Jaka drabina do warsztatu mechanika? Podpowiadamy!

Większość kierowców z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że dobry mechanik to prawdziwy skarb! Każdy samochód – niezależnie od tego, jak bardzo dbają o niego właściciele – wymaga regularnego serwisowania oraz drobniejszych lub większych napraw. Najlepszy mechanik samochodowy posiada nie tylko umiejętności i duże doświadczenie, ale również profesjonalnie wyposażony warsztat. Czego nie może w nim zabraknąć oraz jakie narzędzia – w tym także drabiny – do warsztatu wybrać?

 Drabina do warsztatu mechanika
Drabina warsztatowa profesjonalna KRAUSE
Schodki do warsztatu mechanika

Co przyda się w warsztacie samochodowym?

Podstawowym wyposażeniem są oczywiście narzędzia. Bez nich trudno przecież wykonać jakiekolwiek naprawy. Na warsztat składa się jednak o wiele więcej – począwszy od wzmocnionych regałów i szaf po specjalne urządzenia diagnostyczne. Coraz częściej tradycyjne kanały są zastępowane przez profesjonalne podnośniki samochodowe i motocyklowe. O ile kanał to rozwiązanie w zasadzie bezproblemowe – problemem może być jedynie schodzenie do niego, które nie należy do najwygodniejszych. Podnośnik z kolei zapewnia szerszy zakres ruchów, ale nie wszystkie warsztaty umożliwiają zamontowanie go na odpowiedniej wysokości. W pierwszym przypadku pomocny będzie pomost do pracy w kanałach obsługowych. W drugim za to przyda się wygodny podest oraz stabilna drabina warsztatowa. Co jeszcze? Podstawowe wyposażenie warsztatu powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb mechanika – w końcu on sam wie najlepiej, czego potrzebuje!

Drabina warsztatowa czy schodki – co wybrać?

Drabina do warsztatu to zdecydowanie uniwersalne rozwiązanie: może przydać się nie tylko do pracy przy wyższych samochodach, ale również do sięgania narzędzi czy części zamiennych z wysokich regałów lub półek. Drabiny profesjonalne są stabilne i wyposażone w dodatkowe podłużnice, profilowane stopnie oraz specjalne antypoślizgowe stopki; taka inwestycja, która z pewnością się opłaci! Prowizoryczne podesty, zwykłe przystawne drabiny czy taborety zdecydowanie nie umożliwią bezpiecznej i efektywnej pracy w warsztacie. Schodki montażowe ze stopniami z kraty aluminiowej świetnie sprawdzą się z kolei jako rozwiązanie do kanału – są stabilne i antypoślizgowe, a jednocześnie na tyle niewysokie, że bez problemu można stawać na nich bez dodatkowego podparcia. Niskie schodki możesz z powodzeniem wykorzystać również podczas pracy przy podnośniku. Niezależnie od tego, czy wybierzesz niski podest, czy też wyższą drabinę do warsztatu, jedno jest pewne – jakość wykonania ma ogromne znaczenie.

Profesjonalny sprzęt do profesjonalnego warsztatu

Prowizoryczne rozwiązania nie ułatwiają pracy i mogą stanowić zagrożenie dla pracowników – w nawet najlepiej utrzymanym warsztacie warunki mogą być trudne. Plamy ze smaru i oleju, błoto, śnieg i lód na podjeździe – wszystko to utrudnia bezpieczne ustawienie drabiny. Zamiast ryzykować, zainwestuj w drabiny profesjonalne – są wyposażone w wytrzymałe, antypoślizgowe stopki, a stopnie i platformy – z ryflowanego materiału, który zmniejsza ryzyko poślizgnięcia. Drabina warsztatowa z aluminium jest także odporna na działanie wilgoci, tak często występującej w pomieszczeniach warsztatowych. Aluminiowe drabiny KRAUSE łączą w sobie komfort użytkowania, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Są wyjątkowo lekkie, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Odpowiednio przechowywane posłużą przez długie lata! Jak zadbać o drabinę z aluminium? Podstawą jest przede wszystkim regularne usuwanie zabrudzeń ze smaru i oleju – dzięki temu drabina warsztatowa posłuży przez długie lata.

Nie tylko samochody – praca z maszynami rolniczymi

Twój warsztat specjalizuje się w naprawach maszyn i pojazdów rolniczych? Tu też przydadzą się aluminiowe drabiny profesjonalne! Nie zawsze wszystkie naprawy będzie można wykonać z poziomu kanału, podnośnik nie sprawdzi się natomiast w przypadku dużych traktorów lub kombajnów. W takiej sytuacji drabina do warsztatu to wygodne i jednocześnie bezpieczne rozwiązanie. Doskonałym wyborem będzie drabina dwustronna ze stopniami o wybranej wysokości – dzięki narożnym wzmocnieniom zachowuje większą stabilność, a antypoślizgowe stopki pozwalają na pracę zarówno wewnątrz warsztatu, jak i na podjeździe. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.krause-systems.pl/firma/strefa-wiedzy/szczegol/rusztowanie-czy-schodki-jaki-sprzet-ulatwi-przeglad-maszyn-rolniczych.html.

Przy wyborze drabiny do warsztatu warto kierować się przede wszystkim jakością. Aluminiowe drabiny KRAUSE to profesjonalny sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie.

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!