Jesienne porządki w domu – w jaki sprzęt warto się wyposażyć?

Coraz chłodniejsze wieczory i poranki, krótsze dni, opadające z drzew liście... Jesień idzie – nie ma na to rady! A skoro nie możemy z nią walczyć, pora zaakceptować zmianę pory roku i przygotować się na jesienne porządki w domu. Podczas generalnego sprzątania przyda się sprawdzony, niezawodny sprzęt – czego potrzebujesz, by ułatwić sobie jesienne sprzątanie domu? Podpowiadamy!

Jesienne porządki w domu
Generalne porządki w domu
 Drabina teleskopowa do ustawienia na schodach
Porządki domowe z drabiną wolnostojącą
Jesienne sprzątanie domu

Jesienne porządki w domu? Drabina to podstawa!

Generalne porządki w domu przed zimą to coś więcej niż tylko pucowanie łazienki czy odkurzanie szafek – tu naprawdę warto mieć pod ręką profesjonalny sprzęt! Przede wszystkim zaplanuj porządki domowe w taki sposób, by wykonać wszystkie prace, których nie wykonuje się podczas zimowych miesięcy. Jesienne porządki w domu powinny zatem obejmować porządkowanie garderoby, odkurzanie trudniej dostępnych miejsc, mycie okien nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz, a co gorliwsi mogą także rozszerzyć jesienne sprzątanie domu o malowanie ścian, zwłaszcza tych w korytarzach. Warto odświeżyć dom po intensywnym lecie i jednocześnie przygotować go na nadejście zimy: domowe porządki są świetną okazją do sprawdzenia stanu okien i ich szczelności przed nadchodzącą zimą, wykonania drobnych napraw oraz wymianę garderoby z letniej na zimową, podczas której zwykle sięgamy najwyższych półek w szafie.

Podczas jesiennego sprzątania domu zdecydowanie przyda się sprzęt do pracy nad podłożem – w tej roli najlepiej sprawdzi się drabina wolnostojąca z wejściem z jednej strony. Jest lekka, szybko się rozkłada, jej przechowywanie nie zabiera dużo miejsca, a zatem możesz ją mieć zawsze pod ręką. Warto wybierać modele z dużą górną platformą oraz wysokim pałąkiem bezpieczeństwa, który w nowoczesnych modelach zintegrowany jest z funkcjonalną półką na niezbędny podczas pracy sprzęt oraz akcesoria. Dzięki tym rozwiązaniom, podczas generalnych porządków w domu drabiny wolnostojące gwarantują wysoką funkcjonalność oraz duże poczucie bezpieczeństwo, nawet mało doświadczonym użytkownikom.

Drabina do prac na zewnątrz – gdy jesienne porządki obejmują nie tylko dom

Gdy przychodzi czas na jesienne porządki w domu, mieszkańcy bloków i kamienic to prawdziwi szczęściarze – muszą uporządkować jedynie wnętrza i ewentualnie balkony. W przypadku domów jednorodzinnych sprawa jest bardziej złożona, ponieważ należy zaplanować także jesienne porządki wokół budynku i w ogrodzie. I to nie byle jakie – to ostatni dzwonek, by wyczyścić rynny, skontrolować stan dachu, zabezpieczyć rośliny czy zakonserwować altanę. Wiele prac odbywa się również na ganku lub tarasie, a w tym wypadku najlepiej sprawdzi się przegubowa drabina teleskopowa do ustawienia na schodach. Powód jest prosty – tradycyjnych modeli drabin wolnostojących nie wolno użytkować na schodkach, natomiast model teleskopowy z powodzeniem daje taką możliwość. Co więcej, przegubowa drabina teleskopowa może być przekształcona w model wolnostojący dwustronny lub drabinę przystawną, jeśli potrzebujemy dotrzeć do wyżej położonych miejsc.

Schodki składane – alternatywa dla drabiny

Nie masz czasu na generalne porządki w domu? Nie przepadasz za całodniowymi porządkami domowymi i wolisz sprzątać systematycznie mniejsze partie domu? A może po prostu Twoje mieszkanie nie jest aż tak wysokie i jesienne porządki w domu nie wymagają zastosowania profesjonalnej drabiny? Do prac na mniejszej wysokości polecamy schodki składane: to bezpieczna alternatywa nie tylko dla dużej i nieporęcznej drabiny, ale również wszelkiego rodzaju stołków, krzeseł i innych prowizorycznych rozwiązań. Nasze praktyczne schodki zostały wyposażone w zintegrowane blokady zabezpieczające przed nieplanowanym złożeniem, antypoślizgowe stopnie oraz profilowane stopki, które nie uszkadzają podłogi. Składane schodki po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu mogą być zawsze pod ręką. Polecamy je także jako rozwiązanie dla emerytów: w końcu seniorzy również zajmują się porządkami domowymi, podczas których część prac wykonuje się na wysokości. Zadbaj o to, by mogli bezpiecznie sięgać do wyżej zawieszonych szafek, karniszy czy żyrandoli.

A po skończonych generalnych porządkach w domu…

Jeśli udało Ci się zakończyć z powodzeniem jesienne sprzątanie domu, pora zabezpieczyć sprzęt używany w sezonie letnim. Jeśli chodzi o drabiny, warto mieć je pod ręką na wypadek niespodziewanych awarii czy prac na wysokości. Z drugiej jednak strony zimą rzadziej sięgamy po ten sprzęt – jak zatem znaleźć kompromis? Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne haki i uchwyty pozwalające na wykorzystanie ścian i sufitu do zawieszania drabin – dzięki temu nawet w niewielkim schowku drabina będzie pod ręką i zarazem nie będzie przeszkadzała w codziennym korzystaniu z pomieszczenia. Co ważne, bezpieczne przechowywanie drabiny to również zabezpieczenie jej przed kradzieżą, dlatego jeśli chcesz trzymać ją na zewnątrz lub w składziku bez żadnego zamka, wybierz uchwyt z możliwością zamykania, który znajdziesz w naszej ofercie - tak na wszelki wypadek.

***

To już ostatni dzwonek, by zaplanować tegoroczne jesienne porządki w domu. Zanim przystąpisz do generalnego sprzątania, zadbaj o sprzęt i akcesoria. Wielofunkcyjna, uniwersalna drabina czy poręczne i praktyczne schodki składane? Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg propozycji umożliwiających bezpieczne i komfortowe wykonywanie sezonowych porządków, ale nie tylko.

Czytaj także:  jak dbać o ogród zimowy.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!