Dobór drabiny i rusztowania do poszczególnych etapów budowy domu – które rozwiązanie wybrać?

Rozpoczynasz budowę domu? Nieważne, czy planujesz zatrudnić profesjonalną ekipę do wszystkich prac, czy też część czynności chcesz wykonać samodzielnie – na żadnej budowie nie może zabraknąć profesjonalnego sprzętu! Poszczególne etapy budowy domu różnią się między sobą – jakie rozwiązanie wybrać, by wszystkie działania przebiegały efektywnie i zarazem bezpiecznie? Jakie rusztowania, drabiny i inne udogodnienia znajdziesz w naszej ofercie i jak dopasować je do etapów budowania domu? Podpowiadamy!

Etapy budowy domu
Rusztowanie jezdne składane STABILO
Drabina wielofunkcyjna budowlana STABILO
Drabina przegubowa budowlana STABILO

Etapy budowy domu – którą część prac zaczynasz?

Dla laików fundamenty, ściany i dach to już niemal wykończony dom. Specjaliści wyróżniają jednak kilka etapów budowy domu, by jak najefektywniej rozplanować poszczególne prace. Na każdym etapie budowania domu potrzebne są bowiem nie tylko materiały budowlane i wykończeniowe, ale również odpowiednio dobrany sprzęt – taki jak chociażby drabiny, rusztowania i inne niezbędne narzędzia. Jakie etapy budowy domu wyróżniamy? Główny podział obejmuje stan otwarty, stan surowy zamknięty i etap prac wykończeniowych. Wszystkie etapy budowania domu wiążą się z innymi wyzwaniami, wymagają innego sprzętu oraz innych umiejętności. Spokojnie – pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

Stan otwarty, czyli etap prac murarsko-ciesielskich i dekarskich

Stan surowy otwarty to tak naprawdę początek całej przygody z budową domu! Owszem, konstrukcja posiada już ściany nośne ze stropami oraz dach z pokryciem (często tymczasowym), ale wymaga jednak nadal sporo pracy. Na tym etapie budowy domu zdecydowanie przydadzą się rozwiązania do prac na wysokościach, czyli rusztowania i drabiny. Polecamy w szczególności rusztowania jezdne. Pozwalają one na długotrwałą pracę na wysokości nawet do 12,30 metra! W przeciwieństwie do drabiny, rusztowania zapewniają większą powierzchnię roboczą, dzięki czemu podczas prac wszystkie narzędzia i materiały można wygodnie ułożyć pod ręką. Podczas wykonywania długotrwałych zadań balansowanie na drabinie nie jest zbyt wygodne. Nasze rusztowania jezdnezgodne z nową normą PN-EN 1004 i mogą być montowane bez dodatkowych środków ochrony osobistej, a dzięki praktycznym rolkom jezdnym z hamulcem możesz szybko i bezproblemowo przestawić je w wybrane miejsce.

Stan surowy zamknięty – bez drabiny ani rusz!

Przejdźmy do kolejnego etapu, czyli kładzenia dociepleń i tynków oraz montażu wszystkich instalacji. Kompleksowe prace wykonywane na wysokości wymagają oczywiście zastosowania drabiny! Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim na bezpieczeństwo, stabilność i ciężar konstrukcji. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza drabiny aluminiowe wielofunkcyjne, które w prosty sposób można przekształcić zarówno w drabiny wolnostojące, jak i przystawne oraz rozsuwne o dużej wysokości roboczej. Seria STABILO to profesjonalne drabiny, które mogą być wykorzystywane także na użytek prywatny. W naszej ofercie znajdziesz także modele ze specjalnym systemem regulacji umożliwiającym ustawienie drabiny na schodach.

Czytaj także:  jaka drabina na schody sprawdzi się najlepiej.

Ostatni etap budowania domu – prace wykończeniowe

Uff, udało się! Dom w zasadzie już stoi, a teraz przed Tobą szereg prac wykończeniowych. To ten z etapów budowy domu, na którym wiele osób postanawia osobiście wykonać część prac, dlatego z pewnością przydadzą się drabiny, rusztowania i inne narzędzia. A może połączyć te dwa rozwiązania? Drabiny przegubowe to propozycja dla osób ceniących rozwiązania nie tylko 2w1, ale nawet 3w1. Drabiny KRAUSE wyposażone zostały w system SpeedMatic, który umożliwia przekształcenie jedną ręką drabiny w model wolnostojący, przystawny lub wygodny pomost roboczy. Jeśli szukasz wielofunkcyjnego rozwiązania, które umożliwi malowanie i zdobienie ścian, układanie kafelków czy inne długotrwałe prace wykończeniowe, takie rusztowanie – drabina zdecydowanie ułatwi pracę.

Budowa to nie wszystko – zadbaj o wyposażenie swojego domu

Po zakończonej budowie nie warto pozbywać się wyposażenia. Drabina czy stabilne rusztowanie przydadzą się także podczas wielu prac konserwacyjnych i remontów. Mycie dachu, odśnieżanie, czyszczenie rynien i elewacji, malowanie... Lista prac wykonywanych na wysokości jest naprawdę długa! Nasze drabiny, rusztowania to w większości modele składane, które po zakończeniu budowy lub remontu bez problemu można przechowywać w garażu, składziku czy pomieszczeniu gospodarczym.

Zobacz również:  jak bezpiecznie przechowywać drabinę

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!