Planujesz gruntowne porządki? Przyda się funkcjonalna drabina domowa

Prędzej czy później nadchodzi ten moment: pora na gruntowne porządki! Nawet jeśli na bieżąco sprzątasz dom, raz na jakiś czas trzeba skupić się na trudno dostępnych miejscach. Mycie okien, porządki w garderobie czy czyszczenie zakamarków w wysokich szafach... Lista zadań do wykonania jest naprawdę długa! Chcesz, by praca przebiegała sprawnie i bezproblemowo? Zainwestuj w sprzęt, który ułatwi wykonywanie domowych porządków. Wolnostojąca drabina domowa przyda się podczas kompleksowego sprzątania, remontu lub w trakcie drobnych napraw. Poniżej podpowiadamy, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Mycie okien? Tylko na drabinie!

Gruntowne porządki – nie tylko po remoncie – oznaczają zazwyczaj mycie okien. Czyste szyby wpuszczają do wnętrza więcej światła, więc warto myć je nie tylko przed świętami. Jeśli podczas mycia okien balansujesz na taborecie lub brzegu parapetu, najwyższy czas zainwestować w drabinę domową, dzięki której bez problemu dosięgniesz do górnej części okna. Wygodna dwustronna drabina domowa wyróżnia się niewielką wagą i kompaktową budową – dzięki temu po zakończonej pracy możesz ją złożyć i przechowywać nawet w mniejszym mieszkaniu. Dwustronna drabina zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo prac, a profilowane, antypoślizgowe stopki zapewnią stabilność i jednocześnie nie zniszczą podłoża. Wygodna drabina domowa sprawi, że mycie okien przestanie być uciążliwym i nieprzyjemnym obowiązkiem.

Schodki do szafy – przydatne nie tylko przy sprzątaniu

Duża, pojemna szafa pomieści naprawdę wiele. Korzystanie z górnych półek może być jednak problematyczne: trudno do nich sięgnąć, dlatego zwykle przechowuje się na nich sezonowe ubrania i rzadko używane przedmioty. Gruntowne porządki to znakomita okazja, by przejrzeć całą zawartość. Trudno jednak rozkładać drabinę za każdym razem, gdy chcesz skorzystać z szafy; wiele osób sięga wtedy po krzesło, taboret lub stołek. Wchodzenie i schodzenie z nich z całym naręczem tekstyliów może być naprawdę niebezpieczne! O wiele lepszym rozwiązaniem będą schodki do szafy. W ofercie KRAUSE znajdziesz lekkie i stabilne modele, z antypoślizgowymi powierzchniami roboczymi. Do tego, po wykorzystaniu szybko je złożysz, a niewielki rozmiary sprawią, że bez problemu schowasz je w niewielkiej szafce.

Garderoba – bez domowej drabiny ani rusz

Posiadacze garderoby z pewnością potwierdzą: osobne pomieszczenie do przechowywania ubrań to naprawdę świetne rozwiązanie! W pojemnej garderobie zmieszczą się nie tylko wieszaki i półki na ubrania i buty; znajdzie się również miejsce do przechowywania walizek, zapasowych ręczników i pościeli – nic dziwnego, że zwykle garderoba załadowana jest po brzegi. W tym pomieszczeniu porządek jest priorytetem: jeśli nie dopilnujesz, by każda rzecz miała swoje miejsce, w pośpiechu nie uda Ci się znaleźć potrzebnych ubrań i dodatków. Składana drabina do garderoby pomoże w zachowaniu ładu; jednostronna aluminiowa drabina jest lekka i po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Szerokie stopnie ułatwiają zachowanie równowagi, a pałąk bezpieczeństwa to dodatkowa ochrona przed upadkiem  dla osób, które na wysokości nie czują się pewnie. Wygodna i stabilna drabina do garderoby jest niezbędna, jeśli zdarza Ci się wchodzić na nią z naręczem ubrań – chybotliwy stołek to zdecydowanie proszenie się o nieszczęście!

A może pora na malowanie?

Podczas gruntownych porządków warto przyjrzeć się dokładniej ścianom w każdym pomieszczeniu; niewykluczone, że przydałoby im się odświeżenie. Malowanie, wbrew pozorom, nie jest wielkim przedsięwzięciem! Wystarczy wybrać kolor, odsunąć od ścian oraz zabezpieczyć wszystkie meble i... po prostu malować. Nowoczesne farby schną bardzo szybko, często wystarczy także tylko jedna warstwa, by uzyskać odpowiednie krycie. Także i tu przyda się stabilna i wygodna drabina domowa: jeśli planujesz przykrycie podłogi folią, wybierz model wyposażony w antypoślizgowe stopki, by nie ryzykować utraty równowagi.

Wielofunkcyjna drabina domowa znajdzie zastosowanie nie tylko podczas gruntownych porządków. Zainwestuj w lekki, składany i jednocześnie stabilny model – w ofercie KRAUSE znajdziesz wiele propozycji drabin, spośród których z pewnością wybierzesz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zobacz również:jaką drabinę ogrodową wybrać do prac wokół domu.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!