Jak i czym myć ściany? Praktyczny przewodnik na wiosnę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadchodzi czas na... wiosenne porządki! To nie tylko wymiana garderoby, ale również odświeżanie domu lub mieszkania po zimie. Obowiązkowym punktem było oczywiście malowanie. Ale już nie jest – coraz częściej farby tworzą specjalną powłokę zmywalną, dzięki której możliwe jest skuteczne czyszczenie ścian. Większość zabrudzeń bez problemu możemy usunąć bez konieczności ponownego pokrywania ściany farbą! Jak i czym myć ściany, by efekt zastąpił wiosenne malowanie? Podpowiadamy!

Czyszczenie ścian
Podest roboczy ALU
Drabina łamana ALU CORDA z podestem
Mycie ściany

Malowanie to jedyny sposób na czyste ściany? Niekoniecznie!

Wraz z nadejściem wiosny do naszych domów i mieszkań wpada coraz więcej słonecznego światła, które bezlitośnie odsłania wszystkie mankamenty – zacieki na szybach, odciski dłoni na frontach szafek czy plamy oraz otarcia na ścianach. Na co dzień nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo ściany potrzebują odświeżenia! Nie musimy jednak chwytać od razu za pędzel lub szukać ekipy zajmującej się remontami – czasem wystarczy po prostu solidne czyszczenie ścian. Z myślą o wygodzie klientów, producenci farb coraz częściej oferują specjalne powłoki zmywalne, z których – w przeciwieństwie do tradycyjnych farb – o wiele łatwiej usunąć zabrudzenia. Choć czyszczenie ścian jest czynnością długotrwałą, to jednak zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż malowania całego pomieszczenia. Ten czas możemy dodatkowo skrócić stosując rozwiązania zwiększające efektywność pracy. Wygodna drabina łamana lub stabilny podest roboczy to produkty z naszej oferty, które zostały zaprojektowane po to, by ułatwić wykonywanie długotrwałych prac na niedużej wysokości. Idealnie sprawdzą się więc podczas mycia ścian!

Aluminiowy podest roboczy – idealny do czyszczenia ścian

Podest roboczy StepTop z naszej oferty został wyposażony w platformę o szerokości 110 cm, dzięki czemu zdecydowanie ułatwia wykonywanie prac na dużej powierzchni ściany. Jego wysokość robocza wynosi 245 cm – bez problemu możemy z jego pomocą umyć ścianę aż do samego sufitu. Dodatkowo ten aluminiowy podest roboczy posiada 4 duże, antypoślizgowe stopki zwiększające stabilność i chronią podłogę przed zarysowaniem. Cała konstrukcja jest prosta w obsłudze i szybka do rozłożenia, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca – zdecydowanie przyda się wszystkim osobom zastanawiającym się, jak myć ściany w domu lub mieszkaniu.

Drabina łamana – wielofunkcyjny model do prac w domu i na zewnątrz

Podest roboczy nie wystarcza? W przypadku wysokich pomieszczeń lub czyszczenia zewnętrznej elewacji czasem potrzebna jest większa wysokość robocza. Tu najlepiej sprawdzi się drabina przegubowa – stabilna i wysoce funkcjonalna. W zależności od konfiguracji możemy osiągać różne wysokości robocze, w tym nawet do 4,4 metra! Drabina łamana w wersji 4x3 szczeble może być z powodzeniem wykorzystywana jako podest roboczy – możemy wówczas wykonać wszystkie prace bez konieczności częstego przestawiania drabiny. Gdy chcemy natomiast wyczyścić elewację budynku, umyć dach lub oczyścić rynny, z łatwością przekształcimy ją w model wolnostojący lub przystawny. W naszej ofercie znaleźć można zarówno drabiny przegubowe przeznaczone do profesjonalnych prac na wysokości, jak i drabiny łamane do indywidualnego zastosowania – do użytku domowego doskonale nadaje się na przykład model z serii CORDA.

Jak myć ściany? Praktyczne wskazówki

Odpowiedź na pytanie, jak myć ściany jest bardzo prosta – jak najszybciej! Świeże plamy możemy usunąć w zasadzie bez problemu; jeśli natomiast zaschną, konieczne może być zastosowanie dodatkowych środków. Czym myć ściany? Powierzchowne zabrudzenia najlepiej myć ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu oraz z wykorzystaniem miękkiej gąbki. Pamiętajmy przy tym, by nie pocierać ściany zbyt mocno! Przy usuwaniu tłustych plam z sadzy czy przebarwień z dymu tytoniowego, z pomocą przychodzi mydło malarskie. Punktowe usuwanie zabrudzeń może skończyć się powstaniem jaśniejszego punktu na powierzchni ściany – w takim wypadku konieczne jest kompleksowe mycie całej płaszczyzny. Mycie ścian wewnątrz to nie wszystko, warto co jakiś czas zaplanować także mycie elewacji. Czyszczenie najprościej wykonać za pomocą myjki ciśnieniowej, a mocniejsze zabrudzenia usuwać punktowo, z wykorzystaniem odpowiedniego środka dobranego do rodzaju elewacji.

Przy planowaniu, jak i czym myć ściany nie można zapomnieć o wygodnym i funkcjonalnym sprzęcie umożliwiającym wykonywanie prac na wysokości. Stabilna, uniwersalna drabina łamana lub nieco niższy, ale równie wygodny podest roboczy przydadzą się nie tylko do mycia ścian. W naszej ofercie znajdziecie wiele praktycznych rozwiązań ułatwiających remonty, prace konserwacyjne oraz generalne porządki.

Czytaj także:  jaka drabina na schody sprawdzi się najlepiej.

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!