę od strony czołowej, bocznej lub równolegle. Podesty stacjonarne KRAUSE dostępne są w długości dopasowanej do wymagań, a opcjonalnie mogą być wyposażone w przyłącza zewnętrzne. Podwieszane platformy robocze do prac przy dachu to z kolei rozwiązanie zapewniające wolną przestrzeń pod pomostami roboczymi. Taki podest-rusztowanie umożliwia bezproblemowy dostęp do pojazdu bez utraty przestrzeni roboczej, dzięki czemu pracownicy mogą przeprowadzać kompleksowe prace serwisowe lub konserwacyjne nie tylko w obrębie dachu, ale również bocznych części pojazdu. Im wyższe wymagania, tym bardziej złożone rusztowanie. Podest roboczy powstały na zlecenie firmy In-der-City-Bus to doskonały przykład na to, jak dodatkowe elementy mogą wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo, ale również efektywność pracy. Wprowadzenie możliwości regulacji wysokości pozwoliło na idealne dopasowanie platform do kształtu pojazdu – nie bez powodu takie konstrukcje to jedna z lepszych inwestycji w wyposażenie stanowiska roboczego.

Podest, rusztowanie? Konstrukcje specjalne – to się opłaca!

Przykład firmy In-der-City-Bus czy realizacji powstałej na potrzeby HEAG mobilo GmbH & Co KG wskazuje jasno – dla naszych specjalistów nie ma rzeczy niemożliwych! Wychodząc naprzeciw wymagającym klientom proponujemy rozwiązania tworzone na specjalne zamówienie. Podesty z możliwością regulacji wysokości, stanowisko robocze z systemem suwnicowym oraz drabiny ewakuacyjne to tylko niektóre z propozycji znacząco usprawniających i ułatwiających pracę. Jeśli zależy Ci na rozwiązaniach szytych na miarę – nasze konstrukcje specjalne to strzał w dziesiątkę!

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!