Jaka drabina do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Okazjonalne prace, w trakcie których korzystamy ze sprzętu do prac na wysokości, wykonujemy wszędzie - nie tylko na placu budowy, ale również w domach, ogrodach czy nawet mieszkaniach. A skoro tak, każdemu przyda się dobra drabina. To w końcu inwestycja przede wszystkim we własne bezpieczeństwo! Jaka powinna być drabina do mieszkania i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy, które rozwiązania sprawdziły się najlepiej u naszych klientów.

Drabina do mieszkania
Mała drabina profesjonalna
Drabina 4-stopniowa MONTO
Drabina dwustronna ze stopniami STABILO

Drabina do mieszkania – sprzęt, którego nie może zabraknąć

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych nie może być niższa niż 2,5 m, choć w przypadku mieszkań w blokach z wielkiej płyty zdarzają się także mieszkania o wysokości 2,4 m. Wydawać by się mogło, że w takim wnętrzu drabina do mieszkania wcale nie jest niezbędna. Czy rzeczywiście? O ile okazjonalne zdjęcie zastawy z górnej półki nie wymaga specjalistycznego sprzętu, to jeśli jednak planujesz generalny remont lub chociażby wiosenne porządki w kuchni, niezawodna drabina to podstawa. Korzystanie ze stołków lub krzeseł czy wspinanie się na stół lub blat kuchenny może skończyć się naprawdę nieprzyjemnie. Warto wspomnieć przy tym, że mieszkania w kamienicach są zazwyczaj o wiele wyższe od tych w blokach mieszkalnych – ich wysokość może wynosić od 3 do nawet 5 metrów. W takich wnętrzach drabina zdecydowanie będzie jedynym bezpiecznym rozwiązaniem do prac na wysokości. W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli, które ułatwiają pracę i jednocześnie nie zajmują dużo miejsca – to idealne rozwiązanie zwłaszcza do mniejszego mieszkania.

Jaka drabina do mieszkania będzie najlepszym wyborem?

Zanim zdecydujesz się zakup sprzętu dobrze jest najpierw jego zaplanować przechowywanie. Niewiele mieszkań posiada składziki lub pomieszczenia gospodarcze, a coraz mniej lokali ma dostępu do piwnicy. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie lekka drabina składana. Na uwagę zasługują zwłaszcza nasze wolnostojące drabiny, które zostały wykonane z lekkiego i odpornego na działanie czynników atmosferycznych aluminium. Taką drabinę możesz bez problemu przechowywać w piwnicy lub na balkonie. Może być rozstawiona w dowolnym miejscu – nie musisz jej opierać ścianę. Pamiętaj, że drabina do mieszkania nie powinna być ani za niska, ani... za wysoka – taka, przypadku niższych pomieszczeń, utrudni użytkowanie, ale i przechowywanie.

Drabina wolnostojąca jednostronna – uniwersalne rozwiązanie do każdego mieszkania

Uniwersalną propozycją, która świetnie sprawdzi się jako drabina na użytek domowy będzie mała drabina z wielofunkcyjną półką i hakiem na wiadro. To model wyposażony w stabilną, antypoślizgową platformę z tłoczonego aluminium, na której bez obaw można stanąć lub ustawić potrzebne narzędzia. Dwukomponentowe stopki zapewniają stabilność, a wysoki pałąk z dodatkowym hakiem nie tylko zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania, ale również znacząco ułatwia pracę. Możesz zawiesić na nim wiadro z wodą i płynem do czyszczenia czy wiaderko z farbą, a na wielofunkcyjnej półce ułożysz wałki i pędzle lub dodatkowe środki czystości. Taka drabina 4-stopniowa to dla wielu osób uniwersalna drabina do mieszkania. Jeśli planujesz remont czy generalne porządki lub po prostu zależy Ci na lekkiej, kompaktowej i jednocześnie stabilnej drabinie, ten model z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań.

Drabina dwustronna ze stopniami – gdy szukasz naprawdę niewielkich rozwiązań

Metraż Twojego mieszkania pozostawia wiele do życzenia i obawiasz się, że klasyczna drabina po prostu się w nim nie zmieści? Jeśli tak, nasza propozycja to drabina dwustronna ze stopniami STABILO Professional. Choć niewielka, jest na tyle funkcjonalna, że często sięgają po nią profesjonaliści. To model wyposażony w profilowane, antypoślizgowe stopnie oraz stopki, a także wytrzymałe, aluminiowe przeguby. Model o trzech stopniach zapewnia wysokość roboczą 2,25 m, co jest wystarczające w przypadku większości prac w standardowym mieszkaniu. To drabina, która po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i może być bez problemu przechowywana na przykład w szafie. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i szukasz niezawodnego sprzętu, który zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu, składa drabina dwustronna ze stopniami będzie świetnym wyborem.

***

Drabina do mieszkania to sprzęt, w który zdecydowanie warto zainwestować. W naszej ofercie znajdziesz lekkie, składane modele – idealne do prac na wysokości w mniejszych pomieszczeniach.

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!