Jakie rusztowanie jezdne sprawdzi się najlepiej – poznaj opinie fachowców z różnych branż

Niezawodne i bezpieczne, czyli po prostu dobre rusztowania to sprzęt na wagę złota – i to w wielu branżach! Najlepsze rusztowania znacząco usprawniają pracę i jednocześnie zapewniają pracownikom bezpieczeństwo, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować. Po czym poznać najlepsze rusztowania jezdne? Opinie fachowców będą nieocenioną wskazówką. Sprawdź, które modele szczególnie przypadły im do gustu.

Rusztowanie aluminiowe - opinie fachowców
Najlepsze rusztowania
Dobre rusztowanie
Wysokie rusztowanie

Najlepsze rusztowania? Jezdne i aluminiowe

Jeśli chodzi o rodzaje rusztowań budowlanych, wybór jest naprawdę spory, począwszy od nieco przestarzałych rusztowań drewnianych, przez ciężkie rusztowania stalowe po rusztowania z aluminium. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim rusztowania aluminiowe – opinie fachowców są pod tym względem jednoznaczne. Aluminiowe rusztowania są lekkie i przy tym bardzo stabilne. Są wytrzymałe, małe dużą nośność oraz odporne na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Praktycznie nie wymagają prac konserwacyjnych, ale wykorzystywane przez profesjonalistów powinny być poddawane regularnym przeglądom technicznym. Stosuje się je niemal wszędzie: na budowie, w zakładach produkcyjnych, warsztatach czy nawet w gospodarstwach rolnych podczas przeglądu pojazdów i maszyn. Nie tylko materiał, ale również funkcjonalność ma wpływ na rekomendacje specjalistów. Z tego względu dużym powodzeniem cieszą się rusztowania aluminiowe jezdne. Zostały wyposażone w specjalne rolki z hamulcem, dzięki czemu rusztowanie można bez problemu przesunąć i zmienić miejsce jego położenia. Dlaczego jeszcze wybór powinien paść na rusztowanie jezdne? Opinie nie pozostawiają wątpliwości – wielu fachowców wykonuje różnorodne prace na wysokości i zależy im na rozwiązaniach mobilnych, wielofunkcyjnych i prostych w transporcie. Najlepsze rusztowania to zatem aluminiowe rusztowania jezdne! W jakich branżach wykorzystuje się je najczęściej?

Rusztowanie budowlane – zwróć uwagę na obciążenie

Na placu budowy stabilne rusztowanie to podstawa! Wiedzą o tym wszystkie osoby zatrudnione na jakimkolwiek etapie procesu budowy. Pytanie brzmi zatem: jakie rusztowanie? Opinie fachowców kierują uwagę na modele o dużym obciążeniu maksymalnym. Roman, właściciel firmy budowlanej, podkreśla:

Dobre rusztowania to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności! W przypadku większych inwestycji zwracamy uwagę na to, jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie oraz wysokość robocza, ponieważ szukamy rozwiązań do różnych prac budowlanych, na przykład murowania.

Jako rusztowanie murarskie doskonale sprawdzą się rusztowania jezdne z serii STABILO Professional o nośności do 200 kg/m² i wysokości roboczej nawet do 12,30 m.

Jakie rusztowanie? Opinie ekip remontowych

Trudno wyobrazić sobie prace remontowe bez wygodnych i stabilnych rusztowań. Malowanie, tynkowanie, montaż instalacji elektrycznej i inne prace wykończeniowe to często zadania wykonywane na wysokości, a do tego są zwykle długotrwałe. Czy fachowcy zajmujący się remontami i wykończeniem polecają rusztowanie aluminiowe? Opinia Mariusza, doświadczonego pracownika z branży remontowej jest jednoznaczna:

W mojej pracy bardzo często wykorzystuję rusztowanie aluminiowe, szczególnie jeśli chcę mieć wszystkie potrzebne materiały i narzędzia pod ręką. Ze względu na to, że realizujemy jednocześnie kilka zleceń, potrzebujemy rusztowań, które szybko się montuje i demontuje, a po złożeniu nie zajmują dużo miejsca i mogą być przewożone w firmowym busie. Wymaganie te świetnie spełniają rusztowania KRAUSE z serii ProTec.

Aluminiowe rusztowanie składane STABILO Professional to najwyższa mobilność i niewielka waga oraz szybki i bezproblemowy montaż. To również dobre rusztowanie, jeśli szukasz takiego na użytek domowy – nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu i świetnie sprawdzi się podczas prac na zewnątrz i wewnątrz.

Przegląd maszyn rolniczych – rozwiązania dla wymagających

Choć każdy rolnik posiada w swoim gospodarstwie drabinę, czasem potrzeba czegoś więcej, szczególnie wtedy, gdy trzeba wykonać przegląd maszyn rolniczych. Mariola, właścicielka gospodarstwa sadowniczego pod Grójcem podkreśla, że podczas wielu prac rusztowania są niezastąpione:

W naszym gospodarstwie lekkie rusztowania aluminiowe to podstawa! Mi najbardziej przydają się podczas prześwietlania drzewek i innych zabiegów pielęgnacyjnych roślin, a mojemu mężowi zawsze towarzyszą podczas przeglądów maszyn rolniczych. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania naszego gospodarstwa bez nich.

Rusztowania aluminiowe jezdne sprawdzą się doskonale nie tylko w dużych sadach, ale również przydomowych ogrodach czy na działce.

***

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem i szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie rusztowanie, opinie fachowców z różnych branż mogą pomóc w dokonaniu wyboru. Zawsze stawiaj na najwyższą jakość i wybieraj rusztowania renomowanego producenta – w ofercie KRAUSE znajdziesz bogaty wybór propozycji dla każdej branży.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!