Jak ozdobić dom na święta na zewnątrz – bez drabiny ani rusz

Moda na dekorowanie domu na święta przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Polacy tak ją polubili, że ozdabianie domu na święta stało się już niemal naszą narodową tradycją! Świąteczne iluminacje pojawiają się już więc nie tylko na miejskich rynkach oraz wystawach sklepowych, ale także na prywatnych posesjach. Jak ozdobić dom na święta na zewnątrz oraz jakie stabilne drabiny wybrać, by zrobić to nie tylko pięknie, ale również bezpiecznie?

Jak ozdobić dom na święta na zewnątrz
Dekorowanie domu na święta - postaw na światło
Ozdoby świąteczne w ogrodzie

Dekorowanie domu na święta – postaw na światło

Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie w prosty i zarazem efektowny sposób? Wykorzystaj wszelkiego rodzaju światełka, girlandy świetlne, migoczące lampki i kurtyny na dach! Jeśli chodzi o świąteczne dekoracje, wybór jest naprawdę ogromny. Możesz zdecydować się na światełka w jednym kolorze lub wybrać sznury wielobarwnych lampek, zamontować specjalne sople zwisające z dachu, udekorować ganek i balustrady, ustawić w ogrodzie świetlne rzeźby i owinąć światełkami drzewa. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Choć wydawać by się mogło, że spektakularna iluminacja to duży koszt i wysokie zużycie prądu, lampki LED są tak naprawdę energooszczędne, a posezonowe przeceny i wyprzedaże umożliwiają zakup dekoracji w atrakcyjnych cenach na wiele kolejnych lat. Pozostaje zatem zastanowić się, jak ozdobić dom na święta na zewnątrz, czyli jaki efekt chcemy osiągnąć. Delikatniejsze, stonowane ozdoby czy wręcz przeciwnie – odrobina świątecznego szaleństwa? Dekorowanie domu na święta to świetna zabawa dla całej rodziny, jednak nie należy zapominać o bezpieczeństwie.

Jak ozdobić dom na święta na zewnątrz? Wykorzystaj drabinę przystawną

Dekorowanie domu na święta rozpocznij od rozplanowania ułożenia dekoracji. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie świetlna kurtyna. Możesz powiesić ją w taki sposób, by tworzyła świetlne sople zwisające z dachu lub ozdabiała ściany ganku. Do jej zawieszenia idealnie sprawdzi się drabina wielofunkcyjna ze szczeblami – jej trzy elementy możesz skonfigurować tak, by wysokość pasowała do wysokości budynku oraz miejsca w jakim chcesz zawiesić lampki. Jeśli chce ozdobić wejście do domu możesz napotkać problem w postaci schodów prowadzących do drzwi głównych. Jak ozdobić dom na święta z zewnątrz, jeśli drabina, jaką posiadamy w warsztacie nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa w takich warunkach? Warto wówczas skorzystać z akcesoriów dodatkowych, takich jak np. przedłużenie podłużnicy. Mocowane do podłużnicy pozwoli ustawić drabinę na stopniach o różnej wysokości. Dodatkowy stabilizator z kolei ułatwia pracę na podłożu o niewielkich różnicach w poziomie. Możesz także zdecydować się na tradycyjną drabinę przystawną, którą z łatwością oprzemy o ścianę budynku. W tym przypadku jednak pamiętaj, że musi być ona ustawiona na równym podłożu oraz należy zachować odpowiedni kąt podparcia.

Ozdabianie domu na święta – nie zapomnij o ogrodzie!

Doskonałym uzupełnieniem świątecznej dekoracji domu będą światełka i inne ozdoby umieszczone w ogrodzie. W ciągu dnia przepięknie prezentują się wszelkiego rodzaju wieńce i bombki ozdabiające drzewa i krzewy. Nocą z kolei warto rozświetlić ogród za pomocą lampek choinkowych. Tu zdecydowanie przydadzą się wolnostojące drabiny dwustronne. Szerokie stopnie oraz duża platforma pozwalają na przyjęcie stabilnej pozycji, co ma ogromne znaczenie w przypadku zawieszania lampek i innych ozdób. Jest to zajęcie wymagające precyzji, a działania z pewnością nie ułatwia konieczność dłuższego trzymania rąk w górze. Stabilna dwustronna drabina pozwala osiągnąć wysokość roboczą nawet do 6 metrów, dzięki czemu bez problemu zawiesisz światełka na wyższych drzewach. Ozdabianie domu na święta oraz dekorowanie ogrodu nigdy nie było tak proste!

A co w przypadku mieszkań?

Nie jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego ogrodu i nie masz możliwości udekorowania fasady budynku? Nie martw się – mieszkania w blokach i kamienicach także mogą pięknie prezentować się w okresie świątecznym. Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie, jeśli dysponujesz tylko niewielkim balkonem? Możesz wykorzystać barierki i opleść je w dowolny sposób. Ozdabianie domu na święta obejmuje w tym wypadku także zawieszenie kurtyny ze światełek – nie tylko pięknie udekorują one balkon, ale również wspaniale rozświetlą wnętrze salonu. Zawieszanie dekoracji z wysokości zwykłego krzesła, stołka kuchennego czy wręcz parapetu to proszenie się o kłopoty. Nie ryzykuj i sięgnij po niewielką drabinę dwustronną o kilku stopniach. Przyda się nie tylko w czasie świątecznych porządków czy dekorowania mieszkania. Nie zajmuje ona wiele miejsca – po skończonej pracy możesz złożyć ją i przechowywać w piwnicy lub schować do szafy.

***

Uwielbiasz świąteczną atmosferę i planujesz udekorować swój dom nie tylko w środku, ale również na zewnątrz? Zainwestuj w stabilną, bezpieczną drabinę, dzięki której szybko i bezproblemowo zawiesisz wszystkie świąteczne dekoracje na wybranej wysokości.

Zobacz również:jak bezpiecznie odśnieżać dach domu.

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!