Drabina 4-stopniowa – sprzęt przydatny w każdym domu

W każdym domu od czasu do czasu wykonuje się prace na wysokości – myjemy okna, wieszamy firany, porządkujemy szafy czy po prostu sięgamy przedmioty z wysokich półek. Wtedy, bez drabiny ani rusz. Nie zawsze jednak potrzebna będzie duża drabina wielofunkcyjna, w wielu przypadkach drabina 4-stopniowa sprawdzi się tak samo dobrze, a niekiedy nawet lepiej. Jakie rozwiązania wykorzystać do domowych prac na wysokości? Podpowiadamy!

Malowanie na drabinie aluminiowej 4-stopniowej
Drabina domowa 4-stopniowa
Drabina 4 stopnie MONTO

Domowe prace na wysokości – czy zawsze potrzebna jest drabina?

Lista prac domowych na wysokości jest naprawdę długa, zwłaszcza jeśli dopiszemy do niej okazjonalne naprawy czy drobne remonty. Nie zawsze jednak drabiny aluminiowe o dużej wysokości roboczej będą najlepszym wyborem. Codzienne sięganie przedmiotów z półek, weekendowe porządki, sezonowe sprzątanie w szafach czy zwykła wymiana żarówki – w standardowych mieszkaniach trudno byłoby rozstawiać, ale również przechowywać dużą drabinę. Jaki więc mamy wybór? Najmniejszym i jednocześnie niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dostępnym w naszej ofercie są schodki składane jedno- lub dwustopniowe. Stosunkowo duża powierzchnia robocza w połączeniu z kompaktowymi wymiarami po złożeniu sprawiają, że schodki możesz mieć stale pod ręką i wykorzystywać zawsze wtedy, gdy nie jest potrzebna duża drabina czy mniejsza drabina domowa 4-stopniowa. To również nieoceniona pomoc dla najmłodszych domowników – dzięki schodkom mogą wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z umywalki czy pomagać w kuchennych pracach.

Drabina domowa 4-stopniowa – stabilna i wygodna

Jeśli schodki składane nie zapewniają wystarczającej wysokości roboczej, pora na zakup drabiny domowej. 4-stopniowa czy może wyższa – jaki model sprawdzi się najlepiej? Najlepsza drabina domowa to oczywiście drabina umożliwiająca bezpieczną i efektywną pracę. Polecamy w szczególności drabiny wyposażone w stopnie – są wygodniejsze niż szczeble, dając większe poczucie stabilności. Liczba stopni w oferowanych przez nas drabinach jest różna – od 3 (liczonych wraz z górną platformą) do nawet 8. Doświadczenie pokazuje jednak, że wolnostojąca drabina aluminiowa 4-stopniowa jest najczęściej wybieraną wersją.

Wolnostojąca drabina domowa – na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz lekkiej, funkcjonalnej i wytrzymałej drabiny domowej, drabina 4-stopniowa z jednostronnym wejściem będzie doskonałym wyborem. Wyposażona została w wiele rozwiązań ułatwiających pracę oraz zwiększających jej komfort. Oprócz wygodnego i stabilnego podestu roboczego, każda drabina domowa 4-stopniowa z naszej oferty posiada wysoki pałąk bezpieczeństwa, który zwykle zintegrowany jest z półką na narzędzia oraz uchwytem na kabel lub nawet wiadro. Jednostronne drabiny aluminiowe 4-stopniowe są również zaprojektowane w taki sposób, by ich kompaktowa konstrukcja i niewielka waga ułatwiały przenoszenie oraz przechowywanie. Wszystko to sprawia, że są propozycją zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i mniejszych mieszkań, w których każdy metr kwadratowy przestrzeni ma znaczenie.

Uniwersalna drabina? Wybierz 4 stopnie

Jeśli chodzi o liczbę stopni, główna różnica polega oczywiście na wysokości roboczej: im więcej stopni, tym drabina wyższa, przez co gwarantuje większą wysokość roboczą. Na użytek domowy w pełni wystarczającym rozwiązaniem będzie drabina 4 stopnie z serii MONTO. Wygodna platforma o szerokości 250 mm zapewnia wystarczającą przestrzeń do pracy na wysokości, a antypoślizgowe stopki sprawiają, że drabina stoi stabilnie nawet na wilgotnej podłodze. Praktyczna drabina 4-stopniowa może posłużyć podczas drobnych remontów, generalnych porządków i innych prac domowych – za jej pomocą możesz przeprowadzić mycie ścian, malowanie sufitów czy ścieranie kurzu z wyżej zawieszonych szafek. Jednocześnie ten model jest na tyle kompaktowy, że nie przyniesie żadnych trudności związanych przechowywaniem czy transportem.

***

W każdym domu przyda się lekka, praktyczna i jednocześnie stabilna drabina aluminiowa. Polecamy zwłaszcza model 4-stopniowy, który idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o standardowej wysokości ok. 2,5 m.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!